Команда новообраного президента Дональда Трампа розробляє широкомасштабну стратегію санкцій проти росії, щоб змусити її до мирної угоди з Україною в найближчі місяці, стверджує Bloomberg.
Зазначається, що адміністрація Джо Байдена 10 січня ввела найбільш руйнівні санкції проти торгівлі російською нафтою. Цей крок створив відкрите питання про те, як Трамп ставиться до цих заходів, з огляду на його прихильність швидкому припиненню війни росії проти України.
Дві стратегії, які пропонують у Трампа
За даними поінформованих джерел, розглядаються два основні підходи.
Варіант перший: певні послаблення у санкціях щодо російського нафтового сектору. Таку ідею пояснюють тим. щоб трохи підштовхнути росію до угоди, якщо закінчення війни в Україні виглядатиме вже чимось близьким.
Більш м’який сценарій може означати підняття “стелі” дозволеної ціни на російську нафту вище нинішніх 60 доларів за барель.
Другий варіант, протилежний: посилення санкцій та тиску на росію, щоби примусити її до закінчення війни.
За словами джерел, агресивніша російська політика може змусити команду Трампа посилити вторинні санкції щодо торгівлі нафтою, у тому числі щодо великих компаній в Китаї та Індії.
Інший можливий підхід: жорсткіші обмеження щодо танкерів, які перевозять російську нафту через данські та турецькі морські протоки.
Разом з тим перед командою Трампа постане та сама дилема, яка стояла перед Байденом, зазначає видання: як натиснути на рф та уникнути при цьому серйозних потрясінь на глобальних ринках нафти та зберігши статус долара як світової резервної валюти.
Як пише Bloomberg, ці плани команди Трампа ще перебувають на ранніх стадіях готовності і зрештою будуть залежати від рішень самого новообраного президента. Перший лакмусовий папірець, який виявить наміри команди Трампа, з’явиться в середині березня. Тоді завершиться термін дії так званої “загальної ліцензії”, яка надає винятки з деяких санкцій. Якщо уряд Трампа дозволить припинити дію цих винятків, це може посилити тиск на кремль.
Читайте також: Без України в НАТО: Bloomberg розкрив вимоги путіна на переговорах із Трампом
Джерело: Bloomberg