“Британці” на Курщині та українські військові в Торонто: дайджест новин вихідних

Дата:

Протягом вихідних, що минули, авторитетні іноземні видання продовжують обговорювати блискавичну атаку України на Курщину та участь британської зброї в цьому наступі.

Крім цього, AFP опублікувало статтю, де порівнюють позиції Гарріс і Трампа щодо України та НАТО.

А напередодні у великому параді до Дня воїнів у Торонто взяли участь українські військові.

Детальніше про ці теми – в нашому дайджесті.

“Ми повинні пишатися”: The Times розкрив участь Британії у наступі ЗСУ на Курську область

Новий британський уряд на чолі з Кіром Стармером вирішив відкрито визнавати використання переданої Україні зброї на території росії. У статті The Sunday Times мовиться, що британські дрони відіграли ключову роль у наступі ЗСУ на Курську область. Крім того, ЗМІ пишуть про застосування українськими військовими британських банків Challenger 2 під час прориву на Курщину.

«Жодної сором’язливості щодо того, що британська зброя застосовується на території росії для оборони України, не буде. Ми повинні пишатися тим, що надали те, що допомагає Україні оборонятися», – розповів виданню чиновник в апараті премʼєр-міністра.

Єдина зброя, яку українські військові не можуть застосовувати на російських територіях, це ракети «Storm Shadow». Уряд Британії виступає за те, щоб забрати цю заборону, зазначає видання, проте це наразі неможливо через позицію союзників, які побоюються спровокувати ескалацію з боку рф.

“Ми не будемо ухилятися від ідеї використання британської зброї в росії в рамках захисту України. Ми не хочемо ніякої невпевненості або нервозності щодо підтримки Британії в цей критичний момент, а половинчаста або невпевнена відповідь могла б свідчити про це. Ми повинні пишатися тим, що передали обладнання, яке допомагає Україні в її обороні”, – зауважило високопоставлене джерело у Вайтхоллі.

У The Times наголосили, що наступні кілька місяців можуть стати вирішальними у війні.

“Що буде далі, залежить від військової гри в кішки-мишки. Є припущення, що росія контратакує під Курськом до настання зими наприкінці жовтня. Західні аналітики сходяться на думці, що українці не захочуть намагатися утримати всі захоплені позиції. Наразі це успіх для Зеленського і ганьба для російських військових, які вже втратили 15 000 бронемашин і 6 000 танків”, – йдеться у матеріалі видання.

Експерти розповіли CNN, що сміливий крок України з метою прорвати кордон Росії, спланований у повній таємниці, приголомшив навіть найближчих союзників Києва, включаючи США, змінивши поле війни, яка триває понад два роки.

AFP: чим відрізняються позиції Гарріс і Трампа щодо України та НАТО

фото: GMA Network

Агентство AFP у своєму матеріалі порівнює “кардинально різні” позиції кандидатів у президенти США щодо допомоги Україні та НАТО.

Віцепрезидентка Камала Гарріс обіцяє у разі перемоги продовжити “безперервну підтримку України проти вторгнення росії”, про яку говорить команда Джо Байдена.

Уряд направив Україні десятки мільярдів доларів військової та іншої допомоги, і стверджує, що продовження допомоги США має вирішальне значення. При цьому Гарріс раніше заявляла, що було б нерозумно ризикувати глобальними альянсами, які створили США, і засуджувала “жорстокість” путіна.

Водночас, видання The Telegraph пише, що Гарріс має доволі спрощене розуміння війни в Україні. Крім того вона, ймовірно, має особистий конфлікт із президентом України Володимиром Зеленським.

Своєю чергою, Трамп неодноразово висловлював незгоду з допомогою США Україні і заявляв, що продовжить “фундаментально переоцінювати” місію і мету альянсу НАТО в разі своєї перемоги на виборах.

Крім того, він стверджував, що зможе покласти край війні в Україні до своєї інавгурації, посадивши обидві сторони за стіл переговорів. При цьому його підхід залежить від того, що Україна віддасть хоча б частину своєї окупованої росією території в обмін на припинення вогню.

Що стосується НАТО, то Трамп роками нападав на країни-члени за невиконання узгоджених показників військових витрат. Цього року він заявив, що не тільки відмовиться захищати країни, які не досягають цих показників, а й “заохочуватиме” росію “робити все, що вона захоче” з країнами, які “порушують зобов’язання”.

Раніше про те, чого очікувати Україні від перемоги Гарріс або Трампа, висловився відомий історик Тімоті Снайдер.

Українські військові – на параді в Торонто

фото: генконсул у Торонто

Українські військовослужбовці вперше в історії взяли участь в параді до Дня воїнів у канадському місті Торонто.

“Українські військовослужбовці. Наші захисники. Український прапор. Синьо-жовті кольори свободи. У найбільшому місті Канади”, — повідомив генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко.

Парад до Дня воїнів проводиться в Торонто з 1921 року. На заході вшановують чоловіків та жінок, які служать в Збройних силах Канади.

Ніколенко підкреслив, що запрошення України до участі цьогоріч — “підтвердження міцної дружби між нашими країнами”.

Читайте також: Курськ є фіналом для путіна,- Зеленський про військову операцію та погляди США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

Подібне до цього
Схоже

Волонтерство, мистецтво і нове життя: історія українки в Канаді

Анна Завийборода, фронтвумен гурту "Теорія Інших", фотографиня, художниця та...

Американські продукти: що варто обов’язково спробувати у США

Є поширена серед наших співвітчизників думка, що американці не...

Історичні курйози: що могло піти не так на британських коронаціях

Здавалося б, коронація — чітко спланований захід, де неможливі...

“Насправді все настільки тривіально”: співак про Британію

Блогер та український оперний співак з України розповів про...
Translate »