Британська фотографка Поллі Брейден створила серію робіт, про українських жінок, які рятуючи своїх дітей, змушені були виїхати зі своєї країни в пошуках прихистку. Бо «вони захищають наступне покоління України».
Виставка її серії робіт про життя жінок-біженців з України Leaving Ukraine (Залишаючи Україну) відкрилася у Foundling Museum в Лондоні, повідомляє CNN.
Polly Braden: Leaving Ukraine — це інтимний портрет жінок: доньок, дружин, матерів з немовлятами, які були змушені залишити свої домівки після російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.
Виставка розповідає чотири головні історії. Їх героїні: три шкільні подруги, які намагаються розпочати нове життя та продовжити навчання; молода випускниця, яка починає роботу заново як юрист у Лондоні; мати, чия дитина народилася невдовзі після небезпечної втечі з Херсона до Варшави; і дві подруги та їхні діти, які втекли до Молдови за допомогою клубу кікбоксингу, і намагаються влаштуватися в Італії.

Цікаво, що Поллі Брейден продовжує спілкуватися з героїнями своїх світлин, щоб прослідковувати їхню історію, адже велика війна в Україні триває вже третій рік.
«Було важливо зафіксувати те, що станеться з цими жінками. Їм доведеться знайти житло, навчання, роботу, щоб побудувати нове життя. Це також означало, що вони раптово стали біженцями — вони могли бути вчителями, юристами, важливими людьми у своїй громаді — як це мало виглядати для них?», — пояснила Поллі Брейден ідею своїх робіт в інтерв’ю CNN.
Брейден зауважила, що, звичайно, важливо документувати події на фронті, але зауважує, що важливо показувати роль у цій війні звичайних жінок.
«Вони захищають наступне покоління України», — вважає фотографка.
Усвідомлюючи ширший масштаб роботи, Брейден вважає Leaving Ukraine не лише зображенням цих шести жінок та їхніх родин, а й відображенням країн, у яких вони опинилися, зокрема Італії, Польщі та Великобританії.

«Я думала, що познайомлюся з людьми в країні, а потім піду за ними, будуючи там життя, але жодна людина, яку я зустріла, не потрапила в країну, не стала на ноги і не змусила це працювати, – поділилася вона.
Їм довелося переїхати, тому що вони не можуть знайти роботу, немає житла, вони не можуть зібрати свою дитину до школи — або вони опинилися в сільській місцевості в країні, де вони ніколи не були».
Спочатку Брейден передбачала, що вона зможе повернутися в Україну з деякими жінками, але, оскільки війна триває вже третій рік, це поки що неможливо. Зрештою вона вирішила, що серія розповідає про побудову життя далеко від дому та «пошук нових шляхів у Європі.
Подібним чином її прихильність лише до невеликої групи сімей у поєднанні з її довгостроковим підходом дозволили їй використати більшу силу у своїй розповіді.
«Якщо ми не дивимось на окремі історії, — уточнила вона, — тоді велика політика проводиться без розуміння деталей».
Читайте також: Ukrainian’s Kitchen: шеф-кухар в Едмонтоні навчає українських біженців
Джерело: CNN