Мільйони листівок і потворні светри: 8 цікавих фактів про Різдво у США

Дата:

Крім співів «Щедрик», різдвяного шопінгу, прикрашання ялинок в американців є й інші святкові традиції, яких немає в Україні. Особливостями Різдва у Штатах поділилась журналістка “Голосу Америки” Марія Прус.

Happy holidays to you and your family! («Зі святами вас і вашу сім’ю!») — саме так вітатися, прощатися та підписувати електронні листи в США можна з Дня подяки, тобто за місяць до Різдва.

Завдяки цьому, а ще безлічі ярмарків, котків, вогників-прикрас в будинках, в офісах і торгових центрах, а також атмосфері вечірок на роботі і святкових мелодій на хвилях радіо і в усіх магазинах, – відчуття свята у Вашингтоні більш ніж достатньо. І це навіть незважаючи на те, що перший сніг тут, найчастіше, ледь випавши, майже відразу тане, а більшу частину часу – сиро і прохолодно.

Крім звучання всім відомої композиції «Щедрик», закупівлі подарунків для сім’ї та прикраси ялинки в американців є й інші традиції, яких часто немає в Україні.

1. Подарунки всім

Традиція дякувати невеликими подарунками людям, від роботи яких різною мірою залежить наш комфорт: працівникам салонів краси, спортзалів, няням. Спочатку мені така традиція здалася трохи радянською. Але це не зовсім так: в США це, звичайно, не обов’язково і не вплине на якість роботи людей, яким нічого не подаруєш.

І все ж подарункова карта, їстівний подарунок або сувенір, зроблений своїми руками, допоможе підтримати хороші приятельські стосунки. Тому американські медіа навіть склали список професій, представникам яких варто щось подарувати.

Серед них: листоноші, газетярі, сміттярі, прибиральники, вчителі, дошкільні вихователі, няні, консьєржі, перукарі, масажисти, особисті тренери, інструктори з тенісу або гольфу, садівники, сантехніки, паркувальники.

Залежно від близькості відносин і вартості послуг цих людей їм радять робити подарунки на суму від 10 до 100 доларів – або в формі чайових в розмірі вартості одного візиту (наприклад, до перукаря, тренера або масажиста). Найкраще це робити за допомогою подарункових карт, які можна купити в будь-якому магазині або онлайн-сервісі.

Якщо додати ці витрати до подарунків родичам і друзям, свята можуть обійтися в копієчку. Тому багато компаній дають працівникам різдвяні бонуси.

2. Безкоштовні ялинки

Вартість живої ялинки в США може бути не по кишені малозабезпеченим верствам населення. Тому багато благодійних організацій роздають безкоштовно ялинки для малозабезпечених або сімей військових.

3. Поїздки в Діснейленд або інші парки розваг

Більшість американців в День подяки та Різдво їдуть до родичів. Під одним дахом збираються відразу кілька поколінь.

Але також популярним є інший вид сімейних поїздок — у парки розваг. Любителі гострих відчуттів готові годинами відстоювати довгі черги на найцікавіші атракціони.

4. Потворні різдвяні светри

На Різдво в США прийнято носити особливу категорію зимового одягу – Ugly Christmas Sweater.

Це светри червоних і зелених відтінків, з оленями, сніжинками, ельфами, пінгвінами, Сантою і всім, на що вистачить фантазії. Цей тренд зародився в 1980-х і пережив часи шаленої популярності, потім були глузування і презирства, але з часом він отримав друге дихання завдяки хіпстерам.

Тепер молодь проводить тематичні вечірки Ugly Christmas Sweater Parties з конкурсами на «най-най потворніший» витвір в’язального мистецтва.

5. Пишний стіл

Об’їдатися за святковим столом прийнято не тільки в українців. На Різдво американці, зазвичай не надто щедрі в частуванні гостей на вечірках, годують свої сім’ї і друзів великим вечерею.

Червоно-білі м’ятні льодяники-тростини (peppermint candy cane), червоні «оксамитові» торти (red velvet cake), кексики-капкейки, запечена індичка, як на День подяки. І це тільки американські різдвяні страви.

Смачних запозичень з усього світу – ще більше. Картопляне пюре, яке насправді родом з Британії, китайський запечений гусак, англійські імбирні печива-чоловічки, пряникові будиночки, німецькі штоллени.

Запивають їх шотландським eggnog – це як гоголь-моголь, тільки з молоком або збитими вершками. Він може бути алкогольним, як і гарячий шоколад, куди додають лікер або бренді. А ще на будь-якій вечірці буде німецький глінтвейн (його називають mulled wine або Glühwein) або індійський пунш (punch).

6. Приготування заздалегідь

Про те, що наближається Різдво, в США відчуваєш ще з вересня, коли ще в літньому одязі йдеш в супермаркет і на вході натикаєшся на кількаметрові ялинки. Багато прибирають гарбуза і павутини з будинків на наступний день після Гелловіну та відразу вішають гірлянди. А після Дня подяки у вікнах квартир і будинків видніються ялинки та вогники.

Американці заздалегідь закуповують подарунки, а бізнес із їхньої упаковки отримує річний виторг. Але ті, для кого ціни «кусаються», купують обгортковий папір, стрічки та загортають коробки самостійно. Складається враження, що вміння загорнути подарунок – це одна з базових навичок американців, без яких вижити в країні неможливо.

Якось на прохання колеги відправляла посилку. І коли п’ять хвилин не могла зібрати і склеїти картонну коробку, яку там продають в розкладеному вигляді, працівники пошти і покупці дивилися на мене, як на людину з-за меж цивілізованого світу.

7. Сімейні фотографії з дітьми-котами-собаками

На Різдво американці люблять робити постановочні студійні фотографії з сім’єю. Часто всі одягнені в однакові светри. У кого дітей немає, фотографуються з домашніми улюбленцями, часто теж одягненими в тематичний одяг. Саме такі фотографії американці люблять розсилати родичам, друзям і знайомим з побажаннями веселих свят.

8. Олдскульні традиції

Фотопривітання і навіть звичайні паперові листівки залишаються вкрай популярними серед жителів Сполучених Штатів. Щорічно американці купують 6,5 млрд вітальних листівок на рік загальною вартістю $ 7-8 млрд.

Найпопулярніші сезонні листівки – саме різдвяні, їх продають аж на $ 1,6 млрд. Ця традиція поступово відмирає, однак для мільйонів сімей підписання листівок і розкладання їх у конверти досі є невід’ємним символом свята.

Читайте також: 10 найкращих міст США для святкування Різдва 2024

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »