Місяць без алкоголю: як британці дбають про здоров’я

Дата:

Після новорічних свят напевно хтось із ваших друзів із гордістю скаже на вечірці чи в пабі: «У мене сухий січень, я утримаюся». Щось схоже може статися і в жовтні, але тоді фраза звучатиме інакше: «Тверезий жовтень, я не п’ю».

Звідки взялися такі традиції і що вони означають, читайте далі.

Dry January

Не треба заглиблюватися у статистику, аби зрозуміти: британці чимало випивають. Достатньо в п’ятницю пройтися пабами в лондонському Сохо або десь у Лідсі, і ви відразу побачите, наскільки багато. Алкоголь настільки міцно увійшов до британської культури, що Національна служба охорони здоров’я навіть виробила рекомендацію щодо максимальної кількості випивки на тиждень — не більше ніж 14 одиниць алкоголю. У пінті пива близько 2 одиниць, у келиху вина теж.

Перша традиція, пов’язана зі святами та підтримувана громадськими організаціями, – «Сухий січень». Її 2013 року заклала благодійна організація Alcohol Change, причому випадково. Співробітниця організації якось вирішила пробігти півмарафон у лютому і, щоб краще підготуватися до дистанції, відмовилася від алкоголю після Нового року. Їй сподобався ефект, і за кілька років вона запропонувала організувати громадську кампанію під назвою Dry January. За підрахунками Steps Together, 2025 року в акції візьмуть участь 15,5 млн британців.

Правила досить гуманні: сухий січень починається першого понеділка після Нового року, так що можна спокійно випити з усіма, з ким хочеться, пережити останнє болісне похмілля і поринути у тверезе життя з першого дня тижня.

Go Sober for October

Чому б не поєднати відмову від алкоголю з благодійністю? Британська благодійна організація Macmillan Cancer Support, яка допомагає людям з онкологічними захворюваннями понад сто років, у 2013 році вигадала акцію «Тверезий жовтень»: учасникам пропонується на місяць відмовитися від алкоголю, а заощадженими фунтами підтримати благодійний почин.

Згодом акція увійшла в моду — дається взнаки і велика кількість публікацій про тверезий жовтень, і реклама в метро, ​​і вдало обраний місяць: ще не надто холодно і сиро, літо, коли хочеться пити пиво на відкритих верандах у пабах, закінчилося, а попереду сезон свят, яких можна «підготуватися» з допомогою місяця тверезості. Людям, залежним від алкоголю і питущим, не слід різко відмовлятися від міцних напоїв без консультації з лікарем.

За даними Macmillan Cancer Support, за весь час з моменту запуску кампанії було зібрано близько 35 млн. фунтів, які пішли на покращення якості життя онкологічних хворих та публікацію інформаційних буклетів. Тверезий жовтень став такою ж невід’ємною частиною британського календаря, як і сухий січень.

У цьому взагалі є сенс?

Про корисність тверезих місяців сперечаються стільки, скільки вони існують. Якщо у вас немає важкої алкогольної залежності чи серйозних проблем зі здоров’ям, нічого поганого внаслідок відмови від алкоголю не станеться. Національна служба охорони здоров’я загалом підтримує «Тверезий жовтень» та «Сухий січень», а також публікує на своєму сайті дослідження, які свідчать: учасники таких акцій після завершення місяця тверезості починають пити менше та краще контролюють вживання алкоголю.

Є й зворотний бік. У британській пресі регулярно знущаються з людей, які поводяться як герої через відмову від алкоголю на місяць, а потім бравують тим, як легко їм вдалося пережити чотири з лишком тижні без випивки. Це викликає відторгнення, зокрема тому, що така риторика нівелює успіхи людей з алкогольною залежністю. Крім того, деякі сприймають перерви у вживанні алкоголю, особливо перед святами, як індульгенцію за всі наступні пиятики, аж до Різдва та Нового року.

Джерело:kommersant.uk

Читайте також, Сім безкоштовних історичних пам’яток у Британії

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Історія Honeyland: як український мед підкорює Британію

Шлях киянки Марини Георгієвої та її сім’ї до Британії розпочався, як і в більшості українців...

Подібне до цього
Схоже

Translate »