Коли саме варто cнідати і чим – питання, які викликають багато дискусій. Британська дієтологиня Ріан Стівенсон поділилася чотирма ключовими правилами, які допоможуть зробити сніданок справді корисним, пише NV.
За словами Ріан Стівенсон, універсального часу для сніданку не існує. Однак є загальне правило: «Залишати мінімум 12 годин між вечерею та сніданком наступного дня. Тому, якщо ви повечеряли о 19:30, вам краще почекати до 7:30 ранку, перш ніж їсти».
Цей підхід пояснюється тим, що мікробіом кишечника потребує часу на відновлення. Крім того, довший проміжок між прийомами їжі може сприяти кращій роботі травної системи та прискоренню метаболізму.
Чотири правила здорового сніданку
1. Важливе не лише «коли», але й «що»
«Якісний сніданок з високим вмістом білка, клітковини та фітонутрієнтів — це ключ до успіху», — каже Ріан Стівенсон.
Правильний склад сніданку допомагає регулювати рівень цукру в крові, підтримувати енергію та контролювати апетит протягом дня. Достатня кількість білка у ранковому прийомі їжі зменшує нічний голод та сприяє відновленню м’язів, кісток і шкіри.
Дієтологиня рекомендує вживати 1,2 г білка на кілограм ваги протягом дня та рівномірно розподіляти його між прийомами їжі.
2. Уникайте солодких сніданків
Пончики, тістечка та деякі пластівці різко піднімають рівень цукру в крові, але так само швидко спричиняють його падіння. Це може викликати млявість, втому та навіть запаморочення через кілька годин після їжі.
3. Тримайте під рукою швидкі білкові продукти
Якщо у вас мало часу на приготування, варто мати вдома просту та корисну альтернативу. До таких продуктів належать:
- тофу
- яйця
- консервована риба
Ці варіанти допоможуть швидко приготувати збалансований сніданок без зайвого клопоту.
4. Включайте клітковину та корисні жири
Сніданок має бути не лише поживним, а й корисним для травлення. До продуктів із високим вмістом клітковини належать:
- цільнозерновий хліб
- вівсянка
- авокадо (багате на корисні жири, що сприяють здоров’ю серця)
Що станеться, якщо пропустити сніданок?
Деякі люди нехтують сніданком, вважаючи, що це допоможе контролювати вагу. Проте дієтологиня застерігає:
«Пропущений сніданок, а потім легкий або багатий на вуглеводи обід може негативно позначитися на вашій енергії та метаболізмі».
Якщо ж ви все-таки вирішите пропустити сніданок, важливо подбати про правильну гідратацію. Дієтологиня радить додати у воду трохи морської солі і лимона або ж електролітні порошки.
Окрім цього, варто дотримуватися ще одного простого, але важливого правила: «Для сну, метаболізму і роботи кишечника краще, щоб між вечерею і відходом до сну був проміжок у три години».
Дотримуючись чотирьох головних правил — правильний склад їжі, уникнення цукру, достатня кількість білка та клітковини, а також дотримання часових інтервалів — ви зможете підтримувати здоров’я, енергію та гарне самопочуття протягом усього дня.
Читайте також: Сніданок, який вас здивує: кулінарні традиції різних регіонів Британії
фото: Freepik