15 британців, які загинули за Україну: їхні історії

Дата:

За час повномасштабної війни в Україні відомо про 15 загиблих громадян Сполученого Королівства. Це військові, волонтери та медики, які віддали життя за захист українців.

Їхні історії зібрало видання The Guardian.

15 британців, загиблих в Україні. Колаж the Guardian
  • Скотт Сіблі, 36

Перший британець, який загинув під час війни, працював водієм великовантажного автомобіля, коли росія вторглася в Україну в лютому 2022 року. Скотт Сіблі служив в Афганістані у складі Королівського корпусу матеріально-технічного забезпечення, і коли він почув новини про війну, вирішив використовувати його військовий досвід, щоб допомогти. Сіблі, яка має трьох дітей, загинула через два місяці в результаті удару безпілотника.

«Скотт зробив би все, щоб допомогти будь-кому/ Він мав добре серце і був хорошою людиною», — сказала його мати Мері Сіблі під час розслідування смерті свого сина.
  • Джордан Гетлі, 24 роки

«Джордан завжди хотів бути солдатом змалку і ніколи не відмовлявся від цього, коли виріс», — сказала його мати Саллі Гетлі.

Приєднавшись до 3-го стрілецького батальйону в Единбурзі у віці 18 років, Гетлі залишився вірним своїм амбіціям. Він приїхав в Україну в березні 2022 року, щоб воювати разом з іноземним полком, але був застрелений російським снайпером під час розчищення розбомблених будівель, щоб перевірити наявність втрат.

«Потім екіпаж розгорнув протитанкову зброю, якою Джордан навчив їх користуватися за тиждень до цього, — розповіда мати.  Вони відчували, що він врятував їм життя».
  • Саймон Лінгард, 38

Саймон Лінгард заснував благодійну організацію, яка допомагає людям із проблемами психічного здоров’я після того, як він був десантником. Відомий друзям як Гріммі, Лінгард також працював ландшафтним садівником і соціальним працівником до того, як піти на бойові дії в Україні.

17-річний син Лінгарда Джексон після його смерті сказав: «Мене втішає те, що це сталося, коли він займався улюбленою справою та в оточенні друзів. Я люблю тебе, тату. Я так пишаюся тобою».
  • Кріс Паррі, 28

У 2022 році Кріс Паррі поїхав на Донбас евакуйовувати мирних жителів. За час перебування в Україні Паррі врятував понад 400 людей, у тому числі дітей і людей похилого віку.

«Я приймаю кожен день таким, яким він є», — сказав Паррі в інтерв’ю з передової. «Іноді, коли ти бачиш жахливі речі, це залишається з тобою. Можливо, моя удача може закінчитися. Але врятувати цих людей, на мою думку, варто того».

Читайте також: Історію волонтера з Британії, який загинув в Україні, покажуть у фільмі

  • Ендрю Бегшоу, 47

Колишній науковий співробітник у Новій Зеландії Ендрю Бегшоу загинув разом із Крісом Паррі, евакуюючи сотні вразливих людей на сході України. Чоловіки намагалися врятувати літню жінку, коли їхнє авто підірвали.

“Ми дуже, дуже пишаємося ним”, – сказала мати Бегшоу Сью. – Він ні з ким не порівнював себе, він просто робив те, що вважав правильним”.

  • Джей Морейс, 52 роки

Брістольець Джей Морейс був спортсменом та менеджером з продажу, а потім проміняв цю кар’єру на бойові дії на передовій. Маючи попередній бойовий досвід із Французьким іноземним легіоном, він відчував, що може зробити свій внесок у боротьбу проти росії.

«Джей був дуже особливим хлопцем: красивим і божевільним водночас, — сказала його дівчина, українка Лідія Мартинова. — Він завжди казав, що важливо не скільки ворогів він убив, а скільки людей він врятував».
  • Джордан Чедвік, 31 рік

Джордан Чедвік мріяв стати військовим і приєднався до армії в молодому віці. Він служив охоронцем у британській армії з 2011 по 2015 рік і приїхав до України в жовтні 2022 року. Через вісім місяців поліція Ланкаширу повідомила його матері Бренді, що її син загинув у бою.

