Американська науковиця кинула виклик британським традиціям чаювання, додавши… сіль

Дата:

Погляди американців і британців щодо чаю різняться. Але коли доктор Мішель Франкл, професорка хімії в Bryn Mawr College у Пенсільванії випустила свою нову книгу, вона ще більше підігріла дискусію — настільки, що посольству США в Лондоні довелося втрутитися, пише Food and wine.

Про що ж таке хвилююче написала Франкл? А про те, що вашій чашці чаю бракує одного дуже важливого інгредієнту, який може зробити її набагато кращою: дрібки солі.

У своїй книзі “Занурення: Хімія чаю” Франкл посилається на китайські рукописи 8 століття, які надихнули її на дослідження. Текст, за словами Франкл, пропонує додавати трохи солі в кожну кружку. За її аналізом, натрій у солі блокує рецептор на язиці, який притупляє гіркуватість чаю, роблячи його приємнішим на смак.

За океаном співробітники газети The Guardian були незадоволені. Назвавши це “обурливим рецептом чаю”, вони написали, що “науковець із країни, де можна знайти чай, приготовлений теплою водою з-під крана, стверджує, що знайшла рецепт ідеальної чашки”. (До речі, у Великобританії класично “правильний” спосіб заварювання чаю полягає в тому, щоб залити в чашку окропом з чайника, кинути туди пакетик чаю або заварник і дати цьому настоятися. Додавання молока або ложки цукру — необов’язково.)

Провівши ґрунтовні дослідження вікових чайних традицій та найновіших хімічних досліджень, Франкл представила свій 240-сторінковий том, який був опублікований Королівським хімічним товариством Великобританії 24 січня. Крім того, що вона розповіла про свою стратегію соління, Франкл також ділиться в цій скандальній книзі ще кількома порадами для кращого напою:

  • Додайте трохи лимонного соку, щоб допомогти очистити “пінку”, яка іноді може утворюватися на поверхні чаю, коли хімічні речовини взаємодіють з водою.
  • Зніміть кришку з чашки чаю на винос, щоб повністю відчути аромат.
  • Занурюйте та стискайте пакетик чаю під час заварювання; це може допомогти зменшити кислі відчуття, спричинені танінами.
  • Щоб заварити ідеальну чашку без кофеїну, заваріть пакетик протягом 30 секунд, вийміть пакетик із чашки, вилийте воду, потім додайте новий окроп і заваріть пакетик знову протягом 5 хвилин.

Після того, як посольство США в Лондоні побачило бурхливу реакцію в новинах і соціальних мережах на солону пропозицію вченої, воно відчуло потребу втрутитися, поділившись офіційною заявою на X, в якій говорилося:

“Сьогоднішні повідомлення в ЗМІ про рецепт “ідеальної” чашки чаю від американського професора занурили наші особливі зв’язки з Великобританією в гарячу воду… Ми хочемо запевнити добрих людей Великобританії, що немислима думка про додавання солі до національного напою Британії не є офіційною політикою Сполучених Штатів. І ніколи не буде.”

Щодо Франкл, то вона сказала BBC, що “я точно не мала на меті спричинити дипломатичний інцидент”, додавши, що “мої електронні листи сьогодні збожеволіють. Я не очікувала прокинутися цього ранку і побачити, як купа людей говорить про сіль у своєму чаї.”

Незалежно від того, на чиєму ви боці в цій дискусії й чи ви початківець, щойно починаєте пити чай, чи справжній майстер чайної церемонії, Франкл вважає, що лише ви можете визначити, що містить ваша ідеальна чашка.

“Не бійтеся експериментувати”, – додає вона. “Я сама проводила безліч дослідів на власній кухні – випустіть на свободу свого внутрішнього вченого!”

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

Подібне до цього
Схоже

Translate »