Американські продукти: що варто обов’язково спробувати у США

Дата:

Є поширена серед наших співвітчизників думка, що американці не дуже перебірливі в їжі, і, приїхавши до США, чекати на якісь кулінарні вишукування не варто. Скажу вам, що ця думка склалася не без причини. Однак деякі продукти, що продаються в рядових супермаркетах США — дуже смачні, і в нас такі можна важко знайти.

Отже, що обов’язково варто спробувати в США розповідає Олександра Українки  авторка блогу “Між Нью-Йорком і Бостоном”.

Далі текст авторки без змін.

Мармурова телятина

Мій чоловік – великий любитель м’яса, я ж до нього належу рівно. Коли на батьківщині чоловік був незадоволений якістю стейку в черговому розрекламованому стейк-хаусі, я могла тільки посміхнутися у відповідь: ну це ж просто м’ясо, чого ти від нього чекаєш? Єдине м’ясо, яке мені подобалося, – це приготований чоловіком шашлик зі свіжої, молодої, жирної свинини, коли м’ясо дуже ніжне та соковите всередині. На яловичину я не дивилася.

Але приїхавши до США, я звернула увагу на мармурові стейки по 40 доларів за кіло в Costco.

«Та хто в здоровому глузді віддає за яловичину такі гроші?» — дивувалася я, але чоловік вирішив спробувати, і ми обоє були просто приголомшені!

Такої соковитості та ніжності м’яса на грилі я не їла жодного разу в житті, а той факт, що це була яловичина, ще більше дивував. Я не знаю, як зараз справи на батьківщині, але для мене мармурова яловичина тут — м’ясо просто унікальне. Обов’язково спробуйте!

Авокадо

Коли я вперше побачила, як моя американська знайома обробляє авокадо і готує з нього бутерброди доньці-веганці, я взагалі не зрозуміла, що це за фрукт такий. Перша проба пройшла без захоплення – я чекала яскравого фруктового смаку, а отримала ніжний, маслянистий, схожий на молоденький горіх з молочним смаком. Але дуже швидко я його розкуштувала!

Знайти чудової якості авокадо в Штатах – абсолютно не проблема. Якщо ви веганів, авокадо – чудовий джерело корисних рослинних жирів. Навіть якщо ви мясоедка, смачний свіжий авокадо – чудове доповнення в салат, головний інгредієнт популярної мексиканської закуски гуакамоле і прекрасне доповнення до суші! Не любите авокадо? Спробуйте його в США!

Лобстер

В США ми приїхали з Бельгії, де різні види риби становили не менше половини нашого раціону. У Штатах же видів риби в рядових супермаркетах – раз два і все. Та й якість – так собі. Але якщо ви будете влітку-восени в районі Нової Англії, це північ східного узбережжя США, обов’язково спробуйте атлантичного лобстера. За цей морепродукт американцям точно не соромно.

Навіть в звичайних супермаркетах можна в сезон знайти живого лобстера по абсолютно демократичною ціною, не кажучи вже про те, що в глибинці, на узбережжі, можна взяти свіжовиловлену ще дешевше. Що говорити, якщо навіть МакДональдс в сезон включає роли з лобстерами в своє меню! Загалом будете в наших краях – не забудьте про лобстера.

Рослинна молоко

Я обожнюю молоко та молочні продукти, і коли мені на батьківщині говорили про веганство, я насамперед думала не про відмову від м’яса, риби чи яєць — я на них далеко не схиблена. Просто не уявляла, як можна відмовитися від молочки! Але американським веганам у цьому сенсі набагато простіше: у них такий вибір рослинного молока, і воно таке смачне, що часто відмовляюся від звичайного!

Молоко з кеш’ю, соєве, кокосове, мигдальне, вівсяне та навіть конопляне!

Вибір величезний, і смак чудовий. Якщо ви любите молоко, але відчуваєте деяку тяжкість у шлунку після його вживання, то у США у вас є чудова альтернативна опція. І вартість рослинного молока не набагато більша за вартість звичайного. Це не якийсь рідкісний елітний продукт — він є скрізь і найширший асортимент.

Дикий лосось

Останнім часом я скрізь зустрічаю штучно вирощений лосось. Впевнена, що і на батьківщині продається така сама. Виграє він насамперед ціною – це дуже якісна і доступна риба. Моїм дітям дуже подобається, що вони їдять ту рибку, яку ведмеді з річки лапами виловлюють. Однак у Штатах є чудова нагода спробувати саме ту рибку, яку виловлюють ведмеді.

Дикий лосось помітно дорожче свого вирощеного на рибних фермах родича, але ви не пошкодуєте, якщо його візьмете. Я вже не кажу про самостійно виловленому прямо з річки на Алясці лососеві – його, я впевнена, ви не забудете ніколи! Але навіть той “виловлений в диких умовах”, який продається в супермаркетах коштує вашої уваги. Його смак просто чудовий!

Бейгл

Якщо ви родом із СРСР і у вас ностальгія за радянськими бубликами – вам обов’язково варто спробувати знамениті нью-йоркські бейглс. Ці бублики родом із єврейських громад Польщі і були привезені до США свого часу іммігрантами, як і багато інших тепер уже “справді американських” страв.

Якщо кава з круассаном — це французький сніданок, то кава з бейглом — нью-йоркська. Зазвичай їх розрізають уздовж на дві бублики тонше, намазують кожну крем-сиром і кладуть між ними начинку на свій смак, але найпопулярніший, мабуть, із сьомгою. Якщо потрібен солодкий варіант – то однозначно арахісове маслом та джем.

Соус Ранч

Соус Ранч – найпопулярніша салатна заправка в США за обсягами продажу. Її вигадав Стів Хенсон, коли працював теслею за контрактом на Алясці. Повернувшись додому до Каліфорнії, вони з дружиною почали подавати її на своєму гостьовому ранчо. Соус швидко став популярним, Стів із дружиною налагодили його промислове виробництво, а через 20 років продали бізнес за мільйони. Така ось американська мрія.

Соус Ранч – це суміш майонезу, сметани, вершків, часнику, різних видів цибулі, кропу, петрушки, солі, перцю. Такі прості інгредієнти, але мікс вийшов дивовижно вдалим! В якості заправки для легких овочевих салатів цей соус підходить ідеально і ніде, крім як у США, не продається. Однозначно його варто спробувати!

Бутерброди з тунцем

У раціоні нашої родини риба та морепродукти завжди займали значне місце. Але тунець ми брали нечасто: це дорого, та й готувати його треба вміти. Дітям він не до смаку в напівсирому вигляді, а в повністю готовому він сухуватий. Хіба що на суші він був на нашому столі. Але в США тунець шалено популярний, правда не сирий, а консервований.

Консервований тунець – це така собі тушенка з тунця. Американці змішують її з майонезом та заправляють їм сендвічі. Чистий вміст консерви на мій смак так само сухувато, але з майонезом в сендвічі – це просто смакота!

Корндог могли винайти тільки в Америці. Це вулична їжа, яку зазвичай продають на ярмарках. За легендою: німецькі емігранти, які приїхали до Техасу, зустріли опір при продажі своїх сосисок і вирішили зробити з них щось оригінальне — обернути їх у тісто з кукурудзяного борошна і обсмажити у фритюрі. Паличка, як у морозиві, в корн-догах з’явилася пізніше.

Якісні корн-доги (якщо взагалі можна говорити про якість такого виду продуктів) обсмажують перед подачею, і вам обов’язково це потрібно спробувати! Це надзвичайно, але смачно. Однак заповзятливі американці стали робити готові та заморожені корн-доги, які потрібно просто розігріти у мікрохвильовій печі. Це точно не варто куштувати – зіпсуєте враження.

Pulled pork (пулд-порк)

ачебто пулд-порк мало перекладатися, як тушкована свинина, але це не тушкована свинина в нашому розумінні. Це суто американська страва, яку ви ніде більше спробуєте! Пулд-порк – це свиняча лопатка, приготовлена ​​на повільному вогні барбекю і потім розім’ята на волокна і змішана зі спеціальним соусом! Ммм – пальчики оближеш! З цим м’ясом роблять бургери та найсмачнішу піцу. І те, й інше — це просто смакота! Однозначно — це американська особливість, яка заслуговує на увагу!

Джерело:ForumDaily

Читайте також, “Що я дізналася за рік у США”: висновки 13-річної українки

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Подібне до цього
Схоже

Translate »