Українка Галини у своєму блозі в Інстаграмі розповідає про своє життя у Канаді. Жінка розповідає про свій шлях та дає поради стосовно еміграції у цій країні. Нещодавно українка у своєму блозі підняла тему про штучне запліднення у Канаді, така тема викликала зацікавленість у читачів, що вони писали свою думку щодо цього у коментарях.
Детальніше читайте далі. Текст авторки без змін.
“Сьогодні лишимо за кадром екзистенційне питання вибору як такого, а також традиційні шляхи появи дітей на світ, та поговоримо про репродуктивні питання в контексті канадської медицини. Себто, актуалочка для тих, кому за 35, і в голові періодично з’являються думки не лише на тему “а чи треба воно мені”, але й на тему практичних проблем, з цим пов’язаних”, – пише українка.
“І тут у мене переважно погані новини. Ті, хто бажають трохи відкласти появу нащадків і задумуються про заморозку яйцеклітин чи сперми, можуть це зробити лише за власний рахунок – жодна з провінцій не покриває програми збереження фертильності за бажанням пацієнта”.
Галина пише, більшість роблять виключення щодо заморозки яйцеклітин для ракових хворих, або при інших діагнозах, лікування яких може негативно вплинути на можливість дітонародження. В іншому випадку, один цикл заморозки обійдеться приблизно в 9-16 тисяч, а зберігання яйцеклітин коштуватиме приблизно 500-1000 доларів на рік.
“З ЕКО ситуація трохи краща, але сильно залежить від вашого місцезнаходження”.

Онтаріо та Квебек – єдині провінції, що покривають спробу ЕКО для тих, хто має діагноз “безпліддя” та вік до 43 років та 41 років відповідно. Лише одну (до 2021 року Квебек покривав кілька циклів, але програму урізали). Манітоба, Нова Скошія та Нью Брансвік надають часткову фінансову допомогу, гранти або податкові пільги, на решті територій оплата знову з власної кишені. В Альберті один цикл обійдеться в 10-15 тисяч, не включаючи медикаменти (ще 5-7к).
Українка радить, щоб в цілому потрапити до репродуктологів, в більшості випадків вам знадобиться направлення від терапевта або іншого спеціаліста (наприклад, онколога). Підставами для нього зазвичай вважається неможливість зачати протягом року (для жінок молодше 35) або шести місяців (після 35), повторне невиношування (більше трьох), певні гінекологічні проблеми типу ендометріозу, чоловіче безпліддя тощо.
“Висновок у мене лише один: Канада успішно справляється зі старінням населення за рахунок імміграції, але це сценарій, мяко кажучи, проблемний. Було б непогано натомість дати можливість місцевим жінкам народжувати, не обираючи при цьому між освітою, карєрою, дахом над головою чи сім’єю. Ваші думки?”
І українки поділилися своїми думками. Ось що вони писали:
Ми з чоловіком почали робити аналізи в Україні, в клініці Грищенко. Витратили більше 2000 Дол США на одні аналізи та медикаменти. Почалась війна, лікарі із Харкова роз’їхались по світу і нам знову потрібно було почати спочатку. Коли ми приїхали до Канади, то через рік знайшли сімейного лікаря, який дав нам аналізи , виявив причину – і дав направлення в центр репродукції на консультацію. Мені 35, чоловіку 37. Ми довго у шлюбі. Альберта покриває консультацію – першу та діагностичні аналізи . На інше – потрібно брати кредит. Ми повинні вже були йти на консультацію і за тиждень я дізнаюсь , що вагітна . 6 років чекання)) Я на той час була в Канаді рік і сім місяців, чоловік – 4 місяці. Канада, нове життя, екологія. Ми з травня маємо пр, Канада нам дала багато чого . Україна жодним чином не допомагає та ти сім’ям як ми. Canada – big love 💕
Не знаю чи мій досвід зараховується, бо тільки 17 місяців в Канаді(Торонто, Етобіко, не дешевий р-н Хамбер Валей Віледж) Дано: двоє дітей :11 і 8 років (хлоп.дівч.) Відвідують секцію танців та дзюдо (150+100$) +витрати на транспорт (ттс та таксі)
Школа безкоштовна- раз на рік донейш (50-100$) +по 30$ з 2діт. на привітання з Різдвом. Бенефітів поки немає.
Працюємо обидвоє з чоловіком, у мене робота по попередньому запису.
Плаваючий графік. Чоловік з 8-21 на роботі та в трафіку😅
Коли у нього вихідний, зазвичай я працюю.
Лавіруємо як то кажуть. Не легко. Інколи виходить щось відкласти $😅Та в Україні в Одесі було не набагато легше.
Я зараз маючи досвід на дитину + однозначно не погодилась би будь-то Канада чи Україна. Але якби нам відразу показували через що нам по життю треба пройти, більшість би не захотіли народжуватись узагалі 😂
Усе прорахувати не можливо, життя завжди внесе корективи, погоджуєшся ти з тим чи ні😅
Чесно кажучи дочку(другу дитину) ми не планували зовсім, це випадок. У мене була істерика. Зараз я не можу уявити, якби вона не народилася ❤️
Життя у нас одне, повторно у цьому втіленні прожити його не дадуть.
Моє особисте переконання, краще спробувати, а ніж ні. ✨
Ми приїхали в Канаду з трьома дітьми . 10 років старшій було . Два роки працював тільки чоловік . Всі вижили )) були одіті, обуті, добре нагодовані , їздили на відпочинок раз у рік у Банф не менш чим на 10 днів сімʼєю . Молодший ходив рік безкоштовно абсолютно ! У дитячий садок від моїх англійських курсів . Просто треба реально хотіти дитину і все буде повірте . Бог дасть
Як мама, маю думку щодо цього: нам дійсно треба вибирати тут з-поміж важливих ролей, бути успішною у всіх – нереально, ти або гарна мама, або ж будуєш кар’єру і тд. Якщо все відразу – якась гілка буде йти в мінус, це однозначно. У 33 вже сприймаєш все інакше, чим у 23 (саме тоді завагітніла дочкою) і думки рояться в голові дуже часто. Це величезна відповідальність і навантаження на здоров’я, фінанси, час… і в нас щас ми позбавлені «its takes a village to raise a child”, особливо за кордоном. Питання складне (
Ми чекали своїх малюків більше 10 років. Бажання мати дітей переважило абсолютно всі мінуси, які могли супроводжувати, життя без дітей знищило би нас, і мене, і чоловіка. Кілька разів в житті були на волосині до смерті, то погляди на своє власне життя дуже змінилися, матеріальне життя взагалі нічого не варте. А як щодо цін на еко, то співвідношення ціни і можливості тут набагато доступніше. Ми робили еко, в Україні, нам було по 30 років, такий план і був, що якщо до 30 не зможемо, при зарплаті в 3 тис грн, єко нам обійшлося в 150 тис, і напевно в 2 рази більше коштів витратили на обстеження за 10 років(якби працювали на зарплату, то були би неспроможні). В клініці “Мати і дитина” зустрічали людей з усього світу, з різних континентів, бо умови проведення єко, можливість мати донорів, прийнятна ціна для інших країн набагато доступніші.
Читайте також, “Канада – неідеальна, і ми приймаємо це”: українка про свою еміграцію