Будь-яка особа, яка фізично перебуває у Сполучених Штатах або в порту в’їзду, може подати прохання про надання притулку. Чи можуть українці, яким відмовили у програмі Uniting for Ukraine, попросити притулку в США?
Як пише UA Diaspora з посиланням на Службу громадянства та імміграції США (USCIS), кожне прохання про надання притулку розглядається в індивідуальному порядку відповідно до конкретних обставин заявника.
Статус притулку в США вимагає, щоб заявник не тільки відповідав певним юридичним критеріям, а й виграв справу для отримання притулку, перш ніж подати заяву на постійне проживання.
Заяву про надання притулку можна подати тільки в США, протягом 1 року після останнього в’їзду.
Процес Uniting for Ukraine передбачає інші критерії відбору, ніж ті, що передбачено для отримання притулку, і сам по собі не впливає на право людини на отримання притулку. Однак Служба громадянства та імміграції США може розглянути причини відмови у видачі дозволу на участь у програмі U4U при оцінці права людини на притулок.
Українці з гуманітарним паролем мають право подати заяву про надання притулку тільки якщо вони доведуть USCIS або в імміграційному суді, що не можуть повернутися на батьківщину через те, що зазнавали там переслідувань або мають обґрунтовані побоювання бути переслідуваними в майбутньому: через расу, релігію, національність, приналежність до певної соціальної групи або політичні погляди.
Однак втеча від війни або насильства сама по собі не є достатньою причиною для отримання притулку, якщо заявник не відповідає іншим вимогам. Так, кожна заява про надання притулку розглядається індивідуально.
Громадянам України, які з’явилися на перевірку в наземний порт в’їзду на південно-західному кордоні без чинної візи або без попереднього дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів відповідно до програми Uniting for Ukraine, може бути відмовлено у в’їзді та запропоновано подати заяву та отримати інший законний статус.
Якщо заяву про надання притулку схвалено, така особа може подати заяву на отримання грін-карти.
Необхідну додаткову інформацію ви знайдете на сайті USCIS.
Читайте також: Грін-карта для українців: чи можна взяти участь в лотереї, перебуваючи в США за U4U
Джерело: UA Diaspora