Є причина, чому США не дозволяють бити по росії своєю зброєю. Думка

Дата:

Американці прагнуть зберегти можливість майбутнього відновлення стосунків із росією, навіть якщо це заважає ефективній обороні України. Саме тому й затягують із дозволом застосовувати їхню зброю в рф, вважає політолог Петро Олещук.

Нарешті хтось про це написав. The Economist у своїй статті підтвердив (посилаючись на джерела в Адміністрації Байдена) думку, яку я виславлю давно. Обмеження, які США та союзники накладають на Україну щодо застосування власної зброї проти росії, пов’язані не з міфічними побоюваннями “ядерної ескалації” з боку росіян, а тому, що ” не хочуть ризикувати майбутнім перезавантаженням відносини з рф”. Тому вони “постійно змінюють причину відмови в посиленні допомоги Україні, тримаючи ЗСУ з завʼязаними руками.”

Власне, це єдине розумне пояснення того, що відбувається. Чому удари ATACAMS по Криму – це нічого страшного, а по Воронезькій області – це страшна ескалація? російська ж влада оголосила Крим своїм давно, і, відповідно, удари по Криму не повинні впливати на їхню позицію у інший спосіб, аніж удари на власне російські території. Але США чомусь вперто малюють цю лінію.

Бо США не хочуть, щоб росіяни на питомо-російській території відчували на собі війну, адже це потім може завадити “перезавантаженню” за участі нового російського уряду, який оголосить “перестройку”.

Те, що американці постійно тримають у голові PEREZAGRUZKA, найбільше заважає організації оборони України, бо головний їхній критерій – не те як дозволити Україні максимально ефективно захистити себе, а те, як би не закрити двері для “відновлення стосунків”. При цьому, щоб стосунки можна було відновлювати, їх треба відновлювати з кимось. Тому питання розпаду російської імперії – “не на часі”. Так само як і падіння путінського режиму, бо ніхто не знає, до яких наслідків це падіння призведе.

А про ядерну зброю просто зручно згадувати кожного разу, коли постає питання про допомогу Україні. Це дуже зручне пояснення, яке дозволяє вписати в себе будь-які кроки.

Хоча якщо уважно подумати над питанням, то кроки, які здійснюють у Вашингтоні, ніяк не можна пояснити страхом ядерної ескалації. Тому що виникає логічне запитання: чому позавчора страшною ескалацією був Himars, потім – танк Leopard, потім – ATACMS. Потім виявилося, що ATACMS по території України – це нормально, а по території росії – уже страшна ескалація.

Але проблема у тому, що СТРАШНА ЕСКАЛАЦІЯ була кожного разу, і, якщо пригадати усі попередні “деескалаційні” заяви, то ядерна війна мала розпочатися уже від появи в Україні першого 155 мм снаряду. Але чомусь так не сталося.

Просто до ядерної війни усі ці маніпуляції не мають реального стосунку. Очевидно, у Вашингтоні щиро вважають, що завтра виникне потреба знову дружити з москвою (у форматі, подібному до “друг Білл та друг Борис”), і треба максимально зменшити будь-які причини, які могли б цьому формату завадити.

Вони навіть офіційно показують постійно тих, хто, на їхню думку мав би стати новим “другом Борисом”, старанно тягаючи їх з родинами на зустрічі до Білого Дому.

До речі, і в НАТО для України місце не знаходиться, бо у Вашингтоні вважають, що це буде занадто сильна “образа” для росіян, яку варто уникати.

Результати цього всього цирку, звісно, протилежні.

Україна знекровлюється, а путінський режим лише укріплюється, закривається і переорієнтовується на Китай. Зрештою це все одно завершиться глибокою кризою російської імперської системи, але це буде потім.

Можливо, спроби зберегти шанси на PEREZAGRUZKA увійдуть у монографії майбутніх істориків як приклад провальної та абсурдної політичної лінії. Як “замирення” Німеччини перед Другою свтовою. Але це буде потім. А поки що… Миші плачуть, колються, але продовжують жерти кактус.

Читайте також: Гроші для ЗСУ від США “загальмували”: йдеться про понад $50 млрд

Джерело: Петро Олещук

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »