Правила подорожування з тваринами до США

Дата:

До перевезення вашого чотирилапого улюбленця до США потрібно ретельно підготуватися заздалегідь, адже є низка правил, яких необхідно дотримуватись. Nova Ukraine пояснює, що варто знати про подорожування з тваринами до Штатів.

Собаки

Найголовніше – якщо ви їдете з України, повинні мати сертифікат про вакцинацію тварини від сказу формату Центру контролю захворювань (CDC), та пройти процедуру обстеження та ревакцинації у пункті огляду тварин в аеропорту після прибуття.

Собака має прибути до одного з 18 аеропортів, де є карантинна станція CDC: Анкоридж (ANC), Атланта (ATL), Бостон (BOS), Чикаго О’Хара (ORD), Даллас (DFW), Детройт (DTW), Гонолулу (HNL), Х’юстон (IAH), Лос-Анджелес (LAX), Маямі (MIA), Міннеаполіс (MSP), Нью-Йорк (JFK), Ньюарк (EWR), Філадельфія (PHL), Сан-Франциско (SFO), Сан-Хуан (SJU), Сіетл (SEA), Вашингтон Даллес (IAD).

Другий момент – у США не можна імпортувати цуценят молодше 6 місяців.

За 60 і більше днів до поїздки:

  1. Встановіть собаці мікрочіп, якщо його не було раніше, і дізнайтеся про номер мікрочіпа. Зазвичай його можна знайти у ветеринарній карті собаки.
  2. Переконайтеся, що термін дії вакцинації собаки від сказу не закінчився до поїздки. Якщо собака не була вакцинована від сказу після чіпування, зробіть щеплення.
  3. Щонайменше через 30 днів після першої вакцинації собаки від сказу, але не менше ніж за 28 днів до поїздки попросіть ветеринара забрати кров для відправлення в схвалену CDC лабораторію для серологічного дослідження на сказ.

Отримання серологічного титру необов’язкове, але якщо ви цього не зробите, після прибуття собака буде поміщена на карантин на 28 днів у центр утримання тварин CDC. Це може стати стресом для собаки, тому рекомендується вчасно отримати серологічний титр.

За 30 днів і менше до поїздки:

  • Попросіть державного ветеринара заповнити, підписати та запевнити Certification of Foreign Rabies Vaccination and Microchip. Підписану форму візьміть для пред’явлення в аеропорту і зробіть копію для авіакомпанії. Форма діє протягом 30 днів після підписання ветеринаром.
  • Забронюйте місце для собак у центрі огляду тварин в аеропорту прибуття. Якщо собака при в’їзді до США не має серологічного титру на сказ, бронювання має включати 28-денний карантин. Надрукуйте копію підтвердження бронювання, щоб пред’явити в аеропорту.

На тиждень поїздки:

  • Заповніть заявку на CDC Dog Import Form на кожного собаку. Інструкції щодо заповнення форми. Після заповнення форми надрукуйте квитанцію або збережіть її на телефоні, щоб пред’явити на кордоні.

Вам потрібно буде завантажити недавню фотографію собаки, на якій видно її морду та тіло. Для собак молодших за рік фотографія повинна бути зроблена протягом 15 днів до поїздки.

  • Дайте відповідь “No” на запитання “Does the dog have either 1. current and valid Certification of US-issued Rabies Vaccination form OR 2. a USDA-endorsed export health certificate?”
  • Дайте відповідь “No” на запитання “Does the dog have a CDC Dog Import Permit issued before August 1, 2024?”
  • Дайте відповідь “Yes” на запитання “Does the dog have a current and valid CDC Foreign Rabies Vaccination and Microchip Certification form issued outside the United States?”

Якщо після заповнення форми ви змінили дату поїздки або аеропорт прибуття, ви повинні заповнити форму заново.

В день поїздки візьміть із собою:

  • Квитанцію від CDC Dog Import Form,
  • Завірену ветеринаром форму Certification of Foreign Rabies Vaccination and Microchip та її копію,
  • Підтвердження бронювання у центрі огляду тварин в аеропорту прибуття.

Додаткова інформація на сайті CDC: Entry Requirements for Foreign-Vaccinated Dogs from High-Risk Countries.

Коти та інші домашні улюбленці

Згідно з офіційною інформацією, CDC (Центр за контролем і профілактикою захворювань США) не вимагає сертифікат про стан здоров’я для в’їзду домашніх котів у Сполучені Штати. Проте деякі авіакомпанії чи штати можуть вимагати такий документ.

Домашні коти підлягають перевірці в портах в’їзду і можуть отримати відмову у в’їзді, якщо мають ознаки інфекційної хвороби, яка може передаватися людям. Якщо кіт виглядає хворим, може знадобитися додатковий огляд у ліцензованого ветеринара коштом власника.

Під час планування подорожі до США ознайомтеся з правилами перевезення тварин обраної авіакомпанії. З’ясуйте, чи стягується додаткова плата за перевезення тварини та чи потрібні додаткові документи про стан здоров’я, наприклад, ветеринарне свідоцтво. Дізнайтеся, скільки часу потрібно для реєстрації тварини на рейс і чи можна перевозити її в салоні літака або лише у вантажному відсіку. Перевірте вимоги до розміру переноски для тварини. Ці правила зазвичай доступні на сайті авіакомпанії.

Що ще треба врахувати перед поїзкою

  • Правила авіакомпаній

Ознайомтеся з правилами перевезення тварин авіакомпаній, якими ви будете подорожувати до США. Чи стягується додаткова плата за перевезення тварини? Чи необхідні додаткові документи про стан здоров’я тварини, наприклад, ветеринарне свідоцтво для перевезення домашніх тварин? За скільки часу потрібно зареєструвати тварину на рейс? Чи можна перевозити тварину в салоні літака, чи вона повинна буде подорожувати у вантажному відсіку? Чи існують вимоги до розміру переноски для тварини? Ці правила зазвичай доступні на сайті авіакомпанії.

  • Правила транзитних країн

Якщо ви в’їжджаєте в інші країни по дорозі до США, перевірте правила цих країн щодо ввезення домашніх тварин. Якщо у вас коротка зупинка в іншій країні без проходження митного та прикордонного контролю, то ви не в’їжджаєте в цю країну і, як правило, не повинні дотримуватися її правил щодо ввезення тварин.

Якщо ви проходите митний і прикордонний контроль, ви і ваш домашній улюбленець в’їжджаєте в країну, і ваш домашній улюбленець повинен відповідати правилам ввезення домашніх тварин, що діють в цій країні.
  • Правила штату

Кожен штат США може встановлювати власні правила щодо ввезення домашніх тварин на додаток до федеральних правил. Перед поїздкою переконайтеся, що ваш домашній улюбленець відповідає правилам штату, в який ви прибуваєте, і штату, де ви збираєтеся жити. Правила ввезення домашніх тварин для кожного штату можна знайти тут: https://www.aphis.usda.gov/aphis/pet-travel/interstate-pet-travel.

Насамкінець, організуйте комфортну подорож для вашої тварини, адже це стрес для них не менший, ніж для нас.

Читайте ще один матеріал на цю тему – За кордон з тваринами: що треба знати про перевезення.

Джерело: Nova Ukraine

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »