Скільки українців переїхали до США за два роки: цифри

Дата:

За два роки повномасштабної війни імміграційні служби США схвалили понад 236 тисяч справ у межах програми Uniting for Ukraine. За цим полісом до країни прибуло понад 187 тисяч українців, повідомляє CBS news.

Ще 350 тисяч українців прибули до США поза процесом спонсорства, зокрема через тимчасові візи. Їх уже не надають, а ось за програмою U4U, яка дає можливість українцям отримати дозвіл на проживання в США на термін до двох років, ще можна приїхати.

“Департамент виконав зобов’язання президента Байдена вітати українців, які тікають від навмисної та неспровокованої війни росії проти України”, – заявив міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас.

На відміну від більшості імміграційних програм США, приїзд українців в американські громади відбувся із відносно незначними суперечностями, пише видання. 

У той час як прибуття сотень тисяч мігрантів на кордон США та Мексики спричинило навантаження на ресурси в деяких громадах, таких як Нью-Йорк, Чикаго та Денвер, переселення українців не викликало такої негативної реакції, пише CBS news. 

Кріш О’Мара Віньяраджа, президентка організації з розселення біженців Global Refuge, сказала, що геополітика частково стоїть за теплим прийомом у США прибулих українців, яких вважають жертвами антиамериканського уряду росії.

«Безумовно, є почуття солідарності між американським і українським народом», – сказала вона.

Ще одна причина, чому українським біженцям пощастило із більш плавним переходом у США, ніж деяким новоприбулим з інших країн, полягає в унікальній природі програми U4U. Тим, хто приїжджає до США за U4U, потрібен американський спонсор, щоб допомогти їм фінансово, і вони зможуть легально працювати одразу після того, як ступлять на територію США.

Мігранти, які прибувають з південного кордону, не можуть легально працювати до 180 днів після того, як вони подали запит на притулок. Вони також зазвичай не мають права на федеральні пільги. Кубинці, гаїтянці, нікарагуанці та венесуельці, які прибувають згідно з політикою іншого спонсора, повинні подати заявку на дозвіл на роботу, перш ніж вони зможуть легально працювати.

Віньяраджа сказала, що раса також може відігравати певну роль у сприйнятті українців порівняно з іншими іммігрантами.

«Так само, як расизм і ксенофобія проникли в багато елементів нашого суспільства, це вплинуло на унікальне ставлення до українців», – сказала вона.

Проте українці стикаються зі своїми перешкодами. Їхній дозвіл на перебування в США відповідно до імміграційної служби, відомий як гуманітарне умовно-дострокове звільнення, закінчується кожні два роки, і вони не мають можливості отримати постійний легальний статус або американське громадянство.

Хоча адміністрація Байдена стверджувала, що більшість українців зрештою повернуться додому, коли закінчиться війна на їхній батьківщині, немає жодних ознак, що це станеться найближчим часом.

«Я [не можу] повернутися, — сказала журналістам Олена Копчак, зазначивши, що її рідне місто Миколаїв продовжує бомбити росіяни. — У мене немає будинку. У мене немає нічого».

Жінка разом з чоловіком і 10-річною донькою Яною виїхала до Америки в червні 2022 року. У Нью-Джерсі мешкає її сестра Лана, яка виступила спонсором для родичів.

«Я не спала тієї ночі, коли програма була запущена. Я сиділа опівночі, чекаючи відкриття веб-сайту», — розповіла Лана Роджерс, яка є американською громадянкою.

Хоча спочатку сім’я жила у сестри і користувалися державною допомогою на перші потреби, Олена та її чоловік згодом знайшли роботу та власну квартиру в центрі Нью-Джерсі.

Читайте також, як українцям легалізуватися в США після Uniting For Ukraine.

Джерело: CBS News

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії запрацювала схема Ukraine Permission Extension: що треба знати

Якщо ви є громадянином України і перебуваєте у Сполученому Королівстві за однією з тимчасових схем,...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »