Очільник Міністерства цифрової трансформації та ініціатор “Дії” Михайло Федоров поділився трьома книгами на тему фінансової грамотності, які він радить прочитати кожному українцю.
За його словами, ці книги про фінанси та бізнес особливо вплинули на його мислення в юності та допомогли досягти власного фінансового успіху, пише Forbes.
«Їх важливо прочитати, але набагато важливіше після цього перейти до активних дій», – додає Федоров.
Що він радить прочитати кожному повнолітньому українцю?
«Багатий тато, бідний тато», Роберт Кійосакі
Книга вийшла майже 30 років тому й відтоді залишається найпопулярнішим виданням на тему особистих фінансів із понад 32 млн проданих примірників. Це алегорична історія про дев’ятирічного Роберта Кійосакі та його двох «батьків». «Бідний тато» – біологічний батько Кійосакі, професор коледжу. «Багатий тато» – батько найкращого друга Кійосакі та підприємець, який інвестував у десятки компаній.
Чому її варто прочитати?
За словами очільника Мінцифри, якщо вам потрібен персональний коуч із фінансової грамотності, ця книга саме для вас. Роберт Кійосакі показує, що гроші – це інструмент, а не ворог. Тож ви дізнаєтесь, як змусити гроші працювати на себе, а не працювати заради грошей.
«Із цією книгою розберетеся в темі фінансів і побачите, що багатство не пов’язане з тим, скільки годин ви проводите на роботі. Після її прочитання зможете почати будувати фінансове майбутнє з нуля, незалежно від того, у якому фінансовому становищі перебуваєте. А також розберетеся в інвестиціях і навчитеся оцінювати ризики, щоб у подальшому здобути фінансову свободу».
«Думай і багатій», Наполеон Гілл
Американський коуч і журналіст Наполеон Гілл аналізує стратегії успіху сотень найвідоміших бізнесменів США – від Томаса Едісона до Генрі Форда та формулює 13 кроків до багатства й успішності. Це, зокрема, мета, впевненість, орієнтація на успіх, творчість і планування. Автор радить навчитися позитивному мисленню та використовувати колективну мудрість – оточувати себе однодумцями та радниками.
Михайло Федоров зазначає: з кожною сторінкою ви дізнаватиметеся, як правильно ставити цілі, будувати плани й рухатися вперед. Тут ви не знайдете лайфхаків, як швидко заробити мільйон чи отримати стрімкий успіх. Натомість навчитеся формувати правильне мислення й дисципліну, з якими станете фінансово незалежними та зможете досягати результатів.
«Найбагатший чоловік у Вавилоні», Джордж Семюел Клейсон
Американський бізнесмен і письменник Джордж Клейсон через історії жителів Вавилона пояснює прості, але ефективні правила управління грошима, які кожен може застосувати у своєму житті.
Спершу потрібно опанувати головне правило фінансів – спочатку заплатіть собі. Тобто навчіться відкладати частину доходів, навіть якщо здається, що грошей і так не вистачає. А ще – контролюйте витрати, розумно інвестуйте й постійно навчайтеся.
Ця книга не схожа на чекліст фінансової грамотності чи добірку правил, як стати багатшим, каже Феродов. Але притчі точно будуть корисними для формування вашого майбутнього.
Тож читайте, щоб навчитися накопичувати гроші, мислити стратегічно й відповідально.
Читайте також: 5 найкращих книг 2024 року: добірка від Білла Гейтса