Пам’яті Девіда Лінча: культові фільми та серіали режисера

Дата:

На 79-му році життя помер американський режисер та сценарист, автор низки культових фільмів та серіалів Девід Лінч.

Він став одним з найяскравіших представників сучасного кінематографу, зі своїм особливим стилем, не притаманним іншим класикам Голлівуду. Його стрічки вирізняються елементами сюрреалізму, атмосферою жаху і марень, дивними й відразливими образами та оригінальною музикою.

“Після всіх дискусій ніхто не може заперечити висновок про те, що Девід Лінч є найважливішим кінорежисером сучасної епохи”, – оголосила Група критиків, скликана газетою The Guardian 2007 року.

Додамо, що після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Лінч виступив із підтримкою українського народу та засудив країну-агресорку.

Щоби вшанувати пам’ять видатного режисера, ми зібрали п’ятірку його найкращих кіноробіт, які принесли йому світову славу.

Твін Пікс, 1990 – 1991

Один з шедеврів Голлівуду, які справді має побачити кожен поціновувач кіно. Моторошний, кінематографічний і часто заплутаний, “Твін Пікс” не був схожий ні на що з того, що пропонувало телебачення того часу.

Його дія відбувається в однойменному мальовничому містечку, де агент ФБР Дейл Купер намагається допомогти місцевій поліції розслідувати вбивство старшокласниці Лори Палмер, яку грає Шеріл Лі. Поки Купер шукає вбивцю, місто поступово розкриває свої похмурі таємниці – злочинність, глибоко приховані травми та надприродні явища.

Людина-слон, 1980

“Людина-слон” розповідає справжню історію Джона Мерріка, чоловіка з важкими фізичними деформаціями, який стає сенсацією у вікторіанському Лондоні. Мерріка рятує з фрік-шоу доктор Фредерік Тревес, який привозить його до лікарні, де про нього піклуються і вивчають. Незважаючи на свою зовнішність, Меррік виявляється розумним і лагідним, формуючи тісний зв’язок з Тревесом і відомою актрисою на ім’я місіс Кендалл. Однак разом зі славою та популярністю Меррік стає об’єктом експлуатації та жорстокості з боку тих, хто розглядає його як цікавинку.

Зрештою, фільм зображує боротьбу між прагненням Мерріка до визнання та обмеженнями, які накладає на нього його фізичний стан.

Дюна, 1984

Завдяки своєму неповторному стилеві “Дюна” за романом Френка Герберта стала культовою класикою й невіднятною частиною фільмографії Девіда Лінча. Більшість фанатів всесвіту “Дюни” досі вважають, що це найкраща екранізація книги в історії кінематографа.

Дія картини розгортається в майбутньому на пустельній планеті Арракіс, яка також носить назву Дюна. Саме тут видобуваються безцінні “прянощі”, завдяки яким можна безперешкодно переміщатися крізь простір і час, збільшувати тривалість життя і опинятися в прикордонних станах свідомості. Для імператора всесвіту людей Шаддама Корріно видобуток цієї найважливішої речовини є головним пріоритетом. Щоб утримати і зміцнити свою владу, він плете інтриги і зіштовхує між собою впливові клани Атрейдісів і Харконненів. Коли юний Пол Атрейдіс дивом виживає в жорстокому нападі роду Харконненів, він приєднується до жителів пустелі, які незабаром починають бачити в ньому месію, якому судилося змінити долю галактики.

Синій оксамит, 1986

Лінч вперше застосував свої культові режисерські прийоми у цьому фільмі. Він створив старомодну американську пастораль, під якою ховається жорстокий світ безумства. Також тут присутній чудовий акторський склад та заплутана історія.

Сама ж стрічка “Синій оксамит” розкаже про Джефрі, який випадково знаходить у траві відрізане людське вухо. Хлопець, звісно, звертається до поліції, однак там вистачає справ, тому правоохоронці не звертають увагу на якусь дрібницю. Джефрі влаштовує власне розслідування, яке приведе його до співачки у нічному клубі та кримінального угрупування.

Малголланд Драйв, 2001

Спочатку “Малголланд Драйв” замислювався як новий серіал режисера. Усі кабельні канали відмовилися від проєкту, а тому Лінч вирішив перетворити його на повнометражний фільм. Результат вийшов приголомшливим.

Стрічка зображає світ Голлівуду, одержимість і фантасмагорію. Цей фільм вийшов різнобічним і напруженим. Також він змушує замислитися над багатьма речами після перегляду.

За сюжетом, молода і загадкова дівчина після автомобільної аварії вирішує переосмислити себе, взявши собі ім’я “Ріта”, натхненна постером “Ріта Гейворт”. Вірячи, що цей новий старт приведе до щастя, вона сподівається залишити своє неспокійне минуле позаду. Однак розслідування показує, що нещасний випадок забрав життя двох незнайомців, що змушує громадськість і поліцію цікавитися її зв’язком з ними.

Перегляньте також добірку 5 прем’єр серіалів, які потрібно подивитися в січні 2025

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »