Понад 300 тисяч українців знайшли тимчасовий прихисток у Великій Британії з початку повномасштабного вторгнення. І тепер, схоже, ця підтримка триватиме довше, ніж передбачалося. Під час парламентських дебатів 21 липня міністерка внутрішніх справ Сіма Малхотра оголосила про плани уряду надати українцям додаткове продовження дозволу на перебування – понад уже чинні 18 місяців.
Хоча офіційних деталей поки що немає, у британському уряді запевняють: робота над новим етапом триває. Що ще сказали у Вестмінстері – розповідаємо нижче із посиланням на урядовий сайт.
Продовження буде – але коли й наскільки?
Ініціатор дебатів, депутат Мартін Ріглі, закликав уряд надати чітке довгострокове рішення:
«Я вважаю, що ми маємо шукати постійне вирішення і відповідь для українців. Саме тому я запитав про це прем’єра минулого тижня. Його відповідь була більш позитивною, ніж раніше, і здавалося, що він навіть підтвердив ще 18 місяців. Я прошу міністерку уточнити цю заяву».
Сіма Малхотра наголосила:
«Я підтверджую, що ми будемо продовжувати дозвіл на перебування понад 18 місяців. Ми все ще працюємо над деталями та повідомимо якнайшвидше».
Вона також зазначила, що чинна схема Ukraine Permission Extension, яка відкрилася в лютому 2025 року, забезпечила додаткові 18 місяців перебування в Британії з доступом до роботи, освіти, медицини та соціальних виплат. Саме на це посилався прем’єр-міністр Кір Стармер тижнем раніше, коли вперше публічно згадав про продовження програми.
Уряд радиться з Україною і партнерами
Малхотра підкреслила, що рішення про продовження готується у співпраці з українськими дипломатами, громадськими організаціями та міжнародними структурами:
«Ми співпрацюємо з українським посольством та іншими зацікавленими сторонами по всій країні, включаючи Союз Українців у Великій Британії, а також Європейську Комісію та інших міжнародних партнерів. Важливо досягти позиції, яка збалансовує нашу відповідальність перед учасниками схем та громадянами України загалом, а також враховує побажання українського уряду».
Постійне проживання? Поки що – ні
Одне з найактуальніших питань українців у Британії – чи відкриє уряд шлях до постійного статусу (Indefinite Leave to Remain, ILR)? На жаль, чіткої відповіді досі немає. Попри те, що ця тема звучала в депутатських зверненнях, міністерка Малхотра не коментувала можливі зміни.
Наразі відомо одне: Homes for Ukraine, Ukraine Scheme і Ukraine Permission Extension не враховуються в строках для отримання ILR.
Офіційного анонсу нового етапу ще немає, але українцям радять уважно стежити за оновленнями від Міністерства внутрішніх справ Великої Британії. Як тільки з’явиться підтверджена інформація – ми повідомимо першими.
Читайте також: У Британії триває кампанія з вимогою постійного статусу для українців
фото: Shutterstock