Розіслала 1200 резюме: українка розповіла про труднощі пошуку роботи в США

Дата:

Пошук роботи за кордоном може стати справжнім випробуванням, навіть для досвідчених спеціалістів. Українка Каріна Калінчук, яка переїхала до США у січні 2023 року, вже понад рік намагається знайти роботу за своєю спеціальністю, однак процес виявився складнішим, ніж вона очікувала.

У своєму дописі на LinkedIn дівчина поділилася своїм досвідом і розповіла про труднощі, з якими зіткнулася.

Від HR-директора в Україні до офіціантки в Лос-Анджелесі

До переїзду Каріна працювала HR-директором в Україні, проте в США їй довелося почати з найнижчих позицій. Влаштувавшись офіціанткою в один із місцевих ресторанів, вона невдовзі втратила роботу через скорочення персоналу під час її хвороби.

«В Україні я була HR-директором, а тут почала працювати офіціанткою».

«Надовго мене не вистачило — ресторан, у якому я працювала, вирішив скоротити штат, коли я лежала вдома з температурою. Так я почала шукати іншу роботу», — розповіла Каріна.

Згодом вона знайшла місце офіціантки у бразильському ресторані, однак робота була далека від ідеалу: доводилося витрачати півтори години на дорогу, а зарплата та графік не відповідали її очікуванням.

Спроба знайти роботу за спеціальністю

Каріна вирішила поставити перед собою мету – знайти офіційну роботу у американській компанії з фіксованим графіком, яка дозволила б їй розвиватися та адаптуватися до нового середовища.

«Я вирішила поставити перед собою ціль: знайти роботу з графіком із понеділка до п’ятниці, без важкої фізичної праці, офіційно в американській компанії, де можна було б практикувати англійську й адаптуватися до нової країни», — каже вона.

Дівчина надіслала понад 1200 резюме та пройшла десятки співбесід. Нарешті її запросили на позицію HR у престижній неприбутковій організації. Однак під час зустрічі їй заявили, що її український досвід не має значення, проте запропонували роботу адміністративного асистента на часткову зайнятість.

Каріна погодилася на запропоновану посаду і швидко адаптувалася до роботи, виконуючи завдання втричі швидше, ніж від неї очікували. Проте, коли компанія знайшла безкоштовних стажерів, її звільнили.

«Почала робити все, про що мене просили. Через мою непосидючість і бажання робити все добре або ніяк, я швидко справлялася зі своїми обов’язками, за що отримала подяку за те, що виконала необхідну роботу втричі швидше. Потім вони знайшли безплатних інтернів і попрощалися зі мною», — каже українка.

Підтримка і критика

Незважаючи на труднощі, Каріна не опустила руки і продовжила пошуки. Згодом у своєму профілі на LinkedIn вона написала, що отримала посаду асистента у одній із каліфорнійських юридичних компаній.

Її історія викликала бурхливу дискусію в коментарях.

Дехто висловив підтримку:

«Дякую за ваш пост. Тепер хоч розумію, що не я одна така, так якось легше. Бо вже руки опускаються. Працювала рекрутером, потрапила під скорочення і тепер активовано режим виживання. Резюме пачками – і тиша. З 30-40 заявок у кращому випадку одна співбесіда», – прокоментувала Катерина Рябоконь.

Але були й ті, хто поставив під сумнів її метод пошуку:

«Я шукаю роботу за кордоном вже сьомий місяць, паралельно працюю на непрофільній роботі і за 5,5 місяці пошуків надіслала всього лише 56 резюме. Але для кожної, без перебільшення, вакансії я писала Cover Leter, не chatgpt, а від руки і від голови, так щоб корелювало в моїми цінностями, цінностями компанії та з вакансією. Я не кажу, що не можна відправляти багацько резюме, але який сенс відправляти їх масово, або ж хіба ви й справді мали можливість написати 1200 мотиваційних листів і прочекати досконало стільки ж компаній», – вважає Ірина Скишляк.

«Моя порада, не йдіть в кількість, а подумайте над якістю. Тому що в іншому випадку вигорання тут як тут», – додала вона.

Інші ж звернули увагу на те, що Лос-Анджелес – один із найдорожчих ринків праці в США, де знайти роботу без місцевого досвіду складно:

«Ви переїхали у найдорожчий штат США і одне із найдорожчих міст цієї країни. Чи не здається вам, що було б логічніше починати із якогось середнього або малого ринку? Де конкуренція нижча, зарплата теж нижча, але і величезні суми за житло, їжу і т.д. платити не потрібно. Не впевнений, що в LA, лише з українським досвідом ви зможете знайти одразу менеджерську посаду із непоганою ЗП. Інакше це б виглядало як казка. Таке іноді трапляється, але шлях до цього – максимально виснажливий», – написав Євген Лазоренко.

Історія Каріни показує, що пошук роботи за кордоном – це складний і часом виснажливий процес, який потребує не лише витривалості, а й правильного підходу. Деякі спеціалісти радять концентруватися на якості відправлених заявок, а інші – обирати менш конкурентні ринки праці. Незалежно від труднощів, головне – не здаватися і продовжувати шукати можливості для розвитку.

Читайте також: Як використовувати LinkedIn для пошуку роботи: корисні поради рекрутерів

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Секрети LinkedIn: як привернути увагу британських рекрутерів

LinkedIn став ключовою платформою для професійного нетворкінгу та пошуку роботи, особливо у Великій Британії, де...

Три роки неволі: у Лондоні проведуть акцію за звільнення українських полонених

Українські військовополонені та зниклі безвісти перебувають у російському полоні вже третій рік. Цієї неділі українці...

Українські працівники в США втрачають роботу через рішення Трампа

Поки війна змушує українців шукати прихисток по всьому світу, політичні зміни у США ставлять під...

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

Подібне до цього
Схоже

Translate »