Українська кухня – не просто про їжу, а про культуру, традиції й домашнє тепло. Особливо це відчувають іноземці, які приїжджають сюди вперше.
Американець Майкл Віллена – один із них. Він переїхав до України й в інтерв’ю РБК-Україна зізнався, що його пристрасть до місцевих смаколиків вилилась у… зайві кілограми. Але, як каже сам чоловік, “кращого доказу любові до української кухні не існує”.
До переїзду в Україну Майкл важив 72 кілограми. Тепер – понад 80.
“Це неймовірно. Більшість людей набирає вагу в Америці, а я – в Україні”, – жартує американець.
Причина проста – він просто не зміг встояти перед класикою української кухні. Його фаворити: вареники з картоплею або сиром, борщ, голубці, і все – обов’язково зі сметаною. Серед улюблених страв також сало, яке він навчився по-справжньому цінувати.
Окремим відкриттям стала свіжина – страва, яку він скуштував після того, як на його очах забили свиню.
“Це було страшно. Я думаю, в майбутньому я буду їсти менше свинини, хоча це дуже смачно”, – зізнається Майкл.
Що так і не припало до душі
Та не всі страви одразу викликали захват. Майкл досі не розуміє холодець – для нього це “дивна їжа”. Так само – холодник, хоч із кожною спробою ставлення до нього змінюється: “Останній раз, коли я їв, сподобалося. Можливо, все залежить від того, хто готує”.
А от кров’янка так і залишилась поза його смаковими вподобаннями.
Попри все, Майкл вважає, що українські страви стали йому ближчими, ніж будь-яка інша кухня світу. Він з усмішкою підсумовує: “Коли в Україні я бачу в когось пузо, я бачу задоволення”.
Про ціни: скільки коштують вареники в США?
Порівнюючи життя в Україні та Америці, чоловік наголошує – Україна значно дешевша. “Особливо Луцьк, порівняно з Києвом”, – зазначає він.
Майкл наводить приклад: “У Нью-Йорку є ресторан “Веселка”, де вареники коштують $15–20. Там це нормально. Але в Україні – це шалена ціна. Я не з’їм стільки вареників на $20 тут!”.
За його оцінкою, життя в Нью-Йорку – у десять разів дорожче, ніж у Луцьку.
Читайте більше про життя американця в Україні та причини, чому він воліє залишатись там, а не повертатись у США, попри війну.
фото: instagram.com/ohmykhailo