Чому українці не квапляться повертатися з-за кордону: думки та цифри

Дата:

Приблизно дев’ять з десяти українських біженців планують залишитися в країні, в якій вони перебувають, щонайменше ще на півроку. Про це свідчить опитування організації IMPACT, пише Фокус.

За даними ООН кількість мігрантів за межами України зростає: якщо станом на 1 січня в світі було 6,357 млн українських біженців, то на 19 квітня цифри зросли до 6,482 млн.

Новини про те, що українські мігранти планують, або вже навіть повернулися додому, з’являються регулярно. Серед основних причин — бажання возз’єднатися з родиною та туга за домівкою. Проте результати досліджень, де ставляться конкретні запитання, не такі позитивні. Українці висловлюють бажання повернутися в Україну, але не зараз, а колись в майбутньому.

Так, 88% біженців з України планують залишитися в країні, в якій вони перебувають, щонайменше ще на півроку. При цьому 70% респонентів висловили бажання повернутися в Україну загалом у майбутньому.

“Для біженців з України рівень невизначеності залишається високим, багато людей не бачать і не можуть будувати довгострокових планів, — прокоментував заступник регіонального координатора IMPACT в Україні Олівер Лоф. — Проте сьогодні ми бачимо, як фактори соціально-економічної вразливості та відсутність сталого житла в приймаючих країнах з часом можуть підштовхнути деяких біженців повернутися в Україну, навіть у райони, які вони вважають абсолютно небезпечними”.

Чи означають такі результати, що повернення біженців вже не залежить від закінчення війни і вони просто хочуть відтягнути це рішення якомога далі? Чи просто цей термін — півроку — означає, що українці не сподіваються, що війна закінчиться раніше?

На думку Марціна Колодзейчика, директора міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL, настрої українців за кордоном, а, відповідно, і плани повертатися або залишатися у країні прихистку, залежать від ситуації на фронті, а також від того, чи вдалося українцям влаштувати життя на новому місці. 

“Переважна більшість жінок, які з дітьми виїхали за кордон, найімовірніше залишатимуться й надалі у країнах прихистку. Для них безпека є ключовим фактором повернення. Наразі умови в Україні не є достатньо безпечними для цього. Хоча влітку рух між Україною і країнами ЄС напевно пожвавиться, оскільки під час канікул українські жінки з дітьми приїжджають додому на деякий час”, — сказав експерт.

Він ввадає, що рішення залишатися за кордоном щонайменше до року, свідчить про бажання переконатися, що в їхньому рідному місті безпечно і є куди повертатися.

Наміри 88% українських мігрантів не повертатися додому протягом 6 місяців говорят про те, що люди відтягують момент, коли їм доведеться повертатися, вважає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Всі розуміють, що навіть якщо війна закінчиться сьогодні, завтра ми не повернемося у своє спокійне щасливе життя до 24 лютого 2022 року.

“Кожен день перебування за кордоном зменшує вірогідність повернення українців додому. Якщо людина зараз заново будує своє життя, соціалізується, адаптується, їй є що втрачати.

Інша справа, якщо людина від самого початку у Європі взяла на себе роль соціального утриманця. Ці люди повернуться додому одразу, як закінчаться бойові дії та країни перестануть виплачувати допомогу”. Проте виникає цілком логічне питання: якщо вони роками не робили активних кроків там, чи будуть вони робити такі кроки в Україні?”, – вважає Воскобойник.

На його думку, після закінчення війни з-за кордону не повернуться 60-70% українських біженців. Ба більше: коли відкриються кордони, посилиться трудова міграція, чоловіки поїдуть до жінок та дітей.

Читайте також: Чому українці повертаються з Канади додому попри війну: три історії

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Які українські зірки дадуть концерти в Канаді та США восени 2025 року

Осінь 2025 року буде щедрою на концерти популярних українських виконавців у містах Північної Америки. YAKTAK,...

Українка створила бізнес зі смаком дому в Каліфорнії: історія Ukrainian Flavors

Переїхавши до США через війну, Тетяна зуміла не лише адаптуватися, а й подарувати іншим частинку...

У парламенті Британії заговорили про продовження підтримки українців

Понад 300 тисяч українців знайшли тимчасовий прихисток у Великій Британії з початку повномасштабного вторгнення. І...

«Герої без плащів»: українець – про те, як став рятувальником у США

З кредитного інспектора – у техніки невідкладної допомоги та пожежники в Мічигані. Любомир Колодніцький, герой...

Британія змінює умови для отримання робочих віз: головне

З 22 липня 2025 року у Великій Британії набувають чинності нові суворіші правила для тих,...

США оновили правила отримання віз: з кого додатково стягуватимуть $250

Поїздка до США стає дорожчою для багатьох мандрівників. Тепер відвідувачі з неімміграційними візами мають сплатити...

У Торонто анонсували наймасштабніший Фестиваль до Дня Незалежності України

У Торонто готуються до наймасштабнішої української події літа, яка збере тисячі людей, щоб разом відсвяткувати...

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »