З Каліфорнії – в окопи на Донбасі: історія снайпера-добровольця зі США

Дата:

Американський морський піхотинець та професійний снайпер Метью Семпсон, який воював в Іраку та Афганістані, два роки тому проміняв життя в Каліфорнії на окопи на Донбасі.

В інтерв’ю “Голосу Америки” він розповів, чому поїхав добровольцем в Україну, про досвід служби в обох країнах та особисту драму через війну.

Військовий зізнається: розповів родині про своє рішення лише за тиждень до того, як сів на літак у бік України. Природньо, вони дуже хвилювались за нього, але підтримали його вибір.

“Коли сталося вторгнення, моя перша думка була, що ця війна дуже швидко закінчиться. Тож зараз я дуже розчарований. Я дійсно нічого не знав про Україну. Але я досить добре знаю росію, я вивчав її майже 20 років як ворога Америки номер один. І я знаю, що коли вони вторгаються в країну, для них нормально ґвалтувати та вбивати мирних жителів, просто для розваги. Тож я знав, що це буде дуже жахливо для країни, куди вони вторгнуться. І це глибоко вразило моє серце. Тож я відразу зрозумів, що хочу чимось допомогти. Для мене це було досить легким рішенням – вирушити зупиняти зло, яке росія, як відомо, робить щоразу, коли вторгається в країни”, – сказав доброволець.

За словами Метью, українці дуже дивувалися, чому хтось покинув Каліфорнію, аби стрибнути в окоп на Донбасі.

Він приєднався до Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який об’єднав добровольців з понад 50 країн світу.

“Я воював у кількох областях, зокрема в Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Донецькій, майже весь 2023 рік провів у Бахмуті та на його околицях. Я виконував кілька різних ролей у своїй команді. Був одним із командирів взводу, виконував снайперські завдання, трохи працював медиком. Я був одним із найдосвідченіших ветеранів у команді завдяки своєму попередньому досвіду, а також я один з найстарших серед хлопців”, – розповів військовий.

“Для мене війна в Україні виявилася надзвичайно відмінною. Коли я був в Іраку та Афганістані, ми мали повну підтримку влади США з усіма відповідними наслідками. Ворог, із яким ми воювали, – чи то повстанці, чи таліби – не мали артилерії, танків. На той час, коли я приїхав, в України не було ні безпілотників, ні підтримки з повітря. російська армія має все це – артилерію, танки та повітряну підтримку. Українська ж влада просто не має фінансів, аби підтримувати свої війська так, як це можуть робити США”, – зауважив Метью.

Майже через два роки боїв в Україні американець полетів додому – його мати була в лікарні у дуже важкому стані через онкозахворювання. І він не встиг з нею зустрітись за її життя…

“Я збирався зробити їй сюрприз, мав квіти, був одягнений у той же камуфляж, в якому я зараз. Було б радісно привітатися вперше за пару років, але, на жаль, вона померла за 40 хвилин до того, як я дістався туди”, – згадує чоловік.

Через це він на деякий час залишився у Штатах, аби владнати справи. Проте не припиняв боротись за Україну й там – спілкуючись із членами Конгресу та закликаючи їх надати більше зброї українцям.

“Я поділився з ними кількома реаліями, я дав їм зрозуміти, що хоча поле бою може бути за тисячі кілометрів від США, проте росія фактично торкається Америки. Від російської землі до американської – близько 4 кілометрів. Це в районі Аляски, де можна побачити територію росії з території США і навпаки. Тому ми маємо спільний кордон із росією, як і Україна. І те, що поле бою далеко, я вважаю, не має бути темою розмови. Ми маємо спільний кордон з росією. Вже дуже тривалий час вони регулярно порушують наш повітряний простір за допомогою ядерних бомбардувальників. І вони весь час були нашими ворогами номер один”, – наголосив військовий.

Читайте також: Воював за Україну, а тепер допомагає пораненим: історія спецпризначенця зі США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »