Український документальний фільм Тараса Томенка “Будинок “Слово”” вирушає у велике міжнародне турне! Його покажуть у США, Канаді та країнах Європи в межах масштабного проєкту Remember the Past — Fight for the Future.
Ідея проста, але вкрай важлива: нагадати світові, що росія вже століттями знищує українську культуру — і сьогодні робить це знову, повідомляє Суспільне Культура.
Відомо, що фільм покажуть у Лондоні, Оттаві, Вашингтоні та інших містах Європи, США і Канади.
Стрічка розповідає про знаменитий будинок “Слово” у Харкові, який росіяни обстріляли 7 березня 2022 року. Це місце пам’яті про розстріляних українських митців, а тепер ще й символ того, як агресор не полишає спроб стерти нашу культуру.
Проєкт передбачає не просто покази, а й масштабні зустрічі, обговорення, залучення політиків, бізнесменів, дипломатів, митців і освітян.
Почесною амбасадоркою фільму стала пані посол Канади в Україні Наталка Цмоць. Вона наголошує: “Ця стрічка має стати голосом для письменників і митців, яких переслідували у минулому і переслідують зараз”.
“Я бачу в ньому не просто фільм — це відлуння з минулого, це попередження про те, що відбувається, коли суспільство втрачає свободу слова. Це застереження для урядів: не використовувати митців як рупор брехні та пропаганди, не змушувати їх ставати знаряддям режиму”, – сказала Цмоць.
В Україні англомовний фільм з українськими субтитрами стартує у прокаті 20 березня.
Щодо показів за кордоном, розкладу заходів не опубліковано. Відомо, що покази будуть закриті, на них запросять представників політичного та бізнесового істеблішменту, дипломатів, культурних діячів, освітян, професорський склад вищих навчальних закладів.
“Будинок “Слово”: що відомо про фільм?
“Будинок “Слово” — це не просто документалка, а справжній емоційний портал у 1920-ті. Тарас Томенко розповідає історію легендарного харківського будинку, де жили генії української літератури — і звідки майже всі вони вирушили в небуття через сталінські репресії.
В 66 квартирах будинку з назвою “Слово” жили найвідоміші митці української культури: письменники, поети, художники, режисери. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом декількох років було репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії.
Долі письменників, атмосфера тогочасного Харкова, безжальний молох радянської системи — усе це переплітається в потужному кіноромані, що розповідає про трагедію Розстріляного Відродження.
Після документального фільму почали роботу над ігровою стрічкою “Будинок “Слово”: Нескінчений роман”, який вже показували на великих екранах в Україні. Фільм отримав визнання на міжнародних кінофестивалях і став важливою частиною розмови про те, як тоталітарні режими знищували українську культуру — і як вона виживає попри все.
Читайте також: 7 важливих українських фільмів, які вийшли під час війни