4 роки Дії: як мобільний застосунок змінив життя українців

Дата:

6 лютого 2020 року офіційно презентували застосунок “Дія”, який став флагманом урядової програми “Держава в смартфоні”. Сьогодні “Дія” святкує 4 роки.

Дія (скорочення від «Держава і я», англ. Diia) — мобільний застосунок, вебпортал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Дію було вперше презентовано у 2019 році.

“Інші країни йдуть до цього роками. Ми змогли за півроку. І, наскільки мені відомо, Україна стала третьою країною Європи, яка має щось подібне”, – зауважив тоді Зеленський.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров пригадав, що все починалося з водійського посвідчення та техпаспорта. Потім Україна стала першою країною у світі, де цифровий паспорт отримав таку ж силу, що й паперовий чи пластиковий аналог.

Трохи історії

2 квітня 2020 року було офіційно запущено портал державних послуг «Дія», на якому можна було отримати 27 державних послуг онлайн.

Від 17 травня 2021 року стала доступна нова послуга – цифровий підпис

“Ми використовуємо нову технологію, вона революційна. Це фото-ID, коли необхідно зробити якусь дію, аби авторизуватися. Потім – підпис створено. Займає це лічені секунди. Тепер можна підписувати всі послуги, які є на порталі «Дія», податкові послуги. Думаю, за кілька років будь-яку послугу державну чи приватну можна буде підписати в «Дії»”, – розповів тоді Федоров.

5 липня 2021 року  у додатку “Дія” з’явилися перші сертифікати про вакцинацію від коронавірусу для щеплених людей.

З 23 серпня 2021 року почав діяти закон про цифрові паспорти в “Дії”

Україна — перша держава у світі з цифровими паспортами, які мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи. У застосунку доступні ID-картка та біометричний закордонний паспорт. Це був один із головних кроків на шляху України до режиму “без паперів”.

“Щоб прискорити цифровізацію країни, починаємо входити в режим paperless. Це та обіцянка, яку рік тому дав всім українцям Президент Володимир Зеленський. Упродовж цього часу команда Мінцифри дуже багато працювала над реалізацією його завдання. Цифрові документи в «Дії» — це перший великий крок і справжній прорив світового рівня. Це зручно, а головне — безпечно”, — розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

8 лютого 2022 року у “Дії” запустили дебютне опитування – “Цифрове народовладдя

За словами президента України Володимира Зеленського опитування в “Дії” запускається, як перший інструмент електронної демократії, який дозволить дізнатися думку людей з будь-якого питання в режимі реального часу.

Зеленський озвучив перше питання: “Яка з нових послуг у «Дії» є найкориснішою: зміна місця реєстрації, довідка про несудимість, належний користувач чи опитування”.

Ще одним питанням у “Дії” став вибір назви для нової послуги – видача безкоштовних смартфонів вакцинованим українцям віком від 60 років.

Варіанти відповідей були такі: “Бабусяфон”, “єДідусь і єБабуся”, “єСмартфон”.

6 березня 2023 року Михайо Федоров повідомив, що понад 2,1 млн українців взяли участь в опитуванні про 8 березня в “Дії”. Цей результат став рекордом.

Після початку повномасштабного вторгнення команда Мінцифри запустила 52 нові послуги на порталі та в застосунку Дія.

“На початок повномасштабного вторгнення у нас було близько 14,5 млн користувачів, зараз — 18,9 млн. Тобто навіть за такий час у нас додалося майже 5,5 млн користувачів. Раніше для людей Дія була опцією, яка додавала зручності з тими ж документами, але для добровільного використання. І хоча зараз застосунок продовжує бути не примусовим сервісом, не обов’язковим для використання, Дія дійсно стала настільним застосунком. Зникли запитання від людей, чи буде та чи інша послуга в Дії, а з’явилися запитання, коли той чи інший сервіс буде в Дії. Змінилася парадигма у людей — вони тепер чекають все тільки в застосунку”, — зазначив на початку квітня 2023 року керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік.

Що зараз?

Зараз “Дія” — це вже 14 цифрових документів у смартфоні та понад 130 онлайн-сервісів.

Це можливість перереєструвати авто, сплатити податки, купити військові облігації, задонатити на дрони, оформити статус ВПО, податися на відновлення будинку, пошерити документи на авто, відкрити ФОП і скористатися послугою єМалятко.

“З 24 лютого 2022 року в застосунку та на порталі Дія з’явилося понад 70 нових сервісів — від комплексної послуги для ВПО до грантової програми єРобота”, – зазначив Федоров.

Одним із останній “цікавинок” у Дії” стало голосування за переможця Нацвідбору на Євробачення-2024. За результатами глядацького голосування й вибору журі перемогли Jerry Heil і alyona alyona з піснею “Teresa & Maria”.

“Цьогоріч в опитуванні взяла участь рекордна кількість користувачів — 1 167 185. Це на мільйон людей більше, ніж торік. Охочих проголосувати було так багато, що утворилася черга. Тож голосування продовжили ще на добу”, – зазначили на порталі.

Що у планах?

Також міністр обіцяв в майбутньому ще більше важливих і зручних послуг. Серед яких, щоправда,  не планують запускати проведення виборів. Але планують відкрити код “Дії”.

“Це з точки зору відкритості, прозорості і технологічності взагалі дуже важливий крок. Ми над ним довго працювали. І у «Дії» буде відкритий код. Тобто розробники з усього світу зможуть подивитися, як працює «Дія»”, – повідомив міністр цифрової трансформації.

Новою послугою незабаром також може стати онлайн-шлюб по відео в мобільному застосунку “Дія”.

“Плануємо найближчим часом запустити онлайн-шлюб. Можна буде просто одружитися у «Дії» по відео. Це буде також дуже технологічно”, – зазначив Федоров.

Більше про “Дію” дізнавайтеся на порталі або у додатку.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії запрацювала схема Ukraine Permission Extension: що треба знати

Якщо ви є громадянином України і перебуваєте у Сполученому Королівстві за однією з тимчасових схем,...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »