Цікаві факти про Канаду від українки

Дата:

Українка, яка виїхали жити в Канаду, розповідає про особливості країни. Ірина Медяна раніше жила у Вінниці. Після закінчення університету поїхала на навчання до Канади. Дівчина мешкає та працює у Торонто провінції Онтаріо.

А ось 10 фактів про заокеанську країну від неї:

У Канаді перший час завжди всім важко

Ірина не приховує, що пристосуватися у Канаді тим, хто щойно приїхав, досить складно. На це впливають особливості місцевих норм, а також досить високі ціни.  

“Було дійсно важко. Навчання виявилось не складним – скоріше безкорисним. Кошти пішли, наче вода крізь пальці. Доводилось влаштуватися на дві роботи, аби хоча б якось стояти на ногах. Працюючи на вихідних в банкетних залах, не маючи перерви на перекус, миючи посуд до третьої ночі, я все ще вірила, що мене скоро чекає щось краще,” – розповідає українка. 

Українка згадує, що спочатку доводилося досить сутужно, але майбутні перспективи не дозволяли опускати руки. 

Кумовство по-канадськи

Знайти роботу в країні без знайомств – проблематично, зауважує Ірина. Щоб твоє резюме розглянули, потрібно аби хтось замовив слово. 

“В Канаді надзвичайно сильно розвинена система “рекомендацій”, що в нас називається простіше – “кумовство”, а канадською – “networking”. Поясню: ваші шанси потрапити на будь-яку роботу прирівнюються нулю, якщо в цій компанії не працює ваш кум, сват, брат, друг”.

Українська діаспора 

Українська діаспора дійсно велика. У Торонто проходять десятки українських фестивалів, про які знають всі жителі міста та приходять подивитися на гарні вишиванки та скуштувати вареників. За словами Ірини у Канаді розрізняють українців та росіян, знаючи традиції та особливості кожної нації. 

Вінничанка також зауважує на цікавий факт – канадці, які походять з України, навіть в 3-4 поколінні досі розмовляють українську та вважають себе українцями, знають традиції та обряди.

Мультикультурність

Але українська община не єдина. За словами Ірини, тут можна зустріли людей із різних куточків світу.

“Канаду ще називають “країною іммігрантів”, адже все збудували люди, які приїжджали сюди шукати кращої долі. На вулицях можна побачити представників ста національностей і почути ще більше різних мов”.

Подібне впливає на кухню країни. У місцевих ресторанах легко вивчати смакові уподобання різних народів. 

“Дуже великих вибір кухонь світу. Від азійських супів до індійського карі, грузинських хінкалі до українських вареників (їх тут називають “пироги”, від польського perogies, адже вони заявляють, що це їхня страва), від американських бургерів до диких канадських оленів,” – каже Медяна.

Важко знайти друзів

Вінничанка запевняє, що часто доводиться розраховувати на себе, тому що канадці неохоче пускають у своє коло спілкування будь-кого іншого. 

“В Канаді дуже важко знайти справжніх друзів. Суспільство побудоване на системі кожен “сам за себе”, хоча всі привітно будуть вітатися і казати по тисячу разів “дякую”.

Потрібна ліцензія навіть на собаку 

У країні розвинена бюрократія. Під ліцензування підпадає практично кожна діяльність і за неї потрібно платити.  


“Будь-яка робота потребує спеціальної ліцензії, за яку треба заплатити. Хочеш будувати будинки? Потрібна ліцензії по безпеці. Хочеш робити сантехніку? Треба ліцензія. Зареєструвати авто? Плати. А тепер моє улюблене – ліцензія на собаку. Так, у нас є пес і на нього потрібно щорічно оформлювати ліцензію. До речі, ветеринарія тут дуже дорога, так само, як і дантисти та окулісти. Все інше покриває безкоштовна медицина. Тут її мають всі резиденти, а також ті, хто отримав дозвіл на роботу,” – каже Ірина Медяна.

Алкоголь

Канада достатньо консервативна щодо алкоголю та нічного життя. Випивку дозволено продавати лише в одному ліцензійному магазині, який рано закривається.

“В нашій провінції повноліття настає в 19 років. Документи перевіряють завжди, навіть якщо реально виглядаєте на 30. Якщо ви працюєте в барі, то мусите наглядати за тими, кому наливаєте. Якщо людина вип’є забагато і потім сяде за кермо або щось з нею станеться (впаде чи розіб’є голову), то на вас чекає, в кращому випадку, штраф в декілька тисяч, в гіршому – в’язниця. О другій ночі починає діяти заборона на сервірування алкоголю в усіх закладах. Навіть те, що є на столах, мусить бути прибрано”.

Довгі вихідні

У Канаді часто на свята випадає додатковий вихідний. 

“Інший цікавий факт – це канадські вихідні. Тут вони називаються “long weekend”, адже завжди припадають на понеділок, тобто ви маєте “довгі вихідні”. Їх є 9 в році, враховуючи два на Різдво та один на Новий рік. До речі, тут Різдво – велике свято, а Новий рік майже не святкують”.

Ірина отримала документи на постійне проживання, що називаються Permanent Residency. За декілька років матиме право претендувати на громадянство. Українка зауважує, що наразі має всі ті самі права, як і громадяни Канади – лише без можливості голосувати на виборах.

Джерело: Vinbazar.

Читайте також, шлях до резидентства українців в Канаді: досвід.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

Подібне до цього
Схоже

Translate »