  • Деніел Берк, 36 років

Деніел Берк, який народився у Вітеншоу, був колишнім солдатом, який служив в Афганістані, а пізніше воював із бойовиками проти Ісламської держави в Сирії. Невдовзі після вторгнення росії він поїхав до України та приєднався до іншого бойового підрозділу, а потім закінчив медичну підготовку та заснував власну гуманітарну організацію для допомоги тим, хто воює на передовій.

«Упродовж свого життя він допомагав тим, хто цього найбільше потребував, і захищав те, у що вірив, і за це ми дуже пишаємося людиною, якою він став», — сказав брат Берка Кевін.
  • Семюел Ньюі, 22 роки

Семюел Ньюі вивчав психологію в Бірмінгемському університеті, коли почалася війна. 22-річний хлопець із Солігалла загинув, воюючи разом із підрозділом Берка на сході України.

«Семе, ти віддав своє життя за людей, яких ти ніколи не знав, і діяв із мужністю, мораллю та честю. Ти не тільки мій молодший брат, ти виняткова людина, хороший солдат і один із найсміливіших людей, яких я коли-небудь мав честь знати», — сказав його брат Деніел.

  • Крістофер Перріман, 38 років

Коли Крістофер Перріман вперше відвідав Україну навесні 2022 року, він мав на меті навчати солдатів бою. Але критична нестача українських бійців призвела до того, що Перріман, який мав 16-річний досвід служби в британській армії, включно з поїздками в Косово та Ірак, був змушений діяти.

Сестра Перрімана, Еймі Стетт, сказала: «Він помер справжнім героєм, воюючи у війні, в якій він міг ніколи не брати участі. Він поїхав в Україну допомагати іншим, і це коштувало йому життя».
  • Пітер Фуше, 49

Пітер Фуше, який народився в Південній Африці, був снайпером в елітній поліції Йоганнесбурга, перш ніж переїхати до Лондона і стати таксистом. У 2022 році він став співзасновником проекту «Костянтин» — благодійної організації, яка постачає транспортні засоби, дрони, форму та продукти для українських військових на передовій, а згодом пішов до лав української армії.

«Непохитна відданість, безмежне співчуття та непохитна відданість Піта Україні та її народу залишили вічний вплив на незліченну кількість життів, яких він торкнувся. Його героїзму не було меж», – сказали його колеги.
  • Ліам Лав, 24 роки

Ліам Лав жив за девізом: «Те, що ми робимо в житті, відгукується у вічності». В Англії хлопець мав чорний пояс з тхеквондо. Підлітком він приєднався до армійських кадетів, а у віці 19 років приєднався до Королівського Англійського полку, де пробув чотири роки, перш ніж поїхати в Україну. Його батько сказав: «Він був просто сміливою душею».

  • Каллум Тіндал-Дрейпер, 22

Коли Каллум Тіндал-Дрейпер сказав батькам, що збирається воювати в Україні, вони благали його не їхати. Його батько Стівен Дрейпер сказав: «Але Каллум сказав: «Тату, я не боюся хуліганів, і те, що відбувається в Україні, є жахливим, і хтось має заступитися за цих людей».

Юнак працював у NHS перед тим, як поїхати в Україну. 

«Двадцять два — це молодий вік, — сказала його мати, Керолайн Тіндал, вшановуючи його. — Але ти жив і помер, керуючись серцем, душею і мораллю. Спочивай з миром».
  • Джордан Маклаклан, 26 років

Джордан Маклаклан із Арднамурчана в Хайленді пішов добровольцем-медиком незабаром після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року. Його сім’я сказала: «Джордан завжди вірив, що він змінює ситуацію, і ми всі дуже пишаємося тим, що він допомагає іншим».

  • Джейк Веддінгтон, 34 роки

Поліглот із Кембриджа Джейк Веддінгтон розпочав свою військову кар’єру в британській армії як член Королівського Англійського полку. Після того як епілептичний напад не дозволив йому відправитися в Афганістан, він вступив до Даремського університету.

У 2022 році він приїхав в Україну, записавшись до Інтернаціонального легіону, але в перші дні 2025 року був убитий російським безпілотником.

Раніше на війні в Україні загинув 36-річний канадець Жан-Франсуа Ратель, відомий під позивним “Грульф, який був командиром так званої “Нормандської бригади” – підрозділу, сформованого у 2022 році з добровольців-ветеранів Канади, Великої Британії, США та інших країн.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

Подібне до цього
Схоже

Translate »