Британська газета The Guardian оприлюднила свій список найбільш визначних світлин 2024 року. Серед них — три з України, пов’язані із війною.
У добірці більше 20 фото, на яких зображені ключові події року, що минає: воєнні дії в Україні та Газі, наслідки повені у Валенсії, замах на Дональда Трампа, Олімпійські ігри тощо.
Це фото зроблене у Харківській області у травні за допомогою дрона в перші дні наступу на Вовчанськ. Автор розповідає, що був там близько місяця, коли раптом російські військові почали штурмувати позиції українських захисників, але завдяки нашим FPV-дронам атаку вдалося відбити. Ця фотографія була зроблена за допомогою дрона.
Мені дуже прикро, що ці люди не придумали нічого кращого, ніж віддати життя під час вторгнення в іншу країну. Коли бачиш перед собою мертве тіло, всередині прокидається якийсь жаль. Це колись була жива людина, яка зараз покинула цей світ назавжди. Та розумієш, що цього можна було б уникнути, якби вони просто не воювали проти України, — каже автор знімку Костя Ліберов.
Це фото зроблене біля меморіалу парамедикині батальйону “Госпітальєри” Ірини Цибух з позивним “Чека”, яка загинула у віці 25 років на Харківщині у травні цього року. Авторка фото каже, що Ірина була сповненою любові, енергії та ідей, надзвичайно яскравою та сміливою. Це фото вона зробила на 40 днів після її загибелі.
Я помітила цю сім’ю, і вона стала болючим усвідомленням того, що життя триває. У моїй країні все ще народжуються діти, навіть якщо ми ховаємо інших молодих людей. Ще є люди, які закохуються, народжують дітей і продовжують якось рухатися. Для мене це було чимось особливим, тому, хоча я не бажала фотографувати, але змусила себе це зробити, — каже авторка фото Юлія Кочетова.
На третьому знімку зображені руки 38-річного командира підрозділу снайперської підтримки Романа. Багато років тому він поїхав з України та оселився у Франції, але повернувся на батьківщину, щоб воювати. Автор світлини називає Романа дуже харизматичним та імпозантним чоловіком з татуюваннями по всьому тілу, рудою бородою та низьким голосом.
Один із його найближчих друзів дитинства загинув на війні, тому він витатуював на своїх руках слова “помста” та “ненависть”. Він каже, що саме ці речі мотивують його у дні, коли почувається пригніченим. Ці татуювання символізують особисту трагедію, яку такі солдати, як він, пережили на цій війні.
Читайте також: 1000 днів війни, які змінили Україну: цифри та знакові фото