Українці 18-60 років за кордоном зможуть забрати свої паспорти: деталі

Дата:

Багато українських чоловіків, які перебувають за кордоном й подавали там на виготовлення нового закордонного паспорта, вже майже рік очікують на свої документи. Уряд нарешті врегулював це питання.

Як повідомив голова Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко, з наступного тижня чоловіки віком 18-60 років, які подали документи до 25 квітня 2024 року, зможуть отримати свої виготовлені паспорти. Це стало можливим завдяки нормалізації процесу та адаптації його до вимог чинного законодавства.

Важливі зміни у процесі видачі паспортів

Згідно з новими правилами, видача паспортів буде здійснюватися в порядку черговості подачі документів. Кожному заявнику буде надіслано повідомлення з інформацією про дату, час та місце отримання паспорта. Однак ще до початку цього процесу українські чоловіки віком 18-60 років, що перебувають за кордоном, не могли отримати свої паспорти з кількох причин.

Чому видача документів для чоловіків за кордоном затягнулась на майже рік?

З 23 квітня 2024 року українські консульства повідомляли про тимчасове призупинення консульських дій щодо громадян України призовного віку. Згодом оформлення паспортів для чоловіків віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, стало можливим лише за наявності відповідних військово-облікових документів.

Це означало, що українці цієї вікової категорії, які не мали підтвердження про свою військову службу або не проходили військовий облік, не могли подати документи на отримання паспорта.

Згодом, після введення змін у законодавство, уряд стикнувся з необхідністю перегляду процесу видачі паспортів за кордоном. Були розроблені додаткові механізми, які дозволяють дотримуватися вимог щодо військового обліку, при цьому забезпечуючи можливість громадянам отримати необхідні документи. Це потребувало часу для погодження всіх процедур і приведення їх до відповідності з актуальним законодавством.

Як буде здійснюватися видача паспортів

Зараз, коли процес урегульовано, чоловіки віком 18-60 років, які подали документи до 25 квітня 2024 року, зможуть отримати паспорти за кордоном.

Важливо, що умови для оформлення документів зберігаються: громадянин, який подає заяву, повинен мати військово-облікові документи.

Це забезпечить не тільки виконання вимог військового обліку, а й дасть можливість українцям, які перебувають за межами країни, отримати паспорти вчасно.

Це рішення значно спрощує процедуру для українців, що перебувають за кордоном, та надає їм можливість отримувати важливі документи для подорожей, працевлаштування чи інших юридичних потреб.

Читайте також: “е-Консул”: що відомо про нову систему для українців за кордоном

Джерело: Ігор Клименко

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Угода про копалини: що пропонують США та Україна?

Коли Володимир Зеленський вперше запропонував обміняти військову допомогу США на рідкісноземельні метали, здавалося, що Київ знайшов спільну мову з Вашингтоном. Проте позиція Америки щодо угоди про мінерали викликала неабиякий резонанс. Читайте хронологію обговорення угоди про корисні копалини між США та Україною. Документ ще не підписано, і сторони продовжують працювати над ним, обмінюючись гучними заявами. В Україні є багатства, як-от літій, титан, нікель, графіт, кобальт та рідкісноземельні елементи. Однак оцінки природних багатств різняться, і невідомо, наскільки вигідним буде їхнє видобування. 3 лютого Дональд Трамп заявив, що хоче обміняти рідкісноземельні метали з України на військову допомогу США.  Він зазначив: "Ми говоримо Україні, що у них є цінні рідкісноземельні метали, я хочу, щоб Україна дала нам рідкісноземельні метали." Українська сторона стверджувала, що вже міркувала над цим питанням. В Офісі Президента нагадали, що у жовтні 2024 року Володимир Зеленський представив план перемоги, який включав пункт про обмін природних ресурсів на допомогу у війні. Зеленський наголосив, що мова йде про спільний видобуток копалин та американські інвестиції, а не про роздавання ресурсів. Україна прагне захистити свої ресурси від агресора, адже частина мінералів вже опинилася на окупованих Росією територіях. Скільки можуть коштувати корисні копалини України / Інфографіка...

Нова редакція угоди про корисні копалини: США хочуть 100% власності

Росія окупувала приблизно п'яту частину території України, включно з багатим на ресурси Донбасом. Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне отримувати доходи від природних ресурсів на територіях України, звільнених від російської окупаці Про це йдеться в новому проєкті угоди із США, який отримало в розпорядження...

Українці за кордоном готують сотні акцій на підтримку України: розклад для Британії, США і Канади

Наближається третя річниця повномасштабної війни росії проти України. Це нагадування всьому світу, що боротьба за...

“Вирішать” без України? Діаспора в Канаді занепокоєна переговорами США та росії

Українська громада у Вінніпезі з тривогою сприйняла новину про переговори між США та росією, які...

Трамп стає на бік росії в питанні України: як світ реагує на зміну позиції США

Президент США Дональд Трамп своїми останніми заявами викликав широкий резонанс у міжнародних ЗМІ. Він звинуватив...

“Комік-диктатор” і “війна, яку не виграти”: Трамп знову атакує Зеленського

Президент США Дональд Трамп знову обрушився з критикою на Володимира Зеленського, назвавши його «диктатором без...

Трамп – про Зеленського, хто винен у війні, добрі наміри рф, гроші та вибори: головне

"росія хоче зупинити цю дикість, яка там відбувається", "росія здатна дуже швидко знищити українські міста...

Перемовини США та рф в Саудівській Аравії без України: підсумки та реакції

Сьогодні день відзначився напруженими дипломатичними подіями: у центрі уваги перемовини між офіційними делегаціями США та...

Українці в Канаді ризикують втратити візи через проблеми з паспортами

Тисячі українців, які знайшли притулок у Канаді після початку війни, ризикують залишитись без можливості продовжити...

Hutsul Coffee Factory: українська кав’ярня в Канаді, де панує тепло і традиції

Є щось особливе в тому, щоб насолоджуватися чашкою гарячого чаю чи кави в затишному місці,...

Подібне до цього
Схоже

Translate »