Українки – про робочі традиції Канади і Британії

Дата:

Як виглядає найкращий корпоратив для британця? Чому в Канаді не прийнято затримуватись на роботі чи допрацьовувати на вихідних? Сайт Happy Monday поговорив з українцями, що працюють за кордоном, про робочі традиції інших країн.

Велика Британія

фото з LinkedIn

Олена Годованець переїхала до Великої Британії у 2000 році. З 2007-го працює у сфері Legal Tech. Ось які особливості щодо роботи й менталітету британців вона виділила:

У Британії люди звикли працювати ефективно — без відволікань, ненормованих перерв на чай та каву чи відвідин лікаря й перукаря в робочий час. Знаю, що деяким українцям, які приїхали сюди через війну, було важко прилаштуватися до таких робочих темпів і все встигати. 

Work-life balance залежить від роботодавця і його політики стосовно працівників. Приватні компанії набагато вибагливіші, бо від таланту і професійного внеску робітника залежить їхній прибуток. Державна сфера значно розслабленіша, часто не в позитивному значенні цього слова — чимало процесів там бюрократизовані. 

Колись мені довелося попрацювати на компанію-постачальника, де такого поняття як work-life balance не існувало взагалі: доводилося бути на зв’язку пізно ввечері та виконувати роботу на вихідних.

Велика Британія — країна, що пишається своїми традиціями, тож ставлення до роботи подекуди теж доволі традиційне. Сім’ї, де чоловік працює понаднормово (овертаймить, бере сайд-проєкти тощо), а дружина є домогосподаркою або працює неповний день, тут не рідкість. Через це у жінок та чоловіків різний підхід до роботи. Водночас ринок праці дозволяє жінкам, що самостійно виховують дітей, також зробити непогану кар’єру.

Більшість англійців — люди емоційно закриті та переважно інтровертні. Тому типові, скажімо, для американців тимбілдинги для місцевих — це кара небесна. Але це не означає, що колеги проводять час одне з одним виключно на роботі, зовсім ні. 

Найкращий корпоратив для англійця — це забігти з колегою після тяжкого дня до найближчого пабу на кілька пінт пива. І там говорити про чортових політиків, погоду, футбол, переваги air fryer у порівнянні зі звичайною газовою духовкою — про що завгодно, тільки не про роботу!

Канада

фото з LinkedIn

Галина Каплан – UX-дизайнерка в Shopify, живе в Канаді вже 7 років. Працює продуктовою дизайнеркою в міжнародній IT-компанії, що займається електронною комерцією. 

Вона зауважує, якщо говорити про IT, тут взагалі немає бюрократії. Всі керуються принципом Don’t ask for permission, ask for forgiveness, що можна перекласти як «Не питайте дозволу, ліпше потім попросите вибачення». Кожен може проявляти ініціативу та робити те, що, на його думку, принесе користь компанії. І для цього не потрібно отримувати мільйон дозволів.

Тут дуже відповідально ставляться до work-life балансу. Затримуватися після роботи, працювати пізно ввечері, рано зранку чи на вихідних — це дуже не окей, бо свідчить про те, що ви погано організовуєте свій час.

Якщо ви не встигаєте виконувати свої завдання, то, можливо, варто поговорити зі своїм менеджером — зменшити своє завантаження чи переглянути робочі підходи. 

Водночас тут надзвичайно важливими є результати, ваш вклад в успіхи й розвиток компанії. Тож не вийде просто посидіти з 9 до 17 й піти відпочивати. Кожні пів року оцінюють співробітників, дивляться на їхні показники. Якщо вони недостатні, то можуть запропонувати план, як повернути вас до потрібної результативності. Часом може дійти й до звільнення. Від вашої ефективності залежить і ваша фінансова компенсація.

Поза роботою люди не надто товаришують. Коли я працювала в Україні, то колеги автоматично ставали друзями, було нормально запрошувати їх на дні народження чи навіть на весілля. Натомість в Канаді це радше виняток — тільки якщо супер із кимось зійдетеся. Наприклад, з одним із моїх колег ми товаришуємо родинами.

Дуже нормально регулярно брати відпустки. Якщо ви довго не відпочивали, ваш менеджер може поцікавитися, чи все у вас добре і як ви себе почуваєте. Це вияв турботи до співробітників, хоча водночас має й комерційний складник, адже компанії вигідно, щоб люди були в ресурсі — наповнені енергією та продуктивні. 

Конкретно у нас в компанії відпустка безлімітна — бери, коли треба. Але ніхто цим не зловживає, і в середньому люди беруть 3–4 тижні на рік.

Відпочивати канадці найбільше люблять на природі, що не дивно, адже вона тут надзвичайно гарна. Популярний спосіб проведення вільного часу — це хайкінг, тобто тривалі піші прогулянки. Хайкінгових доріжок і стежок чимало й у містах, і поза ними. Тільки приходить весна, люди вбираються у зручний одяг і вирушають у мініпоходи разом із дітьми та домашніми тваринами. Улітку популярно на вихідних відпочивати у котеджах біля водойм, зокрема озер — у Канаді їх дуже багато, тут взагалі найбільший запас прісної води у світі;) А от взимку обирають поїздки на море, переважно на Кубу, в Мексику чи Домініканську Республіку.

Серед визначних рис канадського менталітету — виняткова ввічливість. Є навіть такий жарт: якщо канадець не попросив вибачення 38 разів на день, то його день минув дарма. Або ще говорять, що канадці не можуть проїхати нерегульоване перехрестя, бо кожна машина пропускатиме іншу, і так триватиме цілий день. Мені дуже подобається місцева доброзичливість і намагання людей бути уважними одне до одного.

Читайте також: Де у ЄС біженцям найлегше знайти роботу: рейтинг міст

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Історія Honeyland: як український мед підкорює Британію

Шлях киянки Марини Георгієвої та її сім’ї до Британії розпочався, як і в більшості українців...

У Британії триває кампанія з вимогою постійного статусу для українців

Британія стала тимчасовим домом для тисяч українців, які рятуються від війни. Та що далі? Тимчасовий...

Чому не можна їхати з Британії, чекаючи рішення по UPE: пояснюємо ризики

Чимало українців у Британії зараз подають заявки на Ukraine Permission Extension (UPE) – продовження дозволу...

Подібне до цього
Схоже

Translate »