План перемоги Зеленського і погрози путіна. Дайджест новин вихідних

Дата:

ЗМІ оприлюднили деталі “плану перемоги” Зеленського, який він має озвучити у США; Британія очікує посилення війни в наступні два роки, а тим часом путін погрожує ударом по авіабазах у Польщі та Румунії, де базуються F-16.

Стислий виклад цих новин, опублікованих на шпальтах провідних іноземних медіа цими вихідними, читайте далі.

Без вступу до НАТО, але з аналогом п’ятої статті альянсу: що у “плані перемоги” Зеленського

Видання Тhe Times розкрило деталі основних пунктів, які озвучить український президент на зустрічі з американським колегою Джо Байденом. Зеленський, за даними ЗМІ, вимагатиме таких гарантій безпеки від Байдена, які не зможуть у майбутньому піддатися впливу Трампа, якщо той переможе на виборах. Це робиться щоб не допустити примусу України до невигідної мирної угоди.

Зокрема, у “плані перемоги” Зеленського йдеться про наступне:

  • Продовження операції ЗСУ в Курській області;
  • Гарантії безпеки для України від країн Заходу, “аналогічні пакту про взаємну оборону під час вступу до НАТО”;
  • Міжнародна фінансова допомога для відновлення економіки;
  • Надання сучасних озброєнь від Заходу;

В інтерв’ю іншому виданню, The New Yorker, Зеленський розповів, що план містить низку елементів, пов’язаних з довгостроковою безпекою та геополітичним становищем України, що, ймовірно, включає вступ до НАТО за прискореним графіком, а також надання Заходом допомоги з меншими обмеженнями.

У США Зеленський обговорюватиме свій план перемоги не лише з Байденом, а й з Гарріс і Трампом.

За його словами, план не вимагає співпраці від москви. Він спирається на підтримку з боку партнерів та Байдена. Якщо ж він не погодиться, то це, за словами президента, призведе до “дуже довгої війни”.

Британія прогнозує більш сувору війну в Україні у 2025–2026 роках, – The Guardian 

Глава МЗС Великої Британії Девід Леммі згадав про делікатні переговори з США щодо дозволу Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території росії, наголосивши, що труднощі та виклики війни в Україні стануть “глибшими та суворішими”, особливо наприкінці 2025-2026 років і надалі, якщо війна триватиме.

“Тож це критичний час для нервів, сміливості, терпіння та сили духу від імені союзників, які підтримують Україну”, — цитує Леммі The Guardian.

Також він підкреслив, що Україна та західні союзники обговорюють, “що ще може знадобитися”, аби допомогти Києву на полі бою, окрім спроб утримати лінію фронту, яка зазнає гострого тиску на сході.

Видання зазначає, що Велика Британія передала Україні ракети Storm Shadow зі своїх запасів, але її європейські партнери та США повинні дати дозвіл на використання їх на території росії.

Ядерні погрози не спрацювали: путін шукає нові способи, щоб вплинути на Захід – WP

У кремлі зростає усвідомлення того, що Захід не піддається ядерним погрозам, і очільник росії владімір путін шукає нові способи змусити дотримуватися своїх червоних ліній, йдеться в матеріалі The Washington Post.

На початку вересня рутін попередив, що якщо Захід схвалить удари України вглиб росії, це означатиме, що москва перебуває у стані війни з НАТО, російські пропагандисти кинулися брязкати ядерною зброєю.

Але всередині кремля зростає розуміння того, що повторне використання ядерної погрози починає втрачати свою силу, а червоні лінії москви постійно перетинаються. Аналітики і чиновники, близькі до російських дипломатів, кажуть, що натомість путін шукає більш виважену і обмежену відповідь Заходу, якщо той дозволить Україні використовувати ракети більшої дальності для нанесення ударів по росії.

“Відбулося перенасичення ядерними загрозами, – сказав російський чиновник, який говорив на умовах анонімності через чутливість теми. – До таких заяв вже є імунітет, і вони нікого не лякають”.

Чимало експертів, російських і закордонних вважають ядерний варіант “найменш можливим” зі сценаріїв, “тому що він дійсно призведе до невдоволення серед партнерів росії на глобальному Півдні, а також тому, що, очевидно, з військової точки зору, він не дуже ефективний”.

Тому, пише WP, путін тиснутиме на країни-сусідки України, що вдарить по їхнім базам, де розміщені F-16.

Як припускають аналітики, москва може відповісти диверсійними операціями проти військових цілей або іншої інфраструктури на Заході, де участь росії може бути важко довести. путін також може звернутися до проксі-груп, які вже борються з інтересами Заходу, як-от ополчення Хуті в Ємені, яке атакувало кораблі в Червоному морі.

Читайте також: Мирний план для України: як розділилися думки Заходу – Bloomberg

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Війна на відстані: як не зламатися, коли борешся за Україну за тисячі кілометрів

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Велика Британія стала одним із головних центрів гуманітарної...

Угода про копалини: що пропонують США та Україна?

Коли Володимир Зеленський вперше запропонував обміняти військову допомогу США на рідкісноземельні метали, здавалося, що Київ знайшов спільну мову з Вашингтоном. Проте позиція Америки щодо угоди про мінерали викликала неабиякий резонанс. Читайте хронологію обговорення угоди про корисні копалини між США та Україною. Документ ще не підписано, і сторони продовжують працювати над ним, обмінюючись гучними заявами. В Україні є багатства, як-от літій, титан, нікель, графіт, кобальт та рідкісноземельні елементи. Однак оцінки природних багатств різняться, і невідомо, наскільки вигідним буде їхнє видобування. 3 лютого Дональд Трамп заявив, що хоче обміняти рідкісноземельні метали з України на військову допомогу США.  Він зазначив: "Ми говоримо Україні, що у них є цінні рідкісноземельні метали, я хочу, щоб Україна дала нам рідкісноземельні метали." Українська сторона стверджувала, що вже міркувала над цим питанням. В Офісі Президента нагадали, що у жовтні 2024 року Володимир Зеленський представив план перемоги, який включав пункт про обмін природних ресурсів на допомогу у війні. Зеленський наголосив, що мова йде про спільний видобуток копалин та американські інвестиції, а не про роздавання ресурсів. Україна прагне захистити свої ресурси від агресора, адже частина мінералів вже опинилася на окупованих Росією територіях. Скільки можуть коштувати корисні копалини України / Інфографіка...

Нова редакція угоди про корисні копалини: США хочуть 100% власності

Росія окупувала приблизно п'яту частину території України, включно з багатим на ресурси Донбасом. Адміністрація президента США Дональда Трампа прагне отримувати доходи від природних ресурсів на територіях України, звільнених від російської окупаці Про це йдеться в новому проєкті угоди із США, який отримало в розпорядження...

Українці за кордоном готують сотні акцій на підтримку України: розклад для Британії, США і Канади

Наближається третя річниця повномасштабної війни росії проти України. Це нагадування всьому світу, що боротьба за...

“Вирішать” без України? Діаспора в Канаді занепокоєна переговорами США та росії

Українська громада у Вінніпезі з тривогою сприйняла новину про переговори між США та росією, які...

Трамп стає на бік росії в питанні України: як світ реагує на зміну позиції США

Президент США Дональд Трамп своїми останніми заявами викликав широкий резонанс у міжнародних ЗМІ. Він звинуватив...

“Комік-диктатор” і “війна, яку не виграти”: Трамп знову атакує Зеленського

Президент США Дональд Трамп знову обрушився з критикою на Володимира Зеленського, назвавши його «диктатором без...

Трамп – про Зеленського, хто винен у війні, добрі наміри рф, гроші та вибори: головне

"росія хоче зупинити цю дикість, яка там відбувається", "росія здатна дуже швидко знищити українські міста...

Перемовини США та рф в Саудівській Аравії без України: підсумки та реакції

Сьогодні день відзначився напруженими дипломатичними подіями: у центрі уваги перемовини між офіційними делегаціями США та...

Українці в Канаді ризикують втратити візи через проблеми з паспортами

Тисячі українців, які знайшли притулок у Канаді після початку війни, ризикують залишитись без можливості продовжити...

Подібне до цього
Схоже

Translate »