Щоб не втратити зв’язок із домом: як українські біженці в Саскатуні відроджують «Пласт»

Дата:

Новоприбулі українці в Саскатуні відчувають дух дому разом із молодіжним скаутським загоном «Пласт». Власне, вони допомогли відродити його тут, в Саскачевані, пише CTV News.

В Україні «Пласт» почав свою діяльність у 1912 році. Він має 75 осередків у Канаді, які розпочалися близько 1950 року.

У Саскатуні новоприбулі українці відродили групу, яка була бездіяльною з 2002 року, коли членство скоротилося. Минулими вихідними відбувся офіційний старт місцевого Пласту.

«Українська громада тут, у Саскатуні, зростає, оскільки триває повномасштабне вторгнення росії в Україну, деякі з цих сімей справді належали до осередків Пласту у своїх рідних містах в Україні», — каже одна з нових ліредок тамтешнього осередку Нісса Баран.

Жінка з гордістю носить уніформу, яка символізує її участь у Пласті, тобто Організації Української Молоді Канади. Вона вважається старшим членом і все ще може бути активною в організації — кожен, хто приєднується дитиною чи юнаком, отримує довічний статус пластуна. Нісса Баран іде по стопах своїх батьків: свого часу вони були учасниками руху, а тепер вона рада, що її діти приєднаються.

«У мене чудові спогади. Я знайшла багато друзів, деякі з них досі підтримують контакти з [тими], хто навіть не живе тут», – сказала вона.

50 дітей та молодих людей, які приєдналися до місцевої групи, збиратимуться щотижня, розмовляючи лише українською мовою.

Група сприяє зв’язку з Україною, її мовою та культурою, і є частиною скаутської організації в Європі.

«Останнім часом спостерігається великий інтерес з боку новачків, які знають про це та цінності, які це дає дітям, коли вони ростуть. Вони хочуть зберегти ці зв’язки з Україною, своєю мовою та культурою», – додала лідерка пластунів.

Нісса Баран рада бути частиною нової ери організації як лідера, приділяючи велике значення українській культурі у вирішальний час в історії країни.

«Пласт дає можливість молоді стати відповідальними громадянами та громадськими лідерами, зберігаючи свою мову та зв’язки з Україною та її культурною спадщиною», – наголосила Баран.

Подібності скаутів також включають досвід табору, отримання значків за навички та громадську роботу, а також проведення міжнародних джамборі.

Читайте також: “Пласт не має кордонів”: як живуть українські скаути в Канаді

Джерело: CTV News

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »