Деякі українці все ще мають право на пільги у США: деталі

Дата:

Станом на 1 жовтня 2024 року новоприбулі власники гуманітарного пароля з України не мають права на отримання послуг від Управління з питань переселення біженців (ORR) та федеральні пільги. Проте є кілька винятків, про які розповідає Settle In.

Як відомо, українці з гуманітарним паролем, які приїхали в США 1 жовтня 2024 року або пізніше, не мають права на багато федеральних пільг та пільг для біженців, таких як:

  • Програма державної медичної допомоги для малозабезпечених (Medicaid),
  • Програма додаткової продовольчої допомоги (SNAP)
  • Тимчасова допомога сім’ям у скрутному становищі (TANF).

Вони також не мають права на фінансову допомогу від Управління з питань переселення біженців (ORR) та програм і послуг фінансованих ORR, що надаються через агенції з питань переселення, включаючи програми “Preferred Communities” або “Matching Grant”.

Проте існують деякі винятки для українців, які мають гуманітарний пароль та приїхали до Штатів 1 жовтня 2024 року або пізніше.

Наступні найближчі родичі мають право на програми та послуги від Управління з питань переселення біженців (ORR), включаючи державні пільги, фінансову допомогу та підтримку в управлінні справами від агенції з питань переселення:

  1. Мають чоловіка/дружину, які отримали статус гуманітарного пароля до 1 жовтня 2024 року (Примітка: проконсультуйтеся з імміграційним адвокатом або акредитованим представником Міністерства юстиції США, якщо ви не впевнені щодо того, чи підходить ваша близька людина до визначення).
  2. Мають неповнолітню дитину, яка приїхала без супроводу дорослих і отримала статус гуманітарного пароля до 1 жовтня 2024 року (Примітка: Визначення дитини Службою громадянства та імміграції США (USCIS) можна знайти в Розділі 101(b)(1) Закону про імміграцію та громадянство (INA), а визначення несупроводжуваної дитини – в INA, Розділ 412(d)(2)(B).
  3. Мають батька або матір, які в’їхали в США до 1 жовтня 2024 зі статусом гуманітарного пароля, якщо дитина цих батьків, яка має гуманітарний пароль, неодружена і молодша 21 року.

Важливо: українці без відповідних родинних зв’язків, які в’їжджають до США після 30 вересня 2024 року, не можуть розраховувати на державну допомогу і повинні мати серйозну фінансову підтримку або достатньо особистих коштів, щоб бути самодостатніми до моменту працевлаштування.

Пільги та інші ресурси на рівні штатів

Усі власники гуманітарного пароля мають право на плани медичного страхування через маркетплейс. Власники гуманітраного пароля можуть отримати субсидії, але вартість страхування та розмір субсидій можуть змінюватись залежно від штату і сімейної ситуації. У деяких штатах люди з гуманітарним паролем мають право на Medicaid, а в інших – на ринковий варіант. У багатьох штатах Medicaid для екстрених випадків може покривати деякі інциденти.

Зверніться до місцевого офісу державної допомоги, щоб дізнатися, які пільги надаються у вашому штаті. Нижче наведені деякі шляхи як штати надають допомогу:

  • Деякі штати надають штатно-фінансовані субсидії тим, хто не має права на федеральні субсидії на охорону здоров’я.
  • В інших штатах, таких як Вашингтон та Каліфорнія, існує варіант громадської системи охорони здоров’я, доступ до якої може отримати будь-хто, незалежно від імміграційного статусу.
  • Каліфорнія і Міннесота надають штатно-фінансовану Medicaid для населення, яке не має права на федеральну програму Medicaid.
  • Штат Колорадо має приватне фінансування, що дозволяє там продовжувати підтримувати українців з гуманітарним паролем державними пільгами.

Віртуальна лінія переселення (VRL) створена International Rescue Committee продовжить надавати ресурси та контакти для українців з гуманітарним паролем. Якщо ви потребуєте допомоги і не маєте права на отримання послуг від агенції з питань переселення, зателефонуйте на віртуальну лінію переселення (VRL) за номером (212) 551-3010 або напишіть на електронну пошту [email protected].

Читайте також: Туризм або тимчасовий захист: чи можна в’їхати до США без візи

Джерело: Settle In

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

США оновили правила отримання віз: з кого додатково стягуватимуть $250

Поїздка до США стає дорожчою для багатьох мандрівників. Тепер відвідувачі з неімміграційними візами мають сплатити...

У Торонто анонсували наймасштабніший Фестиваль до Дня Незалежності України

У Торонто готуються до наймасштабнішої української події літа, яка збере тисячі людей, щоб разом відсвяткувати...

Усик – дворазовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі

Український боксер Олександр Усик вдруге виборов звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі, перемігши британця...

Де дивитись реванш Усика проти Дюбуа в Лондоні онлайн та офлайн

Вже цього вечора, 19 липня, до стадіону Вемлі в Лондоні буде прикута увага всього світу....

У парламенті Британії обговорять майбутнє українських віз: як звернутись до депутатів

Вже 21 липня у парламенті Сполученого Королівства відбудеться важливе слухання щодо майбутнього українських біженців у...

Британія може подовжити візи українцям ще на 18 місяців

Після трьох років війни тисячі українців, які знайшли прихисток у Великій Британії, нарешті отримали позитивний...

Четверо українців увійшли до списку найбагатших іммігрантів у США

У 2025 році журнал Forbes оприлюднив щорічний рейтинг найбагатших іммігрантів США – і цього разу...

Від вареників до квасу і ролів: як українці почали домашній бізнес у Шотландії

Від домашніх українських вареників до власного бренду суші й домашнього квасу — ця родина з...

Зеленський підписав закон про множинне громадянство: що тепер зміниться

Україна відкриває нову сторінку для мільйонів своїх громадян за кордоном та тих, хто хоче пов’язати...

Чемпіон Усик відкрив відновлену мозаїку “Боривітер” у серці Лондона

Прямо перед своїм головним поєдинком із Данієлем Дюбуа, український чемпіон світу з боксу у надважкій...

Подібне до цього
Схоже

Translate »