“Працювала безкоштовно, і стала директором”: волонтерство в США

Дата:

Волонтерство в США відіграє неабияку роль в житті багатьох міст та громад. Це не просто звична справа для багатьох людей, а рушій змін та підтримка для безлічі ініціатив.

Авторка блогу на Forum Daily Карина Кудінова ділиться наскільки сильно волонтерствр пов’язане з роботою міських та громадських організацій, а також заходів, що відбуваються, наприклад, у Сіетлі.

“Я теж дуже перейнялася цією історією, особливо відразу після переїзду -поки я чекала дозвіл на роботу, часу було хоч відбавляй, мені не терпілося отримати якийсь місцевий досвід роботи і швидше адаптуватися на новому місці. Я працювала на компанію віддалено тоді, а денний час пропадало дарма”, – пиши емірантка.

Карина швидко з’ясувала, що волонтерство може бути як для душі, так і для роботи. Першою організацією, куди вона влаштувалася волонтером, стала центральна бібліотека Seattle Public Library. Там викладала англійську мову іммігрантам з усіх куточків світу.

Паралельно вона почала волонтерство в музеї наукової фантастики MyPOP. Допомагала з проведенням фестивалів та відповідала за інтерактивну музичну композицію – допомагала гостям музею розібратися з музичними інструментами, гітари налаштовувала …

“Мій рід діяльності ніяк не був пов’язаний зі спеціальністю. Я маркетолог. Працювала я там для душі. У резюме такий досвід я записую в самий кінець в розділ LEADERSHIP & COMMUNITY SERVICE. Це бонус до резюме, великі корпорації таке люблять, але якийсь ключової ролі це не грає”.

Потім українка дізналася, що волонтером можна бути і по вузькій спеціальності. Це був дуже важливий для неї момент – в США потрібно мати місцевий досвід роботи, щоб твоє резюме розглянули на хорошу посаду. До того моменту вона тільки-тільки почала волонтерство в академії мистецтв Gage Academy of Art, де теж допомагала з проведенням виставок. Академія невелика в порівнянні з двома іншими організаціями, де вона працювала, і Карина знала, що у них майже немає людей у ​​відділі маркетингу.

“Набравшись сміливості, я запропонувала працювати безкоштовно у їхньому відділі маркетингу помічником директора. І… мене взяли! Потім прийшов мій дозвіл на роботу — і мені одразу почали платити. У цій організації я провела майже два роки і навіть зросла до директора з маркетингу.

Ось це я вже записую у графу резюме EXPERIENCE. Це той рідкісний випадок, коли волонтерство переросло у роботу. І з того моменту, як цей рядок з’явився в моєму резюме, мені відчинилися двері в багато інших компаній”.

Ця частина замітки буде важлива тим, хто хоче іммігрувати в США і працювати за фахом, вважає жінка.

“З мого досвіду – якщо хочете, щоб ваше волонтерство стало саме досвідом роботи в США, то шукайте невеликі організації, де працюють людина 10-20. Їм дійсно може бути потрібен співробітник по вашій спеціальності, але у них немає на нього грошей”.

Великі організації, такі як музеї, бібліотеки, притулки, зоопарки мають свій великий штат співробітників і набирають велику кількість волонтерів — і в основному на посади з низьким рівнем відповідальності та невеликими змінами. Тобто, реальний досвід для резюме там отримати нелегко.

Хоча всі організації вибирала емігрантка за покликом серця, і їй пощастило. Жінка радить чинити так само – адже ви даруєте свою працю, вам це повинно приносити задоволення і радість. Тобто, вона спочатку знаходила організацію, а потім шукала можливість їм допомогти. У всіх некомерційних організацій на сайті обов’язково є вкладка volunteer – вам туди. Там будуть всі інструкції.

“Але навіть і зараз, працюючи в Dell за фахом на повну ставку, я продовжую волонтерствовать в двох організаціях. У притулку для тварин фотографую і займаюся сайтом в їх відділі маркетингу. І входжу до ради директорів Seattle Fashion Week. Але це піде в LEADERSHIP & COMMUNITY SERVICE, а не в EXPERIENCE, тому що зона відповідальності все одно не така велика”.

Жінка пояснює чому почала волонтерити тільки в Америці.

“Хтось запитає, чому я не займалася волонтерством на своїй батьківщині адже воно ж у нас є. Я відповім – я поїхала в США відразу ж після закінчення магістратури. На той момент я працювала маркетологом, писала дисертацію і вела курси англійської. Не буду кривити душею, я просто не замислювалася про це. А якщо повернуся, то напевно буду”.

До речі, кожну годину волонтерства в США прирівнюється до того, що ви пожертвували вашої організації $ 25! Приємно, правда?

Читайте також, “Повністю змінила світогляд”, – американки про вивчення української мови.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »