Хто кого може вчити вести війну: НАТО українців чи навпаки? Думка

Дата:

Українські бійці мають унікальний досвід ведення війни, а тому будуть дуже корисні у складі НАТО. Вони і самі можуть навчити воювати військових Альянсу, пише актор, волонтер, військовослужбовець Мирослав Гай.

Далі – пряма мова.

Спілкувався з деякими мобілізованими, яких відправляли за кордон на навчання.

Вчать розбирати та збирати зброю, штурмовим діям в будинку, розгортанню бойових порядків в різних бойових умовах. Все чітко по програмі.

Коли наші хлопці, підходять до інструкторів, та кажуть, що такі речі, на нашу думку, не працюють, у нас є інший досвід, ми можемо показати от такі варіанти – інструктор відповідає, ми працюємо по програмі, розбирай умовний М4А1.

З політичного погляду, з точки зору мтд, сумісності, взаємодії, вивчення мов, отримання кругозору та відчуття “А як там в НАТО” – неоціненний досвід.

Щодо ведення сучасної війни наші сержанти та офіцери, мають самі їхати в країни НАТО та проводити курси не з розбору автомата чи штурму будівель, чи розгортання бойової техніки, а щодо ведення реальної війни із застосуванням сучасних видів озброєння, використання дронів на полі бою в умовах застосування РТР та РЕБ, роботи малих піхотних груп, логістики та донесень в умовах відсутності електроенергії, координації евакуації населення, роботи з інформаційної протидії, роботи з мобілізації населення та всіх інших аспектів сучасної війни, яка не вміщується не тільки в програму сержанта НАТО, що готує наших хлопців, але і в досвід військово-політичного керівництва НАТО.

Автомат розбирати, чи як будівлю штурмувати, у нас покаже будь-який сержант. Ходити колоною та розгортатись в бойовий порядок, у нас знає кожен мехвод.

А от вижити, зберегти взвод та виконати завдання в умовах сучасної війни навіть у нас можуть одиниці. От цьому одразу не навчити.

Український досвід вже давно перевершив досвід і Західних країн і рф, бо ми воюємо радянською армією, що має західне та радянське озброєння і вимушено модернізуємось під впливом сучасної війни. Ми самі ще не в змозі його узагальнити та впровадити, бо працюємо в умовах постійних змін та адаптації.

Такого досвіду не має жодна армія світу.

Ідеально, якщо ми вступимо до НАТО. Бо якщо рф виграє цю війну, вона отримує найбоєздатнішу армію в Європі, з найбільшим досвідом у застосуванні усіх видів конвенційного озброєння у світі.

Допустити це неприйнятно не тільки з точки зору збереження Української Нації та Держави, але і з погляду збереження Європи.

У коментарях під дописом думки розійшлись. Одні поділяють нерозуміння, чого можуть навчити наших досвідчених бійців. Інші дивуються, чому нас досі не взяли в НАТО. Хтось зауважує, що на навчання молодих рекрутерів, а не бійців із досвідом. А дехто розповів про навчання у Британії зі свого досвіду.

“Був на навчанні закордоном. Про дрони практично жодної згадки. Програма така, ніби їх взагалі нема. Та й самі закордонні інструктори трохи казкові”, – прокоментував Артем Зохан.

“Працювала перекладачем на таких навчаннях. Багато хто не має досвіду зі зброєю взагалі. Вчили засідки влаштовувати,робити обшук місцевості щоб саме запобігти втрат особового складу,правила штурмування окопів і т.д. Часто стикалась з “нащо воно мені” відношенням наших мобілізованих”, – пише Nata LY.

“За кордоном ви отримуєте банальне кмб(курс молодого бійця). Та вміння відчувати себе в колективі як невід’ємний його орган але з відчуттям оточуючих. Вам показують як командування має ставитись до вас а ви до нього. Правильні принципи взаємоповаги та взаємодії.Чого у нас досі бракує в переважній більшості випадків. Ця програма розрахована на людей що раніше не були військовими, пройтм злагодження і підтягнуть фізичну форму без страху накриття приходами ракет…” – зазначив Дмитро Удовиченко.

“Мабуть краще казати про якість бойового досвіду. Деякі підрозділи дійсно мають передовий бойовий досвід. Але якщо ви приймали участь в проривах, то згадайте кількість та якісь втрачених нами батальйонів, і не проведеного аналізу дій, то такий досвід є сумнівним”, – додав Сергій Галіян.

“Дещо дивне ,що на Заході не зрозуміють ( тож це їм має хтось довести)досі – такого досвіду ведення бойових дій не має жодна країна (у Світі) і такий партнер для НАТО був би дуже в пригоді”, – пише Володимир Наумюк.

Читайте також: Реінтеграція українских ветеранів: як може допомогти досвід США, Канади і Британії

Джерело: Мирослав Гай

Публікації в рубриці “Блоги” є особистою точкою зору автора.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Де купує пиріжки прем’єр Канади? В українському закладі Kozak у Ванкувері!

Українська культура — всюди. І навіть в іншій країні прем’єр-міністри не можуть пройти повз аромати...

Які українські зірки приїдуть з концертами в Британії в 2025 році?

На 2025 рік низка популярних українських виконавців анонсували концерти в Британії. Фани вже мали нагоду...

“Я щаслива, бо діти в безпеці”: як лікарка з України будує нове життя у Британії

Нещодавно ми розповідали, наскільки тривалим і непростим може бути шлях українських лікарів до роботи за...

Двічі біженка, яка відкрила бізнес у Шотландії: історія Оксани Твердохлібової

Двічі біженка, фахівчиня з експорту, засновниця Ukrainian Product Design — Оксана Твердохлібова поділилась своєю історією...

Подібне до цього
Схоже

Translate »