Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно.
У Саскатуні жителі міста масово долучаються до майстер-класів із писанкарства. І навіть якщо вони не мають українського коріння – це не заважає їм відчути красу нашої культури та водночас висловити підтримку Україні, яка вже три роки героїчно обороняється від повномасштабного вторгнення росії. Про це пише CTV News.
Писанка в центрі уваги — не лише для українців
У Музеї української культури в Саскатуні цього року — аншлаг. Курси з розпису великодніх яєць викликають величезний інтерес. Тут збираються як українці, так і представники інших культур, зокрема й ті, хто раніше про писанки лише чув краєм вуха.
«Україна постійно в новинах, і я вирішила, що хочу проявити хоч якусь підтримку й дізнатися більше», — поділилась Дезірі Ванденговен, яка приїхала з Альберти на робочу конференцію та вирішила провести суботу з користю.
І хоча вона має голландське походження, українська тема її не залишила байдужою.
Мистецтво як терапія: «Добре бути в спільноті»
Серед учасників заняття й ті, хто прийшов цілими родинами — як, наприклад, Кеті Карбно, яка завітала разом із мамою та тіткою.
«Добре бути в спільноті в такі часи, коли довкола — важкі новини. Це можливість відчути зв’язок із культурою», — каже вона.
Учасники працюють із сирими яйцями, воском, свічками та барвниками — тож уважність і терпіння є обов’язковими.
«Для мене це зв’язок із моєю сім’єю»

Майстер-класи проводить Карен Підскальна, яка керує освітніми програмами музею. Жінка має українське коріння, займається писанкарством з дитинства та охоче ділиться знаннями з охочими.
«Мій дідусь привіз це мистецтво з України та навчив своїх доньок і деяких старших двоюрідних братів, тож для мене це зв’язок із моєю сім’єю», – сказала Підскальна.
Вона розповідає, що заняття стали настільки популярними, що кількість груп довелося збільшити.
«У нас є сімейні курси, “писанка і вино”, заняття з використанням природних барвників, курси з гравіювання, а також програми для середнього та просунутого рівнів», — зазначає вона.
На заняттях Карен не лише навчає техніки, а й розповідає про символіку:
«Ми обговорюємо символи та мотиви, щоби люди розуміли, що малюють. Те, що ви наносите на писанку — це ваш особистий код».
У початковому курсі, який проходив минулими вихідними, було близько 15 учасників, і навіть новачки створили вражаючі роботи.
«Навіть якщо ваші лінії неідеальні — це неважливо. Головне — сам процес створення писанки», — підкреслює Підскальна.
Дізнатися про майбутні заняття з писанкарства та інші українські майстер-класи в Саскатуні можна на сайті Ukrainian Museum of Canada.
Читайте також: Як українська діаспора в Шотландії зберігає традицію писанкарства: репортаж із майстер-класу
Головне фото: Freepik