Все пізнається в порівнянні: чому багато українців повертаються додому

Дата:

Все пізнається у порівнянні. Попри те, що в країнах Європи кращий рівень соціального забезпечення, вищі заробітки, чимало українських біженців вважають за краще повернутися в Україну, йдеться в публікації “Главкому”.

В коментарі виданню українка Тетяна Філевська розповіла про різницю між життям в Україні та Британії та виділила низку переваг, чому комфортніше саме в Україні.

Тетяна Філевська – творча директорка державної установи Український інститут у Києві. Разом із дочками (трьох та шести років) протягом року жила у Лондоні. Порівнюючи деякі аспекти життя в Україні та Великій Британії, Тетяна відзначила, наскільки гнучкою та якісною є вітчизняна сфера послуг.

Наприклад, кур’єрська доставка. У Лондоні у Тетяни були ситуації, коли вона не могла отримати доставку тільки тому, що кур’єр не міг знайти її адреси, не знав, як додзвонитися і просто їхав, а наступну доставку доводилося чекати два тижні. В Україні споживачам кур’єри нерідко привозять замовлений товар в день замовлення або наступного дня.

Також пані Філевська позитивно відгукується про індустрію краси в Україні (масаж, перукарні, манікюр), яка є якіснішою за більш доступними цінами.

Також вона відзначає сферу банківських послуг, яка в Україні відрізняється більшою оперативністю, дозволяє відкрити рахунок у кілька кліків на смартфоні. Навіть якщо й потрібно прийти до банківського відділення в Україні, усе займає значно менше часу. У Британії тільки відкриття рахунку у Тетяни зайняло 10 днів.

Особливо неповороткою у Британії, на думку пані Філевської, є система взаємодії з державними службами.

«Для вирішення будь-яких питань ти маєш телефонувати, і кожен такий дзвінок може тривати годинами. Ти змушена слухати нескінченні автовідповідачі, після чого тебе перенаправлятимуть на операторів допоки потрібна людина врешті не оформить електронну заявку з твоєї справи. Результат отримаєш звичайним листом у конверті», – розповіла українка.

Щодо оренди та комунальних послуг житла, то у столиці Британії ця тема, на думку Тетяни Філевської, є однією з найгостріших.

«У Лондоні величезний дефіцит житла. Причому ринок сформований таким чином, що квартиру здадуть тому, хто запропонує найкращі умови. І питання не тільки у грошах. На якість пропозиції впливає склад вашої сім’ї, рівень достатку, надійність джерел доходу, та як давно ви працюєте в компанії і чи маєте додаткові джерела доходу. Плюс сама вартість оренди є дуже високою», – зазначила жінка.

Щодо оплати комунальних послуг, то тут йдеться про високі суми за невисоку якість. Тетяна каже, що 15-16 градусів тепла у британських будинках взимку вважається цілком нормальним явищем. Також типовими для британських будинків є протяги.

«Британці мають багато старовинних будинків, які необхідно реставрувати за певними нормами. Тому заміну вікон люди іноді змушені чекати роками і платити за це божевільні гроші. У результаті віконна рама може бути з гнилого дерева і пропускати холод, але її не можуть заміняти. Тому найкращий порятунок від холоду – це тепліше одягатись», – розповіла вона.

Також Філевська поділилась довідом стосовно медичного обслуговування.

Так, жінці необхідно було провести медичне обстеження доньки, і цей процес розтягнувся майже на рік. Українка готова була заплатити, аби прискорити процес, проте це було неможливо, бо профільний лікар мав завантаження на кілька місяців уперед.

«Спочатку нам зробили неправильні аналізи, і ми чекали ще три місяці, щоби їх переробили. Потім з’ясувалося, що результати аналізів у лікарні загубили і ми чекали ще два місяці», – бідкається вона.

Врешті-решт українка повернулась на Батьківщину.

Читайте також: “Починають розуміти, що можуть не повернутись”: історії українських біженців у Канаді

Джерело: Главком

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »