«Океан нескорених»: веретани з України і Британії планують перетнути Атлантику

Дата:

Наприкінці 2024 року команда з українських і британських ветеранів Row4Ukraine вирушить в експедицію через Атлантичний океан. Так хочуть нагадати світу про війну в Україні та зібрати 10 мільйонів гривень на програми збереження кінцівок та протезування воїнів.

Учасники команди поділилися деталями експедиції, а також зйомок майбутнього документального фільму «Океан нескорених» із сайтом ШоТам.

Ідея належить українському суднобудівнику Дмитру Резвому. Імовірно, він надихався своїм батьком Павлом Резвим, який був третьою людиною у світі, що самотужки на веслах перетнула Індійський океан.

Команда Резвого три роки будувала човен для цієї мандрівки. Дмитро назвав його «Софією» — на честь своєї доньки.

В експедиції братимуть участь військові ветерани з інвалідністю: троє — з України, двоє — з Британії. Команда Row4Ukraine вже пройшла навчання в морській школі в Обʼєднаному Королівстві.

У грудні цього року ветерани мають проплисти на човні Атлантичним океаном 3 тисячі миль (приблизно 4 828 кілометрів) від Канарських островів до Барбадосу. 

Учасники експедиції: хто вони?

Фото з архіву Row4Ukraine

Іван «Геолог» Гаврилко — морський піхотинець зі Львова. У 2014-2015 роках служив у 28-й окремій механізованій бригаді, а після повномасштабного вторгнення — у 503-му окремому батальйоні морської піхоти. Тричі отримував важкі поранення, проходив довгі курси лікування. У межах психологічної реабілітації почав малювати й у 2023 році робив виставку своїх картин.

Семен «Сем» Лагун — доброволець із Зарічного, що на Рівненщині. У 2014 році його не взяли до війська через юний вік. Після повномасштабного вторгнення чоловік долучився до лав ЗСУ, але влітку 2022 підірвався на міні в місті Мар’їнка Донецької області. Після кількох складних операцій та реабілітації взяв участь в «Іграх Нескорених».

Ігор «Булат» Дерман — майор ЗСУ, народився в Бердичеві на Житомирщині. З 2014-го захищав Україну в Луганській і Донецькій областях. Поранення отримав від розриву міни на околицях Мар’їнки в січні 2017 року. У 2023 році виборов срібло в естафеті з плавання на «Іграх Нескорених». Після повномасштабного вторгнення знову став до лав ЗСУ.

Лі «Френк» Спенсер — народився в Дагенемі, зараз проживає в Девоні. 24 роки віддав службі в Королівській морській піхоті — служив в Афганістані та інших гарячих точках. У 2014 році внаслідок аварії втратив кінцівку. За рік у складі екіпажу Row2Recovery для людей з ампутованими кінцівками перетнув Атлантику, а в наступній експедиції став першою у світі людиною з інвалідністю, яка самостійно веслувала з материкової Європи до материкової Південної Америки. Загалом Лі побив 3 рекорди Гіннеса.

Енді Меррі — народився в Кенті в сім’ї військового. Церемоніальний вартовий лондонського Тауеру (біфітер). 25 років служив у всіх підрозділах командосу — в Іраку, Афганістані, у Африці та в Північній Ірландії. У 2017 році йому поставили діагноз «вторинно-прогресуючий розсіяний склероз», але Енді не здався на милість хворобі.

З усіх пʼятьох гребців лише Лі Спенсер має досвід океанських переходів, тому саме він керує всіма аспектами підготовки гребців-ветеранів: «Веслування через Атлантику — це фізично дуже складне завдання навіть для людей без інвалідності. Уявіть, як це робити якщо ви маєте інвалідність. А тепер уявіть, як це робити в команді з пʼятьма дуже різними формами інвалідності, для кожної з яких треба долати унікальні виклики».

Проєкт ставить перед собою три мети:

  • нагадати світу, що в Україні триває жорстока війна й українці виборюють свою свободу величезною ціною;
  • підтримати українських військових після поранень і мотивувати відновлюватися, жити та будувати власне щастя, попри все;
  • зібрати кошти на лікування, протезування та реабілітацію українських військових. Їх розподілять між двома фондами: 90% донатів передадуть для реабілітації українських військових, а решту 10% перенаправлять на підтримку сімей Королівських морських піхотинців.

На основі експедиції через Атлантику також знімуть повнометражний документальний фільм. Вихід фільму планують у 2026 році. 

Читайте також розповідь американського військового ветерана Нолана Петерсона про війну в Україні

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Подібне до цього
Схоже

Translate »