Американська школа для українських дітей

Дата:

Багато українських сімей з дітьми переїхали до США, де їм доводиться адаптуватися до нового життя, включаючи й систему освіти.

Американська система освіти суттєво відрізняється від української, пише Relocate. Це може бути складно для українських дітей, але й відкриває перед ними нові можливості.

Як відправити дитину в школу в США

Перший важливий пункт для запису дитину у школу – це звернутись до центру освіти, у якому живе дитина. Ця організація відповідає за всі школи, що знаходяться у окрузі. Кожен округ, як і кожен штат, має свій список документів, які буде необхідно пред’явити, однак, точно знадобляться: 

  • Підтвердження проживання дитини у окрузі
  • Паспорт або свідотство про народження
  • Справка про щеплення (якщо всі щеплення були зроблені за українським стандартом, можливо доведеться зробити додаткові)
  • Дохід сім’ї (якщо батьки не заробляють достатню суму, школа запровадить дитину обідом і допомогою)
  • Табель з української школи (у випадку, якщо дитина починала навчання в Україні)

Не дивлячись на те, що дитину у школу приймуть у будь-якому разі, процес розгляду запиту може зайняти декілька тижнів. 

Дитині, що переводиться з української школи до американської доведеться скласти декілька тестів. Перший вид тесту буде з предметів які підбирають на основі українського табелю; це допоможе вчителям виявити на якому рівня знаходиться учень і краще підібрати для нього класи.

Другий тест – це тест на знання англійської. Якщо дитина набирає достатню кількість балів, вона може поступати у звичайні школи. Однак, якщо занання дитини недостанє – її відправили в школи за спеціальними програмами для дітей, у який англійська не рідна. У таких школах за дитиною буде закріплений спеціальний учитель. Він буде допомагати дітям з розумінням предметів в школі і, за потреби, проводити додаткові уроки Англійської.

Транспортування з дому до школи бере на себе область. За дитиною, кожен ранок буде приїжджати жовтий шкільний автобус, він же буде доставляти учня назад додому.

Особливості шкіл у США

Всім відомо, що школи у Америці сильно відрізняються від Українських. Тут вони поділяються на молодшу (elementary school), середню (middle school) і старшу (high school). 

Перші 5 класів дитина проводить у молодшій школі. Вони, за ідеєю не сильно відрізняються від українських. Діти там вчаться писати, читати, вивчають базові принципи математики і природи. 

З 6 по 8 клас діти навчаються в середній школі. Тут діти можуть частіше вибирати, що вивчати. У випадку особливо успішних результатів з предмету, їх можуть перевести у програми з поглибленим вивченням. У таких класах учні починають покривати програму старшої школи.

З 9 по 12 класи діти навчаються у старшій школі. Тут учні мають змогу вибрати, що вони вивчають. Зазвичай, це робиться у кінці 8 класу, однак учні можуть змінювати предмети, які вони хочуть брати протягом року. У кожного студента є список предметів, які вони повинні взяти, щоб закінчити школу. Проте, на відміну від українських шкіл, предметів тут більше. На приклад, якщо дитина повинна пройти курс математики, вона може взяти клас Алгебри або Геометрії, без потреби проходити інший. Так працює з усіма предметами: в одній галузі може бути по 10 предметів, закінчити з яких треба лише 1. У старшій школі також можна брати класи рівня коледжу. Це у подальшому дозволить провести менше часу у вищих закладах освіти.

Американські школи, відомі нам з різних фільмів і серіалів, дуже сильно відрізняються від українців. Кожен здивується тому, як тут проводять уроки; вчителі зацікавленні у викладанні свого предмету і намагаються заохотити учнів вивчати його. На початку, нове оточення безумовно налякає, однак за дуже короткий час, дитина сама не помітить, як полюбить школи в США. 

Читайте також, безкоштовне навчання в Канаді: чи це можливо?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У парламенті Британії заговорили про продовження підтримки українців

Понад 300 тисяч українців знайшли тимчасовий прихисток у Великій Британії з початку повномасштабного вторгнення. І...

«Герої без плащів»: українець – про те, як став рятувальником у США

З кредитного інспектора – у техніки невідкладної допомоги та пожежники в Мічигані. Любомир Колодніцький, герой...

Британія змінює умови для отримання робочих віз: головне

З 22 липня 2025 року у Великій Британії набувають чинності нові суворіші правила для тих,...

США оновили правила отримання віз: з кого додатково стягуватимуть $250

Поїздка до США стає дорожчою для багатьох мандрівників. Тепер відвідувачі з неімміграційними візами мають сплатити...

У Торонто анонсували наймасштабніший Фестиваль до Дня Незалежності України

У Торонто готуються до наймасштабнішої української події літа, яка збере тисячі людей, щоб разом відсвяткувати...

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Подібне до цього
Схоже

Translate »