На війні в Україні загинув канадець “Грульф”

Дата:

На війні в Україні загинув 36-річний канадець Жан-Франсуа Ратель, відомий під позивним “Грульф“.

“Грульф” був командиром так званої “Нормандської бригади” – підрозділу, сформованого у 2022 році з добровольців-ветеранів Канади, Великої Британії, США та інших країн, повідомляє Ukrnews.

Спочатку ця новина поширювалася у соціальних мережах, а згодом її підтвердило Міністерство закордонних справ Канади. У зовнішньополітичному відомстві заявили, що знають про смерть канадця в Україні, проте не повідомляють ні його імені, ні причини смерті.

“Наші серця з його сім’єю та близькими в цей дуже важкий час”, – написав прес-секретар Грантлі Франклін.- Консульські працівники зв’язуються з місцевою владою для отримання додаткової інформації та надають консульську допомогу родині”.

Як відомо, «Нормандська бригада» не входить до складу офіційного Інтернаціонального легіону України. У підрозділі здебільшого військові ветерани з Квебеку, які є нащадками переселенців з французького регіону Нормандія. Вони пішли на війну в Україну, оскільки або мають родичів в Україні, або просто були шоковані вторгненням і повідомленнями про російські воєнні злочини.

Що відомо про бійця?

Пів року тому боєць дав інтерв’ю Громадському радіо, де розповів про те, як вирішив поїхати воювати за Україну.

“Я почав брати участь у 2017 році. У мене був друг, який служив зі мною у Французькому іноземному легіоні. І я бачив, як багато українців приходило до Французького іноземного легіону, і я мав багато новобранців під моїм наказом, які говорили про війну. Отже, я поїхав сюди, і я просто хотів допомогти, зрозуміти коріння конфлікту загалом…

Все змінилося, коли я став батьком. Тому, по суті, я борюся за свою дочку. Вона є моєю єдиною мотивацією, а також для друзів. Я навчився пізнавати людей, я знайшов тут друзів. Деякі з них стали братами. Так, це буквально для сім’ї, любові та справедливості, в основному. Це найбільш банально, це найкрутіші причини, але це те, що є”, – розповідав тоді “Грульф”.

Він також пригадав початок повномасштабного вторгнення і рішення активізувати Нормансдську бригаду, приєднатися до українських військових.

“Коли почалося повномасштабне вторгнення, у мене є знайомий, який жив у Донецькій області. І він мені сказав: ей, будь обережний, бо твоя дочка скоро стане російською. І це якось вразило мене. Я не хотів, щоб вона стала рабинею.

І що я зробив, я скликав таку раду зібрання і сказав: добре, хлопці, така ситуація. Ви голосуєте за активізацію Нормандської бригади як бойової одиниці? І ми 100% проголосували за те, щоб бути бойовою частиною. Отже, я підготував різні речі та інше обладнання в Європі. А потім ми попрямували в Україну…

Одна з перших наших дій була в Запорізькій області, ми штурмували Новозлатопіль. І ми йшли разом із 81-ю аеромобільною десантно-штурмовою бригадою. Вони запросили нас до них. Але початковим підрозділом, до якого ми приєдналися, була Українська добровольча армія, тобто УДА. І так, ми просто боролися за свободу“.

Тоді в інтерв’ю “Грульф” сказав, що одна з найважливіших речей – щоб Захід надав Україні необхідну зброю.

«Захід повинен почати висмикувати палець з носа і давати нам те, що нам потрібно. Більше, ніж просто кілька речей там і там. Зараз це дуже важливо.

Можна було б багато говорити про це, наскільки я незадоволений тією підтримкою, яку надає чи не надає Захід, але вони повинні припинити думати про «ризик ескалації». Ситуація вже загострилася в 2014 році. Якщо люди цього не бачать, є проблема. Ось тут вступає в гру російська пропаганда, якою отруюють сприйняття хороших людей

Якщо ми програємо тут, це зроблено. Ніби це буде жахлива, жахлива епоха для світу, якщо росія досягне успіху в Україні. Тому, будь ласка, зв’яжіться зі своїми місцевими політиками та скажіть їм надіслати все, що вони можуть, якомога швидше. Ми повинні виграти це».

Джерела: Ukrnews, Громадське радіо

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »