З початку 2025 року українським водіям варто знати про важливі зміни, що стосуються умов міжнародного страхування “Зелена картка”. Її потрібно буде оформлювати тільки завчасно, а таож з’явиться електронна “зелена картка”.
Отже, МТСБУ розповідає про три ключові нововведення, на які варто звернути увагу водію.
1. Дія договорів міжнародного страхування починатиметься не раніше наступного дня після їх укладання.
Відтепер водіям необхідно завчасно подбати про оформлення “Зеленої картки” перед своєю подорожжю за кордон. Раніше у водіїв була можливість оформити страховий сертифікат, який розпочинав свою дію у день його оформлення, безпосередньо перед перетином державного кордону.
З 2025 року страхові компанії не зможуть укладати договори міжнародного страхування з початком дії у день їх укладання. Відповідно до вимог нового закону, міжнародний договір страхування набирає чинності з 00:00 годин дати початку строку його дії, визначеної таким договором, але не раніше початку наступної доби після дати укладання такого договору.
Якщо інформація про укладений договорів страхування не відображається у Єдиній централізованій базі даних – страховий сертифікат “Зелена картка” може бути визнаний недійсним й, відповідно, транспортний засіб матиме статус незабезпеченого страховим захистом. В такому випадку водій не зможе перетнути кордон без чинного страхового сертифікату.
2. Вільне ціноутворення на “Зелену картку”.
Починаючи з 1 січня 2025 року страхові компанії в Україні отримали можливість самостійно визначати розмір страхової премії за договорами міжнародного страхування “Зелена картка”.
Простіше кажучи, ціноутворення стане конкурентним. Для водіїв це відкриває можливість порівнювати ціни та вибирати найбільш вигідні пропозиції.
3. Перехід на електронний формат “Зеленої картки”.
Ще одна важлива зміна – впровадження електронного формату страхового сертифіката “Зелена картка”.
З початку 2025 року всі країни-члени системи повинні будуть визнавати електронні сертифікати (відповідно до Рішення Генеральної Асамблеї). Водії зможуть пред’являти страховий сертифікат у цифровому вигляді, зберігаючи його, наприклад, у PDF-файлі на мобільному пристрої.
Після впровадження цієї ініціативи поступово планується відмова від друкованих версій сертифікатів. Це значно спростить процедуру перевірки та зменшить ризики підробки страхових документів.
В МТСБУ зауважують, що вищеперераховані зміни не лише спростять життя водіям, але й зроблять систему міжнародного страхування більш прозорою, сучасною та захищеною від шахрайства.
Нагадаємо, що в 2025 українці платитимуть за в’їзд до Європи: скільки це коштуватиме.