Нові обмеження для іноземних спеціалістів у Британії

Дата:

Що чекає на іноземних фахівців у Британії? Нові візові правила можуть ускладнити життя експатів та змусити їх шукати роботу в інших країнах.

Уряд Великої Британії розглядає можливі зміни у візовій політиці, які можуть обмежити наймання закордонних спеціалістів у таких ключових секторах, як ІТ, телекомунікації та інженерія.

Великобританія в останні роки активно займається питанням надмірної міграції. Після останніх виборів, у новому британському уряді на чолі з прем’єр-міністром Кейром Стармером заговорили про зміни до візової політики, які могли б обмежити найм закордонних спеціалістів у галузях ІТ, телекомунікації та інженерія. Враховуючи, що це один з ключових секторів, у якому працюють експати, новий закон може суттєво вплинути на іноземців. 

Днями уряд Великої Британії призупинив вимогу щодо підвищення рівня заробітної плати для отримання візи воззʼєднання сімʼї. Більш детально у читайте тут.

Як уряд Великої Британії планує змінити візові правила для працівників сектору ІТ?

Влада Сполученого Королівства обговорює зміни до візової політики, які б допомогли зменшити залежність від іноземних працівників. До запропонованих нововведень можна віднести:

– Підвищення порогу мінімального доходу: це вимагатиме від заявників продемонструвати вищий рівень доходу, щоб мати право на отримання робочої візи.

– Обмеження у кількості робочих місць для експатів у певних регіонах: уряд може запровадити суворіші візові вимоги для окремих регіонів Великої Британії, щоб усунути дефіцит навичок на місцевому рівні.

Як скоро планують затвердити зміни міграційної політики для ІТ фахівців? 

Наразі керівництво країни надіслало запит до Консультативного комітету з питань міграції (МАС), щоб перевірити залежність країни від міжнародних працівників в секторах ІТ, телекомунікації та інженерії. 

Також Міністр внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер доручила МАС дослідити причини браку робочої сили у цих галузях британської економіки та оцінити, як сектори відреагують на певні обмеження у наймі іноземних робітників. Комітет вивчить можливі зміни в імміграційній політиці, які могли б стимулювати працевлаштування місцевої робочої сили, зазначивши, що нинішня система може не служити національним інтересам.

Очікується, що результати перевірки Консультативного комітету з питань міграції будуть готові через 9 місяців.   

Отже, висококваліфікованим фахівцям, які планують у майбутньому працевлаштуватись у Великій Британії варто враховувати можливі зміни та при необхідності пришвидшити процедуру свого переїзду, поки умови отримання візи залишаються більш лояльними для іноземних ІТ фахівців. 

Велика Британія активно працює над скороченням кількості мігрантів. Лондон вже підвищив рівень мінімальної заробітної плати для висококваліфікованих працівників, скасував пільгові умови для робітників дефіцитних галузей, змінив процедуру возз’єднання сімʼї. 

Враховуючи більш суворі правила, які вже були запроваджені, кількість закордонних претендентів на роботу в секторі медичного обслуговування впала на 76%. Враховуючи, що сфера догляду і так відчуває сильну нестачу працівників, запропоновані премʼєром зміни можуть взагалі призвести до гострої нестачі кадрів.  

Також за даними Міністерства внутрішніх справ, після того, як нові правила набули чинності серед громадян, які приїжджали до країни на підставі візи про возз’єднання сімʼї кількість заявок зменшилася на 58%, а кількість заявок від міжнародних студентів впала на 79%. 

Джерело: VisitWorld.Today.

Читайте також, Українські біженці у Британії під загрозою бездомності та експлуатації – the Guardian.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Уряд Британії дозволив українським водіям довше їздити без обміну посвідчень

Уряд Сполученого Королівства продовжив період, протягом якого власники українських водійських посвідчень можуть керувати автомобілем у...

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »