Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у країні.
Хоча формат обговорення adjournment debate не передбачає голосування, саме він є важливим моментом у дискусії про продовження програм Homes for Ukraine та Ukraine Permission Extension (UPE). Благодійна організація Opora закликає українців у Британії не залишатися осторонь і звернутися до депутатів – аби зробити це обговорення гучним і впливовим.
Чим важливе слухання 21 липня?
Коротке парламентське слухання, ініційоване депутатом Мартіном Ріґлі відбудеться у Палаті громад у понеділок, 21 липня о 22:00. Під час нього він порушить тему майбутнього українських програм захисту. Представник уряду надасть офіційну відповідь.
Хоч рішення не ухвалюватимуться, формат слухання дозволяє актуалізувати проблему на національному рівні.
На цей момент участь підтвердили щонайменше вісім депутатів: Martin Wrigley, Callum Miller, Wendy Chamberlain, Helen Maguire, Alex Sobel, Ilie Chowns, Douglas McAllister та Laurence Turner. Та цього недостатньо, наголошують в Opora: що більше парламентарів долучиться, то більший шанс почути конкретні відповіді від уряду.
Як ви можете допомогти?
Організація Opora закликає українців не чекати, а діяти просто зараз:
- Знайдіть свого депутата за поштовим індексом: members.parliament.uk/members/Commons
- Надішліть йому/їй листа із проханням долучитися до слухання 21 липня.
- Приклад звернення доступний тут: ua.opora.uk/biblioteka
«Це важлива можливість нагадати про потребу у стабільному майбутньому для українців, які вимушено переїхали до UK», – наголошують в Opora.
Майбутнє українських віз: що відповів Кір Стармер у парламенті кілька днів тому
Нагадаємо, під час засідання парламенту 16 липня прем’єр-міністр Кір Стармер підтвердив: програму тимчасового захисту буде подовжено ще на 18 місяців. Відповідаючи на запит депутата Мартіна Ріґлі щодо долі українців, прем’єр зазначив:
«Ми пишаємося тим, що дали прихисток понад 300 тисячам українців та їхнім родинам. Ми повинні забезпечити визначеність і безпеку для українців у Великій Британії, і ми надамо додаткові 18 місяців права на перебування у Великій Британії, зі збереженням прав на проживання, роботу та навчання».
Уряд пообіцяв повідомити деталі щодо процедури продовження UPE згодом.
Звернення до депутатів від громадян справді можуть вплинути на дискусію в парламенті. Поширте інформацію серед друзів, у соцмережах та місцевих спільнотах – щоб голос українців був гучним і помітним.
Читайте також: У Британії триває кампанія з вимогою постійного статусу для українців
фото: Сергій Зіняк