Українці змушені нелегально перевозити своїх дітей до Британії через візові правила – ЗМІ

Дата:

У Британії частішають випадки, коли українці шукають нелегальні шляхи, аби привезти своїх дітей у країну. Про це йдеться в публікації The Independent.

Зазначається, що зневірені українські сім’ї зокрема звертаються до контрабандистів, щоб возз’єднатися зі своїми дітьми після «катастрофічних» змін у схемі Homes for Ukraine.

Організації, які допомагають біженцям в Солученому Королівстві, неодноразово попереджали уряд, що зміни в схемах спонсорства в Україні, зароваджені в лютому минулого року, не дозволяють дітям приєднатися до своїх батьків у Великобританії так, як це було раніше.

Одна українська мати, з якою поспілкувалось The Independent, сказала, що у неї не залишилося іншого вибору, окрім як нелегально вивезти своїх дітей з України після того, як їхні бабуся та дідусь захворіли, і закликала уряд дозволити сім’ям возз’єднатися в безпеці.

Її заклик підтримав представник Лейбористської партії Альф Дабс, який прибув до Великобританії шестирічним підлітком, тікаючи від нацистів.

«Основним правом, безумовно, має бути, якщо у вас десь є діти, вони повинні мати можливість приєднатися до своїх батьків», – сказав він.

Попередивши раніше, що нинішня ситуація «зраджує нашу відданість українцям», Лорд Дабс сказав, що це неправильно, що сім’ї поставлені в таке становище: «Я не вірю, що це те, чого хоче уряд».

Міністерство внутрішніх справ заявило, що знає про дану проблему і вживає термінових заходів для її вирішення «якнайшвидше».

«Люди у відчаї готові платити шахраям»

Зауважимо, якщо раніше українські біженці могли підтримувати членів сім’ї, то тепер це можуть робити лише громадяни Великобританії та Ірландії або ті, хто має дозвіл на постійне проживання. Відтоді видання The Independent висвітлювало численні випадки, коли батьки, які залишили маленьких дітей з родичами в Україні, допоки не влаштуються в новій країні, раптово виявили, що більше не можуть отримати британську візу для своїх дітей.

Читайте також: Віза для Анни: парі з України дозволили бути спонсорами для доньки попри нові правила у Британії

У листі до міністерки внутрішніх справ Іветт Купер благодійна організація з підтримки імміграції Settled, яка допомогла у понад 100 справах, пов’язаних з українськими дітьми після зміни правил у лютому минулого року, попередила: «Батьки вдаються до все більш відчайдушних заходів, щоб перевезти своїх неповнолітніх дітей до Великобританії.

«З нами все частіше звертаються люди у відчаї, які платили шахраям за пораду, що призвело до того, що постраждалі в’їжджають до Великобританії без кордонів через Ірландію», – кажуть в Settled.

Як тільки ці діти прибувають до Сполученого Королівства, Міністерство внутрішніх справ або відмовляє їм у візі, або вони стикаються з тривалими затримками, залишаючи їх «у підвішеному стані без імміграційного статусу, виключених із соціальної участі чи державних послуг», попередила благодійна організація.

Хоча діти возз’єдналися зі своїми батьками в безпечній країні, їхні обмежені права у Великій Британії викликають серйозні занепокоєння щодо їх добробуту та піддають їх подальшій експлуатації, йдеться в листі.

За словами радниці благодійної організації Юлії Ісмаїл, зараз Settled щотижня отримує запити про допомогу від батьків, які вдалися до нерегулярних маршрутів, щоб доставити своїх дітей до Великобританії, і «все більше і більше» людей зараз опиняються в такій ситуації.

«Я хвилююся, що мені доведеться пакувати речі і нас депортують»

Одна жінка, яка привезла своїх дітей до Великобританії через Ірландію, розповіла, що вона та її партнер заплатили майже 3000 євро (2500 фунтів стерлінгів) шахраєві у Великобританії, відчайдушно шукаючи візи для своїх дітей. На той момент парі було важко знайти відповідне житло, яке б їм дозволило виступати спонсорами за попередніми правилами.

Але після того, як 18 лютого нарешті було укладено контракт на оренду, Наталія (чиє ім’я було змінено, щоб захистити її особу) та її партнер залишилися «розчарованими та розгубленими» після того, як правила були змінені без попередження наступного дня.

Оскільки ситуація в Україні стає «все більш і небезпечнішою з кожним днем» через ракетні обстріли та відключення електроенергії біля їхнього сімейного будинку, вона розповіла, що їй не залишилося іншого вибору, окрім як нелегально привезти своїх дітей. Крім того, її матері, яка має серцеву проблему, складно продовжувати доглядати за її дітьми.

«Це було так важко. Я не була впевнена, чи правильно це зробити – це відчуття, що я роблю щось не так, завжди зі мною, – але я спробувала все і дійшла до того, що у мене просто не було вибору… Я боялася, що мене зупинять або депортують, але в мене не було вибору, я мусила спробувати».

Вона відчула полегшення після того, як її діти знову опинилися з нею у Великій Британії. Проте Наталія сказала, що продовжує відчувати постійний страх через відсутність у них імміграційного статусу. Поки її діти вчилися в школі, вона дуже боялася записати їх до лікаря загальної практики.

«Навіть зараз, коли мені дзвонять зі школи чи щось подібне, я хвилююся, що мені доведеться пакувати речі і нас депортують. Тому що я знаю, що це було неправильно, але я не знала іншого способу привести своїх дітей сюди. Я все ще відчуваю цей тиск весь час».

«Я вважаю, що уряд повинен надати батькам можливість виступати спонсорами для своїх дітей, якщо вони працюють, якщо вони мають житло», — сказала вона.

«Ми не просимо про фінансову підтримку, ми просимо про якийсь шлях, щоб возз’єднатися хоча б з нашими дітьми, – наголосила Наталія. – Принаймні діти мають отримати візу, щоб вона була на той самий термін, що й батьки, з тими ж правами».

Читайте також: Тисячам українських біженців у Британії загрожує втрата роботи: деталі

Джерело: The Independent

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »