Повернення Трампа в Білий дім: історичний момент і нові рекорди

Дата:

20 січня 2025 року відбудеться інавгурація Дональда Трампа як 47-го президента США. Церемонія пройде за безпрецедентних заходів безпеки та відзначиться кількома рекордами.

Отже, чому повернення Трампа в Білий дім обіцяє бути неординарною подією, розповідає 24 канал.

На момент інавгурації він буде найстаршим новообраним президентом — йому виповниться 78 років. До цього рекорд утримував вже згаданий Байден (йому на час інавгурації було на 159 днів менше).

Він стане другим президентом США в історії, який після одного терміну знову очолить країну. До нього це вдавалося лише Гроверу Клівленду наприкінці 19 століття.

Також це буде ювілейна 60-та інавгурація президента США і 50-та для віцепрезидента США.

Крім того, Трамп буде першим президентом США, хто вступає на посаду, маючи кримінальний статус.

Хоч 10 січня 2025 року суд Нью-Йорка і призначив Трампу “безумовне звільнення” як покарання за фінансові махінації з виплатами за мовчання порнозірці Стормі Деніелс, він у жодному разі не скасував судимість Трампа.

Очікується, що інавгурація може стати першим випадком, коли в Штатах будуть приспущені державні прапори через смерть 39-го президента Джиммі Картера, що додасть особливого символізму цьому дню.

Особливості інавгурації 20 січня

На другій інавгурації Трампа очікується близько 1400 vip-гостей. Це будуть представники політичної еліти США – члени Сенату та Палати представників США, судді Верховного Суду, а також попередники Трампа на посаді президента США, зокрема, Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший, Барак Обама і Джо Байден. Також у vip-секторі знайшлося місце й для Камали Гарріс, яка розгромно програла Трампу на виборах.

На черзі ще один рекорд – перший випадок в історії, коли іноземний лідер може бути запрошений на інавгурацію, хоча традиційно присутні лише посли.

Цікаво, що цього року Трамп взагалі порушив традиції та прямо запросив на інавгурацію китайського диктатора Сі Цзіньпіна, але той відмовився (як і ізраїльський прем’єр Нетаньягу). Також наразі нічого невідомо про запрошення президента України, його запрошував лише Лекс Фрідман (вочевидь не маючи на те повноважень), натомість офіційного запрошення від імені президента Трампа не було.

Інавгурація такого масштабу – недешеве задоволення. Відомо, що фаворит обраного президента – найбагатша людина світу Ілон Маск і його друзі, а також представники великого бізнесу вже виступили спонсорами свята та задонатили на інавгурацію рекордні 170 мільйонів доларів (попередній рекорд – 107 мільйонів – також належав інавгурації Трампа). Серед найбільших спонсорів Amazon, Google, Apple, OpenAI, Meta, Uber, Toyota, Ford, General Motors та інші.

Коли розпочнеться церемонія в Білому домі?

Урочистості почнуться вранці 20 січня, а присяга віце-президента Джей Ді Венса і 47-го президента Дональда Трампа мають розпочатися о 19:00 за Києвом (12:00 за Вашингтоном).

“Я урочисто клянуся, що сумлінно виконуватиму обов’язки президента Сполучених Штатів і буду у міру своїх сил зберігати, захищати та відстоювати Конституцію Сполучених Штатів”, – таким буде текст президента США, який він виголосить, поклавши руку на Біблію.

Після цього президент США традиційно виголошує промову, в якій має окреслити основні напрямки власної політики та виголосити план дій на наступні 4 роки.

Після промови Трамп має пройти до Капітолія, а там у президентській залі пройде процедура підписання так званих “перехідних” документів. Трамп вже анонсував плани одразу підписати близько 100 указів, які визначать вектори його політики.

Нещодавно Кіт Келлог, якого Дональд Трамп обрав майбутнім спецпредставником США по Україні, заявив, що планує знайти рішення для припинення війни в Україні та завершити її за 100 днів після інавгурації.

Джерело: 24 канал

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Як у Британії працює UBWIS club – перша бізнес-спільнота для українок

Коли Анна Андрієвська разом із дітьми переїхала до Шотландії, вона й уявити не могла, що...

Найкращі пляжі Британії 2025: лідери по регіонах

Від затишних заток Шотландії до драматичних скель південного узбережжя - британське літо 2025 кличе на...

Історія Honeyland: як український мед підкорює Британію

Шлях киянки Марини Георгієвої та її сім’ї до Британії розпочався, як і в більшості українців...

Подібне до цього
Схоже

Translate »