Житло на островах у Торонто. Чому мешканці хочуть звідси втекти?

Дата:

На перший погляд, життя переможців лотереї, які оселилися на мальовничому острові, здається ідилічним: пляжі,парки, доступне житло.Однак, за цією райською картинкою ховається чимало підводних каменів.

Доступне житло на мальовничих островах Торонто ріелтори називають «прихованим скарбом» канадського ринку нерухомості. Щасливці, які виграли лотерею, живуть серед пляжів, парків, бобрів і бакланів, без автомобілів, у 10 хвилинах поромом від міста, в помешканнях, придбаних за ціною, значно нижчою за ринкову. Bloomberg CityLab пояснює, в чому підступ такої райської на позір пропозиції.

На озері Онтаріо розташовано 15 острівців, сполучених мостами та пішохідними доріжками. Рух автомобілів заборонено, до Торонто ходить пором. Це місце приваблює туристів.

Заснований у 1993 році траст керує 262 одиницями житла на двох із островів Торонто та стримує вартість цієї нерухомості з метою збалансування ринку. В той час, як у місті житло стає інвестицією й ціни зростають, — острівне житло призначено саме для проживання в ньому, а не для перетворення на актив.

Претенденти на ці будинки стають у чергу й обираються за допомогою лотереї раз на два роки. Наступний розіграш відбудеться у жовтні 2024 року. Виграш у лотереї означає, що ваше ім’я піднімається нагору списку. Але самої можливості придбати житло, можливо, доведеться чекати десятиліттями, — адже хтось із попередніх мешканців має виставити свій будинок на продаж. За тридцять років було перепродано лише 70 помешкань.

Чимало канадців навіть не здогадуються про таку можливість, бо ніякої промокампанії не існує, інформація передається з вуст у вуста.

Щоб купити помешкання, кандидат не має володіти іншим житлом. Придбану нерухомість можна передати у спадок лише дружині чи чоловіку або дітям. В іншому ж разі помешкання можна лише продати.

Менші будинки на островах траст продає за 150 тисяч канадських доларів (або 111 тисяч американських), великий сучасний будинок цьогоріч пішов за один мільйон канадських, або 740 тисяч американських доларів.

Недоліки

Життя на островах має й чимало недоліків. Тут немає пожежної станції, лікарні, ресторанів, театрів, доставки їжі, навіть супермаркету. Продукти жителі привозять із міста в багажнику велосипеда. Пором курсує раз на годину та припиняє роботу об одинадцятій вечора. Взимку, коли озеро підмерзає, сполучення ще більше ускладнюється. Викликати електрика чи сантехніка доволі проблематично.

Ці недоліки стають особливо відчутними з часом, коли людина старшає. Літні мешканці доглядають одне за одним за відсутності доступних сервісів догляду. Вони були б раді переїхати, але це вже їм не по кишені.

72-річний Тоні Фейрбразер живе на острові вже з тридцять років. Він може виручити за свій будинок 400 тисяч канадських доларів — за це йому, ймовірно, вдасться купити гараж у Торонто.

Мері Патрідж купила будинок на острові у 1993 році за 90 тисяч канадських доларів. Перед цим продала будинок у Рівердейлі, хорошому районі Торонто, за 280 тисяч. Зараз вона гірко шкодує про це. Той будинок коштував би зараз 1,4 мільйона.

«Соціальне житло це чудово, поки ви в ньому живете. Але якщо вам потрібно переїхати, ви опиняєтеся у пастці, — пояснює Майк Моффат, дослідник доступності житла, професор економіки та керівник PLACE Centre. — Власники старшають. Хтось, можливо, хоче вийти зі складних стосунків. Але ви не можете дозволити собі з’їхати».

На його думку, така модель, як на островах Торонто, погано працює для випадків, коли у мешканців відбуваються зміни в житті.

Читайте також, Знайти роботу і житло – стрес: чому іммігранти покидають Канаду.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

День пам’яті в Лондоні: українці поруч із британськими ветеранами (фото)

У самому серці британської столиці, біля Кенотафу на Вайтголлі, 8 травня відбулася особлива церемонія. У...

Британія підвищує вимоги для мігрантів: вільна англійська – обов’язкова

Якщо ви мрієте про життя у Британії, будьте готові серйозно вчити англійську. Лондон готує радикальні...

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »