DrugGPT. В Англії призначатимуть ліки за допомогою штучного інтелекту

Дата:

В Оксфордському університеті розробили новий інструмент зі штучним інтелектом, який допомагає лікарям призначати ліки, а пацієнтам — правильно їх приймати, пише The Guardian.

Лікарі та інші медичні працівники, призначаючи ліки, зможуть миттєво отримати другу думку, ввівши стан пацієнта в чат-бот. Прототипні версії відповідають списком рекомендованих ліків і позначають можливі побічні ефекти та взаємодію між ліками.

«Одна з чудових речей полягає в тому, що він пояснює, чому. Він покаже вам керівництво – дослідження, блок-схеми та посилання – і чому він рекомендує саме цей препарат», — сказав професор Девід Кліфтон, чия команда керувала проектом в Оксфордській лабораторії ШІ для охорони здоров’я.

Деякі лікарі вже використовують стандартні генеративні чат-боти штучного інтелекту, такі як ChatGPT і Google Gemini (раніше Bard), щоб перевіряти свої діагнози та писати медичні довідки чи листи. Міжнародні медичні асоціації раніше радили клініцистам не використовувати ці інструменти, частково через ризик того, що чат-бот надасть неправдиву інформацію або те, що технологи називають галюцинаціями.

Але Кліфтон і його колеги стверджують про ефективність DrugGPT: він «досягає результатів, які можуть конкурувати з експертами-людьми» в іспитах на медичну ліцензію в США.

«Уявіть собі, що ви лікар загальної практики: ви намагаєтеся бути в курсі мільйона різних медичних рекомендацій, які оновлюються щороку. Це важко, — сказав Кліфтон. — Завжди має бути порада такій людині, як другий пілот. Це система безпеки: ось рекомендація, з якою можна порівняти вашу рекомендацію».

Згідно з іншими дослідженнями, опублікованими Британським медичним журналом, щороку в Англії допускається близько 237 мільйонів помилок при лікуванні, що коштує близько 98 мільйонів фунтів стерлінгів і становить понад 1700 життів. Лише близько 2% помилок потенційно можуть призвести до серйозної шкоди, йдеться в дослідженні, при цьому лікарі загальної практики роблять найменше помилок, а лікарі, які призначають ліки в будинках для людей похилого віку, — найбільше.

Пацієнти також помиляються з ліками. За даними Pharmaceutical Journal, «недотримання», коли пацієнти не приймають ліки відповідно до вказівок лікаря, щорічно витрачає NHS England близько 300 мільйонів фунтів стерлінгів.

Лікарі загальної практики вже використовують таку технологію, як ScriptSwitch, яка перевіряє варіанти ліків і дозволяє лікарям вибирати дешевші варіанти.

Доктор Люсі Макіллоп, лікар-консультант з акушерства лікарень Оксфордського університету NHS Foundation Trust, яка консультувала команду Кліфтона, сказала, що потенційна перевага DrugGPT полягає в тому, що він надасть зайнятим лікарям більше інформації про ліки, які вони призначають.

«Якщо ви обговорюєте це з пацієнтом, він, швидше за все, зрозуміє ліки та погодиться з ними, і, отже, ліки, швидше за все, загалом спрацюють і виконають роботу, для якої вони призначені», — сказала вона.

Доктор Майкл Малхолланд, віце-голова Королівського коледжу лікарів загальної практики, сказав, що в переважній більшості випадків рецепти були зроблені правильно. Але «лікарі — лише люди, і можливі помилки, особливо коли лікарі працюють в умовах інтенсивного робочого навантаження та тиску робочої сили, як це зараз мають лікарі загальної практики та наші команди».

Особливо це стосується пацієнтів, які приймають багато ліків одночасно, оскільки ліки можуть взаємодіяти один з одним різними способами.

Читайте також: Українські ліки в Англії: аналоги та аптеки

Джерело: The Guardian

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У парламенті Британії заговорили про продовження підтримки українців

Понад 300 тисяч українців знайшли тимчасовий прихисток у Великій Британії з початку повномасштабного вторгнення. І...

«Герої без плащів»: українець – про те, як став рятувальником у США

З кредитного інспектора – у техніки невідкладної допомоги та пожежники в Мічигані. Любомир Колодніцький, герой...

Британія змінює умови для отримання робочих віз: головне

З 22 липня 2025 року у Великій Британії набувають чинності нові суворіші правила для тих,...

США оновили правила отримання віз: з кого додатково стягуватимуть $250

Поїздка до США стає дорожчою для багатьох мандрівників. Тепер відвідувачі з неімміграційними візами мають сплатити...

У Торонто анонсували наймасштабніший Фестиваль до Дня Незалежності України

У Торонто готуються до наймасштабнішої української події літа, яка збере тисячі людей, щоб разом відсвяткувати...

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Подібне до цього
Схоже

Translate »