Як українка святкує Різдво в Канаді? Традиції, про які ви не знали

Дата:

Різдво в Канаді очима українки: Анна Огданська ділиться своїми враженнями про святкування у місті Естеван та розповідає про те, як готуються до зимових свят канадці.

Далі тест авторки без змін.

Різдво – найбажаніше і найчарівніше свято як для малечі, так і для дорослих, зокрема і в Канаді теж. Слід зауважити, що Канада – дуже велика і різна, до того ж багатонаціональна. Тому, звичайно, кожна сім’я його святкує по-своєму. Але все ж таки деякі усталені традиції до цього свята існують, як і скрізь.

Готуватися до Різдва починають заздалегідь, одразу після Дня Пам’яті (Remembrance Day) 11 листопада. На вулицях з’являються численні декорації, будинки, забори і дерева миготять мільйонами гірлянд. В магазинах продають зрубані ялинки і живу квітку пуансетію в горщиках. В Канаді це також символ Різдва, бо її верхнє червоне листя нагадує Віфлеємську зірку.
Обов’язково на вхідних дверях чіпляють різдвяний віночок, що є також атрибутом свята.

Діти пишуть листа Санті Клаусу, тому у багатьох місцях розташовані скриньки для збору, а натомість через деякий час малеча отримує справжні відповіді. В цьому році, якщо чесно, я не бачила таких поштових скриньок. Можливо, через пандемію.
Серед інших прикрас, крім ялинки і Санти Клауса, поширеними є різдвяні дзвіночки, лосі та олені (reindeer), а також ельфи (elves) і гноми.

У нашому місті вже давно існує традиція прикрашати один з найбільших парків. Багато державних і комерційних компаній декорують відведене для них місце, тож люди протягом місяця влаштовують піші прогулянки або машиною через парк, щоб помилуватися різдвяними вогниками. До пандемії скрізь можна було зустріти Сант, з якими бажаючі фотографувались, а ті натомість роздавали різдвяні цукерки – тростинки.

Звичайно, в кожному домі над каміном чи в іншому місці висять різдвяні панчохи (stockings).
В минулих роках влаштовували паради Сант, фестивалі у парках, де всіх бажаючих катали у кареті, запряженою конями, та пригощали гарячим шоколадом і хот-догами. Ще обов’язковим був фестиваль ялинок і «Сніданок з Сантою». Ціле місто з’їжджалося в наш місцевий “Палац спорту”. За рахунок спонсорів дітям роздавали подарунки, влаштовували різні атракціони. Зазвичай у місті також працюють катки чи звичайні гірки, тож бажаючі повеселитися знаходять місце собі для розваг.

Взагалі, канадці дружелюбні і щедрі. Колеги, партнери вітають один одного символічними подарунками, у школах і садочках дітям теж щось дарують. Мій чоловік приносить щороку індичку, що також є незмінною стравою на традиційному різдвяному столі.
Святвечір 24 грудня зазвичай святкують у сімейному колі, а вже наступного дня з’їжджаються по можливості усі родичі чи друзі.

Діти з самого ранку чекають подарунки від Санти. Малеча теж заздалегідь випікає йому печиво і залишає на столі разом зі склянкою молока.

І хоч зараз епоха гаджетів, канадці люблять надсилати вітальні листівки всім своїм рідним.
Взагалі, дух Різдва відчувається скрізь, адже канадці і самі люблять чепуритися, тож залюбки носять різдвяний одяг і аксесуари, дзвенять різдвяними дзвониками, звідусіль лунають різдвяні пісні (Christmas carols).

25 грудня майже нічого не працює, всі відпочивають. Це, мабуть, єдиний день у році, коли практично все зачинене.

На наступний після Різдва день – Boxing Day. Традиція обдаровувати бідних більш заможними людьми переросла в день високих знижок, тому дуже багато охочих «полюють» на привабливі ціни, щоб придбати собі щось бажане і корисне.

Після Різдва більшість людей виносять ялинки і знімають декорації, тому на Новий рік уже цих атрибутів немає. Ми ж залишаємо ялинку до кінця наших святок. Відсвяткувавши Різдво за західним обрядом, ми обов’язково чекаємо Різдва за східним обрядом. Для мене особисто це, як і в Україні, – 12 пісних страв, серед яких почесне місце займає кутя, дідух на покуті, сіно під скатертиною і зубчики часнику на кутках столу.
Новий рік святкують якось тихо. Ні феєрверків, ні гучних святкувань я не бачила. Можливо, серед канадців є популярним зустріч нового року у ресторанах, та наша сім’я святкує завжди вдома.

Джерело: TASlife.

Читайте також, Канада: реальність проти міфів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »