10 фільмів, які варто подивитись до Дня Незалежності України

Дата:

З нагоди головного державного свята – Дня Незалежності України – пропонуємо вам добірку найкращих вітчизняних фільмів, які розповідають про минуле і сьогодення.

Усі вони об’єднані одним – жагою до свободи й незалежності, бажанням розвивати Україну, культуру, українську мову, жити і творити вільно.

Спадок нації, 2016

Спадок нації – перший документальний повнометражний фільм про вишиті сорочки. Стрічка показує, що вишиванка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. Картина розкриває історію у двох площинах: етнографічній, яка показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивання та крою; і через історії людей, життя яких змінила вишиванка.

Захар Беркут, 2019

Екранізація однойменного історичного роману Івана Франка, що розповідає про героїчний опір карпатських горян монгольським завойовникам у XIII столітті. Це масштабний історичний епос, що показує мужність та героїзм українського народу. Візуальні ефекти, батальні сцени та акторська гра створюють справжнє кіношоу.

Довбуш, 2023

Історико-пригодницький фільм, що розповідає про легендарного українського опришка Олексу Довбуша, який став символом боротьби за свободу та справедливість. Події розгортаються у Карпатах XVIII століття, коли українські землі перебували під владою Польщі. Олекса Довбуш разом зі своїми побратимами-опришками підіймає повстання проти панської влади, захищаючи простих людей від утисків та несправедливості.

Це не лише динамічна пригодницька стрічка з вражальними пейзажами Карпат, але й глибока історична драма про боротьбу за національну ідентичність та свободу. 

Щедрик, 2022

Фільм, окрім зворушливої та гіркої історії, є чудовим нагадуванням про культурну спадщину України, що стала частиною світової музичної скарбниці.

У центрі сюжету — діти трьох родин: української, польської та єврейської, які живуть у місті Станіславові (нині Івано-Франківськ) у сусідніх квартирах одного будинку. Після приходу радянської влади в 1939 році ці діти залишаються сиротами, а під час нацистської окупації у Другій світовій війні вони стикаються з новими викликами та жорстокістю. Їх бере під опіку Софія, чия донька Ярослава мріє примирити світ чарівною мелодією українського «Щедрика».

Будинок “Слово”, 2017

Український повнометражний художній фільм режисера Тараса Томенка — драматична історія українських письменників, яких зібрали в одному будинку під одним дахом, щоб змусити їх працювати в ім’я системи. Історія про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.

Заборонений, 2019

У фільмі розповідається про останні роки життя Василя Стуса – видатного українського поета ХХ століття. Роман Бровко – режисер фільму – намагався описати у кінокартині боротьбу Стуса з системою і спроби опублікувати останню збірку віршів, яку він хотів передати з в’язниці на свободу.

Зима у вогні: Боротьба України за свободу, 2015

Це документальний фільм про Революцію Гідності в Україні протягом зими 2013–2014 років американського режисера Євгена Афінеєвського. Картина містить багато інтерв’ю з протестувальниками, медиками, священниками, митцями, які перебували на Майдані. Фільм знімали 28 операторів.

Додому, 2019

Кінострічка “Додому” розповідає про історію однієї кримськотатарської сім’ї, де батько втрачає сина, а брат – брата. Життя Назіма забирає на Сході України війна. Його батько Мустафа приїжджає в Київ, щоб забрати тіло загиблого сина додому для поховання, а заодно і перевезти жити до Криму і свого молодшого сина Аліма. Останній не розуміє, чому він має повертатися із мирного Києва до Криму, який окупувала росія, але не наважується суперечити батькові.

Бачення метелика, 2022

«Бачення метелика» — це військова драма, яка розповідає історію аеророзвідниці з позивним «Метелик», що повертається додому після тривалого полону. Вдома на неї чекають рідні, друзі, побратими та коханий, але повернення до мирного життя виявляється складнішим, ніж вона могла собі уявити. Нові виклики та психологічні травми, отримані під час полону, змушують її переосмислити своє життя і роль у ньому.

Це глибока і чуттєва стрічка, яка торкається важливих тем посттравматичного синдрому та адаптації до мирного життя після війни. 

Я і Фелікс, 2023

Драма, що досліджує складні стосунки між молодим хлопцем та колишнім солдатом, що пережив війну та втратив себе. Вони стають друзями і починають разом шукати сенс у житті, кожен у свій спосіб.

Це чуттєва історія про втрати, прощення та прийняття себе. Фільм зачіпає теми, важливі для сучасного суспільства, зокрема ветеранів, які повертаються до мирного життя.

Перегляньте також 3 фільми про війну в Україні, від яких мурахи по шкірі.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Які українські зірки приїдуть з концертами в Британії в 2025 році?

На 2025 рік низка популярних українських виконавців анонсували концерти в Британії. Фани вже мали нагоду...

“Я щаслива, бо діти в безпеці”: як лікарка з України будує нове життя у Британії

Нещодавно ми розповідали, наскільки тривалим і непростим може бути шлях українських лікарів до роботи за...

Двічі біженка, яка відкрила бізнес у Шотландії: історія Оксани Твердохлібової

Двічі біженка, фахівчиня з експорту, засновниця Ukrainian Product Design — Оксана Твердохлібова поділилась своєю історією...

Як обрати вино у Британії: поради від винної експертки

Вино – це не просто напій, а цілий світ смаку, культури та емоцій. У Великій...

Бритнаський серіал “Юнацтво”: обговорення з психологинею

Нещодавно Netflix представив кінострічку “Юнацтво”, який уже встиг привернути увагу критиків і глядачів. Авторка матеріалів...

Тарифна буря Трампа: чи почалася нова глобальна економічна війна?

2 квітня 2025 року президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження масштабних тарифів на імпортні...

Як українські лікарі починають спочатку в Британії? Досвід кардіологині

Чи можливо почати все з нуля в іншій країні та скільки часу це займе? Для...

«Кажуть, що в Mriya пахне, як вдома»: як українка відкрила ресторан у Лондоні

Ольга Цибитовська зустріла повномасштабне вторгнення за кордоном. Вона не планувала залишатись у Великій Британії, але...

Tatar Bunar – новий український ресторан автентичних смаків у Лондоні

Як привернути увагу до української культури у світі? Відомий український ресторатор Алекс Купер знайшов відповідь...

Що змушує іноземців ризикувати життям за Україну? Розповідь бійця з Британії

Британець Макер Гіффорд (справжнє ім'я — Гаррі Роу), який воював в Україні два роки, став...

Подібне до цього
Схоже

Translate »