Чи стане Курська область ключем до перемоги, – Портников

Дата:

Війна між Україною та Росією тепер відбувається на території обох держав, що змінює суспільні настрої та еліту. Саме це може стати передумовою для завершення війни у 20-ті роки 21 століття, вважає журналіст та політичний експерт Віталій Портников.

Путін змушений реагувати на ситуацію у Курській області, яку сам він називає “невибірковим обстрілом з боку київського режиму”.

Той факт, що Путін змушений говорити не про наступ своїх військ на Сході України, а про ймовірні воєнні дії на території Курської області, показує, що війна між Україною та Росією зараз відбувається на території обох держав.

Прорив у Курські області показав неефективність Кремля

Я вже неодноразово казав, що лише у такому разі виникають шанси на припинення війни в осяжному майбутньому. У разі, якщо війна буде продовжуватися лише на території України, ніяких шансів на її припинення я не бачу.

Дії українських військ на території Курської області не варто недооцінювати. Багато хто говорить, що вони відвертають українську армію з критично важливого східного напрямку фронту, де ворог намагається взяти під свій контроль населені пункти.

Треба пам’ятати, що на війні можливі і захоплення, і визволення населених пунктів. Та найважливіше, що всі це захоплення і визволення весь час відбувалися просто на суверенній території України. ЗСУ доводиться обстрілювати ворога у населених пунктах на території України. Удари по Севастополю, Донецьку, Луганську – це удари по українських містах, які окуповані Росією.

Для російського режиму це знищення України по різні боки лінії зіткнення входить у політичні плани покарання нашої держави за її небажання повернутися до російської сфери впливу. Це показове покарання для всіх тих, кому Росія у майбутньому буде виставляти свої інтеграційні умови. 

Тепер війна відбувається і на території самої Росії. Виявляється, що у Кремля нема ресурсів для того, щоб зупинити ЗСУ, чи для забезпечення евакуації населення з прифронтових регіонів. Ситуація показала неефективність російської влади. Усе відбувається, як в часи Середньовіччя,

Кремль не зміг дати росіянам чітку інформаційну картину того, що відбувається. Адже з одного боку ми бачимо повідомлення у телеграм-каналах росіян про події у Курській області, а з іншого – ці події зовсім інакше трактуються офіційним російським телебаченням.Це при тому, що сама ідея телеграм-каналів створена російською пропагандою, щоб дезорієнтувати українців, а зовсім не для того, щоб росіяни дізнавалися невтішні новини про ситуацію у своїй країні. 

Усе це змінює суспільні настрої на майбутнє. Змінює настрої російської еліти.

Цікава історія про Суджу

Цікавим і промовистим є той факт, що епіцентром подій стало місто Суджа у Курській області. Це місто вписане в історію України, а якщо точніше – в історію окупації України радянською Росією. У ньому був розташований перший комуністичний більшовицький уряд України. Він був фейковим урядом зі завданням знищити легітимний український уряд гетьмана Скоропадського. Цей уряд був проголошений у Курську, але місцем його розташування була саме Суджа, де так звані народні комісари готувалися до участі в окупації української території.

Як це не дивно, але саме Суджа, а не Харків, була першою столицею радянської України, першою столицею окупації.

Зараз усе немов би відбувається в іншому порядку. Зараз не російські війська готуються з Суджі йти в Україну, щоб знищити її державність, а українські підрозділи наближаються до Суджі для того, щоб відтягнути російські резерви й разом з цим продемонструвати, що війна може відбуватися і на території Росії. Не лише цивільне населення України буде жертвою багаторічної війни, а й російське.

Шанс на завершення війни

Не так сталося, як гадалося ворогу. Росіяни вже звикли до нестабільної ситуації у Бєлгородській області. Тепер до регіонів, жити в яких небезпечно, додається і Курська область. Але ж цим перелік прикордонних регіонів Росії, які можуть стати небезпечними для життя росіян, не завершується. Кордон великий, а багаторічна війна на виснаження може стати для звичайних росіян таким самим трагічним випробуванням, як і для звичайних українців.

Ще раз підкреслю – це і створює передумови для зупинення воєнних дій у 20-ті, а не у 30-ті роки 21 століття. Саме тому кожен рейд на територію Росії наближає нас до зупинення несправедливої війни.

Джерело: Віталій Портинков.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

Подібне до цього
Схоже

Translate »