Деякі українці все ще мають право на пільги у США: деталі

Дата:

Станом на 1 жовтня 2024 року новоприбулі власники гуманітарного пароля з України не мають права на отримання послуг від Управління з питань переселення біженців (ORR) та федеральні пільги. Проте є кілька винятків, про які розповідає Settle In.

Як відомо, українці з гуманітарним паролем, які приїхали в США 1 жовтня 2024 року або пізніше, не мають права на багато федеральних пільг та пільг для біженців, таких як:

  • Програма державної медичної допомоги для малозабезпечених (Medicaid),
  • Програма додаткової продовольчої допомоги (SNAP)
  • Тимчасова допомога сім’ям у скрутному становищі (TANF).

Вони також не мають права на фінансову допомогу від Управління з питань переселення біженців (ORR) та програм і послуг фінансованих ORR, що надаються через агенції з питань переселення, включаючи програми “Preferred Communities” або “Matching Grant”.

Проте існують деякі винятки для українців, які мають гуманітарний пароль та приїхали до Штатів 1 жовтня 2024 року або пізніше.

Наступні найближчі родичі мають право на програми та послуги від Управління з питань переселення біженців (ORR), включаючи державні пільги, фінансову допомогу та підтримку в управлінні справами від агенції з питань переселення:

  1. Мають чоловіка/дружину, які отримали статус гуманітарного пароля до 1 жовтня 2024 року (Примітка: проконсультуйтеся з імміграційним адвокатом або акредитованим представником Міністерства юстиції США, якщо ви не впевнені щодо того, чи підходить ваша близька людина до визначення).
  2. Мають неповнолітню дитину, яка приїхала без супроводу дорослих і отримала статус гуманітарного пароля до 1 жовтня 2024 року (Примітка: Визначення дитини Службою громадянства та імміграції США (USCIS) можна знайти в Розділі 101(b)(1) Закону про імміграцію та громадянство (INA), а визначення несупроводжуваної дитини – в INA, Розділ 412(d)(2)(B).
  3. Мають батька або матір, які в’їхали в США до 1 жовтня 2024 зі статусом гуманітарного пароля, якщо дитина цих батьків, яка має гуманітарний пароль, неодружена і молодша 21 року.

Важливо: українці без відповідних родинних зв’язків, які в’їжджають до США після 30 вересня 2024 року, не можуть розраховувати на державну допомогу і повинні мати серйозну фінансову підтримку або достатньо особистих коштів, щоб бути самодостатніми до моменту працевлаштування.

Пільги та інші ресурси на рівні штатів

Усі власники гуманітарного пароля мають право на плани медичного страхування через маркетплейс. Власники гуманітраного пароля можуть отримати субсидії, але вартість страхування та розмір субсидій можуть змінюватись залежно від штату і сімейної ситуації. У деяких штатах люди з гуманітарним паролем мають право на Medicaid, а в інших – на ринковий варіант. У багатьох штатах Medicaid для екстрених випадків може покривати деякі інциденти.

Зверніться до місцевого офісу державної допомоги, щоб дізнатися, які пільги надаються у вашому штаті. Нижче наведені деякі шляхи як штати надають допомогу:

  • Деякі штати надають штатно-фінансовані субсидії тим, хто не має права на федеральні субсидії на охорону здоров’я.
  • В інших штатах, таких як Вашингтон та Каліфорнія, існує варіант громадської системи охорони здоров’я, доступ до якої може отримати будь-хто, незалежно від імміграційного статусу.
  • Каліфорнія і Міннесота надають штатно-фінансовану Medicaid для населення, яке не має права на федеральну програму Medicaid.
  • Штат Колорадо має приватне фінансування, що дозволяє там продовжувати підтримувати українців з гуманітарним паролем державними пільгами.

Віртуальна лінія переселення (VRL) створена International Rescue Committee продовжить надавати ресурси та контакти для українців з гуманітарним паролем. Якщо ви потребуєте допомоги і не маєте права на отримання послуг від агенції з питань переселення, зателефонуйте на віртуальну лінію переселення (VRL) за номером (212) 551-3010 або напишіть на електронну пошту [email protected].

Читайте також: Туризм або тимчасовий захист: чи можна в’їхати до США без візи

Джерело: Settle In

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »