“Тут лікують чесно і безкоштовно”: українці про британську медицину

Дата:

Система охорони здоров’я Великої Британії (NHS) пропонує безкоштовну медичну допомогу для всіх громадян та резидентів країни, включаючи українських біженців. Проте, на відміну від української системи, тут пацієнти стикаються з іншими правилами та особливостями.

Евакуація.Сity розпитала українців у Великій Британії про медичну допомогу у цій країні.

Що думає про систему українка, яка працює в медичній сфері Британії?

Алла Курганська, яка живе понад 20 років у Великій Британії та працює парамедикинею швидкої допомоги NHS розповідає, що система охорони здоров’я дуже перевантажена через нестачу лікарів і ліжок у медичних закладах.

“Машини швидкої допомоги мусять чекати годинами в черзі на вулиці, щоб лікарня прийняла їхнього пацієнта. Люди чекають місяцями на прийом до вузького спеціаліста в середньому 3 місяці й більше.

Так уже декілька років, і жодна влада не змогла вплинути на те, щоб покращити ситуацію”, – ділиться думками про медичну систему парамедикиня. 

Із позитивного відзначає відсутність хабарів та дискримінації:

“В Україні швидка допомога може і не виїхати до літньої людини. Я була на практиці студенткою в Ніжині близько 10 років тому й чула, як відповідала диспетчерка по телефону. Коли дізналася про вік жінки, якій було 80, сказала: “Що ви хочете? Це ж вік вже який.

Тут лікують чесно і безкоштовно. В Англії забороняється робити дискримінацію за віком, інвалідністю”, – завершує порівняння медицини пані Алла. 

“Усе, що стосується онкології, тут чудово”

Люди, які довше перебувають у Великій Британії, в цілому краще відгукуються про медичну систему, порівнюючи її з українською, хоча й вказують на проблемні моменти. Критикують за відсутність оптимізації рутинних процесів, тривалість очікування візиту до фахівця та погане лікування травм.

Олександра Вєтрова понад два роки проживає в Лондоні. Їй не раз доводилося звертатися до британських лікарів. Впевнена, безкоштовна державна медицина у Великій Британії куди краще за аналогічну в Україні. 

“У мене враження від медицини позитивне. Здається, що найбільше негативних відгуків про місцеву медицину йде від тих, хто в Україні звик користуватися приватною”, – каже жінка. 

Одного разу чоловік впав на вулиці, йому стало погано. Українка викликала швидку й була приємно вражена тим, наскільки миттєво приїхали. Спочатку з’явилася невелика більш маневрена швидка, у якій був фельдшер із приладдям. Він примчав за дві хвилини. Після цього вже приїхала велика машина для госпіталізації людини, яка втратила свідомість.

Самій Олександрі довелося відчути на собі, як обстежують у разі підозри на онкологічні захворювання. Обстеження в мамолога, УЗД, мамографія, процедура видалення кісти та відправлення її вмісту на додаткове дослідження були безкоштовними та зайняли три години.

“Я знайшла в себе вузол у грудях. Моя сімейна лікарка дала мені направлення в безкоштовну клініку. Я ще досі не можу звикнути, що не мушу ні за що платити. Ти почуваєшся вільно і не думаєш, чи в тебе вистачить грошей, додає українка. Звісно, це не безкоштовно, на це йдуть величезні податки з наших зарплат, але це круто, коли ти приходиш у лікарню, і тобі не доводиться платити за обстеження. Немає оцього “купіть плівку для рентгена”. Таке ж лікування було і в приватній клініці в Україні, але ж за кожний крок я платила. Усе, що стосується онкології, тут чудово”, – підсумовує свій досвід пані Олександра. 
 

До недоліків медичної системи жінка відносить лікування травм. 

“Знайомі скаржаться, що при тяжких травмах не поспішають надавати допомогу. Вважають: те, що ти відчуваєш біль, не є причиною терміново надавати тобі допомогу. Терміновість її надання визначається тим, наскільки серйозним є випадок, наскільки гірше тобі стане, якщо тобі цю допомогу вчасно не надати. Моя подруга зі страшним болем у коліні корчилася на підлозі в ургентному відділенні упродовж п’яти годин, і ніхто не надав їй допомогу. Якщо болить, значить ти ще живий”, – іронізує жінка. 

Читайте також, “Парацетамол – святий!”: українки про медицину у Британії.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Гід по дитячих таборах у Британії: як обрати найкращий

Чим зайняти дитину, щоб літо було веселим, корисним і безпечним? Від шкільних таборів до пригод...

США виходять з війни в Україні? ЗМІ про призупинення постачання зброї

Як стало відомо напередодні, Пентагон тимчасово заморозив передачу частини важливого озброєння для України. Офіційно це...

Де зняти житло у Лондоні недорого в 2025 році: найвигідніші райони

Жити в Лондоні – мрія багатьох, але ціни на оренду часто змушують шукати компроміси. Офіційна...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Подібне до цього
Схоже

Translate »