Успішне резюме: 4 поради для початківців

Дата:

Як написати резюме, яке привабить рекрутера, навіть якщо у вас немає досвіду? Якщо ви також шукаєте відповідь на це запитання, чотири поради для початківців дала Анна Кривак, Student Relationship Manager в ІТ-компанії Boosta для Work.ua.

Порада № 1. Вказуйте хоча б мінімально релевантний досвід

Часто у рекомендаціях з оформлення резюме можна побачити пораду «Вказуйте абсолютно увесь можливий досвід, аби резюме не було пустим». Але не варто це сприймати буквально, каже експертка.

Дійсно, до резюме корисно буде додавати стажування, фриланс, волонтерство, гуртки, роботу в студентських організаціях тощо, але тільки ті, що є хоча б мінімально дотичними до майбутньої професії.

Порада № 2. Покажіть вашу зацікавленість у конкретній посаді

Що менше досвіду та навичок треба для вакансії, то вища на неї конкуренція, тому гарно написане резюме може стати вашим козирем. Пам’ятайте, що рекрутер буде вибирати з-поміж десятків, а то і сотень кандидатів. Покажіть у вашому резюме, що ви зацікавлені у розвитку саме на цій посаді.

Наприклад, додайте інформацію про додаткову освіту, завершення тематичних курсів — зараз можливостей навчатися безліч, за кожним професійним напрямком, у тому числі безкоштовних. Підберіть релевантний для себе курс та пройдіть його.

Порада № 3. Акцентуйте увагу на головному

Рекрутери зазвичай проглядають резюме близько 30 секунд, після чого вирішують, чи варто розглядати кандидатуру більш детально та переходити з нею до етапу особистого спілкування.

Оформлюйте резюме таким чином, щоб за ці 30 секунд можна було побачити вашу відповідність вимогам. Структуруйте інформацію таким чином, аби акцентувати увагу на найбільш релевантній частині.

Наприклад, якщо у вакансії є вимога до рівня англійської, винесіть інформацію про це в окремий абзац чи блок.

Порада № 4. Не нехтуйте стандартами оформлення резюме

Фото. Загалом не у всіх країнах заведено додавати фото до резюме, і в Україні воно теж не обов’язкове. Але якщо ви таки вирішили додати світлину, попіклуйтеся, щоб це було якісне портретне фото без фільтрів, келихів вина та інших людей в кадрі.

Ім’я та контакти. Тут все просто. Вказуємо прізвище та ім’я, номер телефону та електронну пошту. Якщо у вас є сторінка на LinkedIn, буде плюсом також вказати її тут.

Назва позиції. Під іменем вкажіть, на яку саме вакансію ви претендуєте. Уважно перевірте, чи справді ця позиція є в бажаній компанії. Персоналізоване резюме показує рекрутеру додаткову мотивацію та бажання працювати саме там.

Саммарі. Це коротка історія про вас із найважливішими пунктами (відносно вибраної позиції).

Якщо в описі вакансії вказана конкретна освіта, конкретний досвід чи наявність особливих регалій, ці нюанси ви можете винести в саммарі. Якщо ж ми розглядаємо ситуацію першої роботи, цей пункт взагалі можна пропустити.

Освіта. Пишемо про університет та додаткові курси. Цей розділ буде грати особливо важливу роль для кандидатів без досвіду.

Навички. Уникайте кліше та навичок, які вже давно перестали бути особливістю. Орієнтуйтесь на ті Hard і Soft Skills, які безпосередньо важливі для вибраної вакантної позиції.

Знання мов. Вказуйте свій рівень за міжнародними шкалами, наприклад, B1 або Intermediate. Відмовтесь від крапочок, зірочок, сонечок для позначення рівня. Рекрутер не буде гадати, що ви мали на увазі.

Резюме повинно бути структурованим та читабельним. Після того, як все написано, перечитайте свій документ. Потім поверніться до вимог до кандидата у вакансії. Знову перечитайте своє резюме і видаліть всю інформацію, яка не потрібна рекрутеру.

Читайте також: Як написати провальне резюме: 5 порад, що не треба робити

Джерело: Work.ua

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »