Стартує саміт НАТО у Вашингтоні: чого очікувати Україні

Дата:

Сьогодні, 9 липня, у Вашингтоні стартує триденний саміт НАТО, який відбудеться в дуже складний час в історії Альянсу — під час масштабної війни в Україні й напередодні імовірного президентства Дональда Трампа, який погрожує змінами в НАТО.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що нам не слід очікувати запрошення до блоку.

А напередодні саміту понад 60 американських аналітиків виступили з відкритим листом з вимогою від НАТО не запрошувати Україну в Альянс, щоб не спровокувати конфронтацію між США і росією, пише Politico.

Утім, саміт НАТО, за словами Зеленського, радше стане “платформою Patriot”. Про те, що під час заходу оголосять про зміцнення української ППО писала і низка світових ЗМІ, зокрема, про те, що США “поквапляться з постачанням ракет-перехоплювачів” та що Україна має отримати додаткові ЗРК Patriot чи аналогічні системи. Тим паче, до збільшення допомоги можуть підштовхнути наслідки вчорашньої російської атаки по мирних українцях і, зокрема, найбільшій дитячій лікарні “Охматдит”.

“Президент Байден під час зустрічі з президентом Зеленським на саміті G7 сказав, що в недалекому майбутньому Україна отримає щонайменше п’ять батарей ЗРК Patriot. Думаю, щось подібне оголосять на саміті НАТО”, — в коментарі Суспільному говорить Джон Гербст, експосол США в Україні та старший директор Євразійського центру “Атлантична рада”

До слова, заявку на вступ в НАТО за пришвидшеною процедурою Україна подала ще 30 вересня 2022-го. За рік, на саміті Альянсу у Вільнюсі, країна отримала замість запрошення безпекові гарантії.

Напередодні Вашингтонського саміту генсекретар НАТО Єнс Столтенберг, який завершує свою каденцію на цьому посту, припустив, що Україна приєднається до Альянсу протягом 10 років. Його наступником стане прем’єр Нідерландів Марк Рютте.

Вплив Тампа на НАТО та допомогу Україні

Як повідомляють американські медіа, країни альянсу вже зараз починають готуватися до можливого приходу до влади Дональда Трампа з його крайнім скептицизмом щодо трансатлантичної співпраці. Тож у Вашингтоні союзники будуть намагатися закласти максимально надійний фундамент на осяжне майбутнє альянсу, який би убезпечив його від майбутніх потрясінь.

Один з елементів цієї роботи – створити довгострокову політику підтримки України, яка не залежала би (по мірі можливості) від непередбачуваних кроків Трампа.

У червні стало відомо, що у Німеччині мають розмістити штаб НАТО з координації допомоги Україні. Йдеться про контроль постачання озброєнь, навчання солдат ЗСУ і ремонт військової техніки. Як писало видання The Wall Street Journal, ця ініціатива також пов’язана з бажанням союзників “захистити допомогу Україні від Трампа”.

Остаточне рішення щодо цього штабу мають ухвалити саме під час Вашингтонського саміту.

Експерти вважають, що штаб у Європі щонайменше спростить логістику й помітно поліпшить комунікації між країнами НАТО у найближчі місяці-пів року.

РБК_Україна пише, що про запрошення України до альянсу на саміті в будь-якому разі мови не буде – США та Німеччина ясно дали зрозуміти, що для них це є “червоною лінією”, принаймні, поки триває україно-російська війна.

Однак на саміті плануються і цілком практичні речі. Їх загальна мета – зробити Україну оперативно сумісним партнером, щоб, коли настане політичний момент, сили України могли безперешкодно інтегруватися в НАТО, як це відбулося із Фінляндією та Швецією. Це буде подаватися як “міст до членства” України в НАТО.

Ключовим днем для Києва буде 11 липня, коли заплановане засідання Ради Україна-НАТО, а також зустріч лідерів країн, що уклали безпекові угоди з Україною, із українським президентом Володимиром Зеленським.

Уже відомо, що Київ отримає нові засоби ППО. Їх кількість та конкретна номенклатура стане відома в ході саміту. 

Крім тоо, за даними CNN, у проєкті тексту спільного комюніке саміту альянсу у Вашингтоні шлях України до вступу до НАТО охарактеризований як “незворотній”.

Читайте також: Трамп і путін торгуються щодо України, територій і НАТО, – Politico

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »